Feyenoord-VVV soepeitjes 22 CHAMPIONS LEAGUE w/ TOTTENHAM-PSV Halverwege de groepsfase van de Champions League heeft PSV nog maar een kleine kans in een toppoule. Toch mag je vanavond op bezoek bij Spurs wel iets eisen. Een groep vol jonge internationals heeft nu in vijf CL-duels ervaring opgedaan. Wie haken aan bij het niveau van Hirving Lozano? Kort Boksen 14-jarige scoort in topper Hij is pas 14 jaar, maar Fernando Ovelar (foto) heeft nu al zijn eerste goal gemaakt in de hoogste voetbalklasse in Paraguay. Het wonderkind van Cerro Porteno opende de score in de topper tegen aartsrivaal Olimpia. Ovelars opa Gerónimo speelde in de jaren zeventig en tachtig voor de nationale ploeg. Paraglider verongelukt De Zwitser Gian-Luca Barandun (24) is in het weekeinde bij het paragliden omgeko men. Hij stierf ter plekke in Schluein, toen hij na een val de grond raakte. Barandun vergaarde al zes keer punten bij een wereld bekerwedstrijd en gold als een groot talent. Om politiek niet opgesteld Liverpool laat Xherdan Shaqiri om politieke redenen thuis voor het duel vandaag in de Champions League bij Rode Ster Belgrado. De club vreest een vijandige ontvangst van de Zwitser met Kosovaars-Albanese roots in het stadion van de Servische kampioen. Haase Rose Denzei Dumfries zei het na de eer ste wedstrijd tegen Spurs wel tref fend. De neo-international van Oranje had 's nachts 'nog een tijdje wakker gelegen' van zijn directe te genstander Son Heung-min. Dum fries vocht in deze Champions League al duels uit met aanvallers van Barcelona en Inter, maar de Zuid-Koreaanse international van Spurs voelde als de zwaarste oppo nent tot nu toe. „Son was net zo snel als ik en hij blééf maar acties maken. Ik baal dat ik het niet beter deed tegen hem", zei Dumfries. Alle leermomenten nam hij zich, zoals gebruikelijk, voor op te zullen schrijven in een schriftje dat hij al heel zijn voetbal leven bijhoudt. Vanavond zouden ze elkaar weer kunnen treffen, nu op het veld van Wembley. Hoe gaat het dan? En zo kun je in Londen tal van PSV'ers langs de meetlat leggen. Krijgt Jor- rit Hendrix nu wel enige grip op het middenveld tegenover de Deense topper Christian Eriksen? Herkent Angelino nu beter wat er moet ge beuren tegenover de Braziliaan Lucas Moura op de linkerflank? Enzovoorts. Kleine kans Halverwege de Champions League heeft PSV nog maar een kleine kans op het bereiken van de volgende ronde. In een poule zo zwaar als deze is dat geen schande. Maar toch mag je vanavond wel iets eisen. Een groep vol jonge internationals heeft nu in vijf CL-duels ervaring opge daan. Vijf, als je de twee voorronde- Het liefst had de KNVB het duel deze week ingehaald. Com petitieleider Jan Bluyssen hanteert de stelregel dat eredivisieclubs qua wedstrijden niet scheef moeten lopen. Hij was dan ook bereid de UEFA te vragen of Feyenoord en VW ondanks de restricties toch eenmalig op een Champions League-avond mochten spelen. Dat mag normaal wel, maar dan moet het duel eerder zijn afgelo pen dan dat de top in Europa af trapt. Om 16.00 uur bijvoorbeeld. Dat was voor Feyenoord en VW geen optie, omdat supporters dan een dag vrij moeten nemen. Het Supporterscollectief heeft zich trouwens positief uitgesproken over het inhalen op een laat tijd stip op 6 december. Bluyssen hoefde helemaal niet naar de UEFA te bellen. In de Kuip bleken ze nogal wat problemen te hebben om het euvel met de licht masten op te lossen. Deze week spelen was niet haalbaar. „Het probleem zat hier binnen in het stadion, zoals we al direct ver moedden", zegt stadiondirecteur Jan van Merwijk. De techniek moet deels vervangen. „Daar hebben we een paar dagen voor nodig." Van Merwijk wil de vervangen onder delen ook goed testen en voor een 'back-up' gaan zorgen. „Zodat we zelfs in het zéér onwaarschijnlijke geval dat dit nog eens gebeurt, snel weer de verlichting kunnen aan- i Deze week spelen was niet haalbaar. De techniek moet deels worden vervangen 'ISUKJMïïïPHI Brad Jones uit ziekenhuis Voormalig Feyenoord-doelman Brad Jones is uit het ziekenhuis ontslagen, nadat hij vrijdag bij een duel van zijn club Al-Nassr in Saudi-Arabië bewusteloos op het veld had gelegen. „Ik ga volledig herstellen", zei de 36-jarige Australiër. Na een botsing met teamgenoot Bruno Uvini (foto) ging hij KO. Jones liep een hersenschudding en blauwe plekken op en moet zes weken rusten. Flitsen - t - Tottenham Hotspur Quote van de dag 'Fijn te zien dat 't leven gewoon doorgaat' dinsdag 6 november 2018 GO VOETBAL SKIËN VOETBAL Scheidsrechter Björn Kuipers leidt van daag in Napels het Champions League-duel Napoli - PSG. Danny Makkelie doet dat mor gen bij Olympique Lyon - Hoffenheim. De voetballers van Borussia Dortmund schrok ken zich rot bij de aankomst in Madrid. Kort voor de landing moest hun Airbus een door start maken, omdat een ander toestel de lan dingsbaan blokkeerde. II De 41-jarige Floyd Maywea- ther gaat weer de ring in. De officieel ge stopte prof bokser neemt het op oude jaarsavond in het Japanse Saitama op tegen kickbok ser Tenshin Nasukawa (20). Maywea- ther is onge slagen in 50 profduels. Tennisser Robin Haase (31, foto) is drie plaatsen ge zakt op de we reldranglijst en staat nu 50ste. Novak Djokovic is de nieuwe nummer 1, voor het eerst sinds oktober 2016. 1 De Engelse gol fer Justin Rose staat weer aan kop van de we reldranglijst. De olympische kampioen van Rio 2016 loste de Amerikaan Brooks Koepka af. O Q. (0 PSV moet nu Maarten Wijffels De grasmat van Wembley, zoals die er een week geleden na een American football-wedstrijd geruïneerd bij lag. fotoreuters Londen Feyenoord en VVV staan op 6 december weer tegenover el kaar in de Kuip. Het duel dat zondag kort na het eerste fluit signaal werd gestaakt omdat het licht uitviel, begint om 20.00 uur. Zes brandende vragen. Mikos Gouka Rotterdam Waarom is voor 6 december gekozen? 2 Heeft de doorgaans weinig flexibele UEFA het verzoek eigenlijk toegekend? ll]> 1 1 - n 1 VOETBAL Vanavond aftrap 21.00 uur Veronica, Ziggo Sport Scheidsrechter Ivan Kruzliak (Slowakije) Vermoedelijke opstellingen Wembley Stadium, Londen De twitterende Sanne Wevers wordt niet herkend in een volle trein, op weg naar huis na een teleurstellend WK turnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22