'Het is gewoon een ontzettend mooi spel, waarin tactiek hee belangrijk is' Louws en Meppelder delven goud op NK Wilma Salm werkt met Isa aan internationale toekomst 17 De enige twee Zeeuwse mannenteams bij de senioren stonden gisteren tegenover elkaar in Goes. De prestigieuze hockeyderby tussen Goes en Rapide werd met 5-2 in het voordeel van de thuisploeg beslist. Dat er nog twee Zeeuwse teams in het mannenhockey tegen elkaar spelen, valt nog opvallend te noe men. Vorig seizoen konden de mannen uit Goes niet genoeg spe lers bij elkaar krijgen om een vast team te vormen. Na anderhalfjaar geen mannenploeg te hebben, zijn er nu zeventien vaste spelers voor de Goesenaren. „In het begin was het natuurlijk wel lastig, maar nu we een grote groep bij elkaar hebben, is dat niet meer. We moesten veel spelers van de Ai lenen en dat is gewoon ver velend", zegt speler Thomas Kos ter. Hij zegt dat de club er alles aan doet om meer aanwas te krijgen. „Het is niet dat er geen reclame wordt gemaakt vanuit de club om meer leden te werven. Als er bij voorbeeld Goes Kinderstad is, dan staan wij er altijd bij met een stand." De wedstrijd tussen Goes en Ra pide was dus bijna uniek te noe men. Goes kwam in de beginfase enorm snel uit de startblokken. Binnen tien minuten stond er al 2- 0 voor de thuisploeg op het score bord. Rapide had daar niet gelijk antwoord op, maar op wilskracht scoorden ze toch de aansluitings treffer. Daarna ontaardde het in een vervelend duel. In het veld werd er veel naar elkaar geroepen en dat leidde tot een aantal fysieke duels met tijdstraffen tot gevolg. In de tweede helft bleef het wat lan ger aan elkaar gewaagd. Rapide beet zich vast in de wedstrijd en na een kwartier was daar de gelijk maker. Daar werd uiteindelijk iets te lang van genoten, want gelijk vanaf de aftrap scoorde Goes de 3- 2. De veer was toen wel gebroken en de score liep nog uit naar 5-2. Nu er een vast team gevormd is in Goes wordt er al naar boven ge keken. Dit seizoen zit er nog geen promotie in, want met een plek bij de onderste drie kan er alleen maar aan handhaving worden gedacht. Aanvoerder Simon de Regt ziet toch al de weg omhoog voor vol gend seizoen. „We willen serieu zer gaan trainen en met dit team verder bouwen. Als er spelers bij willen komen kan dat altijd, alleen moet je dan wel meer door selec teren. Twee mannenteams bij deze vereniging vormen, gaat 'm ge woon niet worden." Reserveklasse Dat er in Goes weer op een lande lijke niveau gehockeyd wordt, is voor hen een hele opluchting. Vo rig jaar speelden ze in de reserve klasse. Een competitie waar nor maal gesproken alleen tweede elf tallen aan deelnemen. Daar wordt nu nog een beetje lacherig naar te ruggekeken. „Dit is gewoon een leuk niveau waar we op spelen. We speelden eerst in de reserveklasse en daar gebeuren echt de raarste dingen. Je ziet daar tegenstanders gewoon even roken in de rust of voor de rust werd er zelfs bier ge dronken. Hier is dat totaal niet. We zijn allemaal wel echt serieus be zig. Gewoon een half uur van te voren inspelen in plaats van bier drinken", zegt De Regt. Het laatste woord Als er iets op mijn pad komt in de vorm van een titel is dat meegenomen MIDDELBURG Op het Ne derlands Kampioenschap ITF Taekwondo was er ze ven keer goud voor Taek wondo Middelburg. Damian Louws was met vier eerste plaatsen bij de ju nioren de grootste gouddelver. Twee keer goud was er voor Nina Meppelder (foto). Bij de jongste kids (4-6 jaar) was er goud voor Mara Boon- i stra. Merel de Rijke uit Arne- muiden won bij de junio ren goud namens Koguryo. Ze kwam uit in zwaardere klasse dan waarin ze normaliter uitkomt. De amazone uit Goes stuurde, de met veel schwung en impuls door de arena van het Hippisch Sport centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland lopende Lord Leatherdale dochter, twee keer op rij naar een afgetekende overwin ning (68.00 en 68,83%). Wilma Salm: „Ik ben heel tevreden. Dit was voor Isa pas haar tweede proefin M2. En ik heb me meteen geplaatst voor het kampioenschap. Dus kunnen we ontspannen naar de finale toe leven. Isa is ook een super fijn paard om mee te werken. Ze heeft een ge weldige instelling. Wordt sterker. Ontwikkeld zich goed en loopt met steeds meer expressie door de proeven, een goeie draf en sterke galop. De stap is zuiver. Maar zou voor het ideale plaatje wat ruimer mogen. Isa is een paard voor het interna tionale werk in de toekomst. Ik hoop dat ik dat nog eens kan bewij zen. Maar dat is afwachten, want ik rij haar voor Andre Rooze uit Goes. Die geniet er gelukkig zelf ook van en is vooralsnog niet van plan ze te verkopen. Maar je weet nooit. Als er een mega-bod komt." Julia Bouthoorn uit Vogelwaarde eindigde met de vijfjarige ruin In- fodatek's Impression in beide proe ven op de tweede stek (62,66% en 63,83%). „Het is vier maanden gele den dat ik voor het laatst met Im pression op wedstrijd ben geweest. Hij is van puppie meer paard aan het worden en liep mooi gedragen door de proef. Maar ik moet het al lemaal beter afwerken." Ook met de ruin Dandelion's Hollands Talent kan Wilma Salm zich gaan voorbereiden op provin ciale titelstrijd. In Zi stuurde zij de San Romo-zoon in de eerste proef naar een gedeelde eerste plaats met Maxime Osse uit Heikenzand met vosmerrie Max Equine's Hiorada (67,794%). In de tweede proef was Maxime Osse met Apache-dochter de beste (66,618%). maandag 5 november 2018 PM Bier vloeit nu pas weer na wedstrijd Quincy Hofland Goes Renzo Ducarmon (21) schaakt dit jaar bij het eerste team van HWP uit Sas van Gent. De Sasse formatie kende een verrassend goede start in de hoogste klasse van het scha ken. Hoe ging de wedstrijd dit week end? „Als team hebben we helaas verloren. Na twee speeldagen stonden we eerste, maar dat is wel boven onze stand hoor. Vorig jaar zijn we gepromoveerd omdat een ander team zich heeft teruggetrokken. Dat we zo goed begonnen, was vooral mooi meegenomen. Zaterdag hebben we de derde speeldag Renzo Ducarmon (21) met 3.5-6.5 verloren van BSG. Zelf heb ik wel gewonnen, daar ben ik uiteraard blij mee. leder punt is meegenomen." Bereid je je anders voor op een wedstrijd nu je op het hoogste niveau speelt? „Om eerlijk te zijn doe ik dat niet. Het is niet echt zo dat ik op voorhand al weet tegen wie ik moet spelen. Over het algemeen probeer ik zo aanval lend mogelijk te spelen. Al is het ook echt niet erg om remise te spelen als de situatie daar om vraagt." Is het halen van een meesters titel een doel voor je? „Volgens mij hebben we in ons team een grootmeester en een aantal internationale meesters. Voor mij is het niet per se een doel. Ik vind schaken gewoon ontzettend leuk. Als er iets op mijn pad komt in de vorm van een titel is dat meegenomen." Waarom heb je eigenlijk ooit voor schaken gekozen? „Dat komt vooral door mijn vader. Vroeger deden we heel vaak spelletjes waaronder dus ook schaken. Het is gewoon een ontzettend mooi spel waarin tac tiek heel belangrijk is. Sowieso is het schaken in onze familie po pulair, want ook mijn broer Quin- ten schaakt op hoog niveau." Hoe gaat het avontuur in de meesterklasse eindigen voor jullie? „Als ik een gok moet doen dan zeg ik dat we zesde van de tien worden. Na zaterdag staan we niet meer op de eerste plaats. Handhaving zou gewoon een prima prestatie zijn voor ons." Wilma Salm en haar merrie Isa toonde zich zondag in de selec tiewedstrijd voor het Zeeuws In doorkampioenschap dressuur in goede vorm. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Thomas Koster juicht nadat hij de 3-2 voor Goes heeft gemaakt, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45