CDA pleit voor meldpunt klimaatmaatregelen Politica gunt gezin niet wat zij wel mocht EUWS 11 Er moet een speciaal meldpunt keld worden om advies te geven komen voor klachten en vragen aan gemeenten en provincies bij de over de klimaatmaatregelen van uitvoering van klimaatbeleid, het kabinet. Veel burgers en be- Het is niet voor het eerst dat het drijven zijn bezorgd over wat CDA zich roert in het klimaatdebat, hen te wachten staat, stelt rege- CD A-leider Sybrand Buma zei in ringspartij CDA. september te vrezen voor een 're volte' bij gebrek aan draagvlak voor Peter Winterman de klimaatplannen. „In de jaren 90 Den Haag was immigratie g0ecj en mocht je niet verkeerd over den- „Een grote groep burgers ziet, net ken. Nu heb je iets vergelijkbaars als het midden- en kleinbedrijf, met klimaat", sprak Buma. door de bomen het bos niet meer als het gaat om klimaatbeleid en de Doelstelling hoeveelheid aan regels die daarmee Het CDA heeft zich gecommitteerd gepaard gaat", zegt CDA-Kamerlid aan het regeerakkoord, waarin staat Agnes Mulder. Zij dringt daarom dat Nederland in 2030 bijna de helft vandaag, tijdens de begrotingsbe- minder CO2 moet uitstoten dan in handeling van het ministerie van 1990. Op dit moment onderhandelt Economische Zaken en Klimaat, een stoet maatschappelijke partijen aan op een speciaal klimaatmeid- over het klimaatakkoord. Die par- punt. tijen moeten de doelstelling om- Bij dat meldpunt kunnen be- zetten in concrete maatregelen, zorgde Nederlanders zich melden Vorige week waarschuwde Ener- met klachten en vragen op klimaat- gieonderzoek Centrum Nederland gebied. Dat gaat bijvoorbeeld over (ECN) dat beleidsmakers te weinig zaken als de aanschaf van warmte- zicht hebben op de mogelijke nega- pompen of de bouw van windmo- tieve effecten van de klimaatplan- lens. „Dat wij samen tot een kli- nen. maatakkoord moeten komen is een Zo is onduidelijk hoeveel Neder- feit", zegt Mulder. „Maar ik wil wel landers in de toekomst in financiële dat het een breed gedragen akkoord problemen dreigen te komen door wordt. We zien dat bij duurzame een hogere energierekening, energieprojecten mensen worden geconfronteerd met plannen met grote impact. Zij hebben het gevoel dat zij alleen staan ten opzichte van 1 t CDA- de overheid." Kamerlid CDA-Kamerlid Mulder verwacht «y Agnes dat de andere coalitiepartijen het c I Mulder, plan voor een meldpunt steunen. "Jf fotoanp Zij wil ook dat de overheid een 'na tionale raadsman' benoemt, die zich gaat bezighouden met de inge komen klachten bij het meldpunt. De raadsman kan ook ingescha- DEN HAAG Raadslid Nino Davi- moeder en hun drie kinderen van tuliani van Groep de Mos in Den 21, 19 en 15 jaar) verschuilt zich Haag, de grootste partij in de stad, sinds 26 oktober in het Haagse ligt zwaar onder vuur omdat ze een kerkhuis Bethel, in een poging uit- Armeens gezin het land uitgezet zetting te voorkomen, wil hebben, maar zelf na tien jaar Davituliani vroeg zich af hoe procederen wel profiteerde van een lang nog wordt getolereerd dat een generaal pardon. Davituliani kreeg democratische rechtsstaat wordt afgelopen weekend op sociale me- ondermijnd door een religieuze in- dia een golf kritiek over zich heen. stelling. Sander Terphuis (zijn oor- Mensen noemden haar een egoïst: spronkelijke naam is Ahmad Que- 'Ga je schamen.' leich Khany) noemde dit 'het top- „Ik stond kennelijk aan de goede punt van morele armoede'. Hij kant van de lijn", stelde Davituli- vluchtte ooit uit Iran en werd in ani. De situatie is volgens haar an- Nederland prominent PvdA-lid en ders dan tien jaar geleden, omdat er jurist. nu veel meer asielzoekers zijn. Groep de Mos en Davituliani Het gezin Tamrazyan (vader, wilden gisteren niet reageren. 3 dagen uitwaaien aan de kust van Oostende upgrade Sproetjes Best opmerkelijk in een tijdperk waarin Kim Kardashian met koffers vol rouge, camouflagestiften en nepwimpers rondzeult: Meghan gebruikt zo weinig mogelijk make- up. Tot verbijstering van modemeisjes waren op haar hu welijksdag in mei zelfs haar sproetjes gewoon zichtbaar (niks geen dikke laag tv-foundation) en inmiddels - u begrijpt het - zijn sproetjes dus hotter dan hot. Ook vet, dankzij Meghan: de 'messy bun', de rommelige knot. Hybride Ook typisch Meghan: de voorliefde voor hybride modear tikelen zoals jurken in colbert- of trenchcoat stijl. Klinkt lomp, maar het staat haar ui terst charmant. Zie de mosgroene 'tuxedo- dress' van de Brits/Ita liaanse Antonio Be- rardi tijdens de slotce remonie van de Invic- tus Games (650 euro) en de 'trenchdress' van het Canadese merk House of Nonie (700 euro) die ze in juli in Londen aanhad. Hippie Protocol of niet: ergens huist er in Meghan nog een hippiemeisje dat af en toe uit het koninklijke korset moet breken. En dus zien we haar best vaak in een blije bloe- menjurk met ruches en soms zeifin een blije bloemenjurk met ruches én pompons (u weet wel: de dingetjes boven op Unox-mutsen). En ja, zelfs in zo'n Ma Flodder achtig exemplaar ziet zij er op Fiji nog trés élégant uit. (merk: het Franse Figue). Prijs kaartje: 1300 euro. dinsdag 6 november 2018 GO Leopold Hotel Ostend 2 overnachtingen in een Comfort kamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 38,00 p.p. Late check-outo.b.v. beschikbaarheid VIP-pas Maasmechelen Village Tip: ga een dagje naar Maastricht 1 hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (.088-0331506 Kijk op de site bij /video wat Meghan tijdens de Australië-trip allemaal aanhad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11