Ceulemans, 81 jaar en man of the match Delta Sport/EOC weer fataal Schoremans doet voormalig team pijn Oemoemenoe is weer eens baas in eigen huis 15 van de wedstrijd. „Het was wel veel vlak", gaf de nummer één bij de vrouwen toe. „Maar er waren aller lei verschillende ondergronden. Je weet dus nooit wat er komt en je kunt je er dus ook moeilijk op voorbereiden. Als je het aan mij vraagt, moet je dit nog steeds een trail noemen. Noem je het een halve marathon, dan zullen regu liere hardlopers voor verrassingen komen te staan. Met de naam 'Trail by the Sea' is iedereen gewaar schuwd." Het was niet voor het eerst dat de Amsterdamse in Zeeland zege vierde: in 2015 schreef ze de Kust- marathon op haar naam. Daarna is ze nooit meer teruggekomen naar de wedstrijd tussen Burgh en Zou- telande en ze weet niet of ze dat ooit ook nog zal doen. „Toen ik won, waren de omstandigheden enorm goed en ikzelf had ook echt een topdag. Ik denk niet dat ik dat nog eens kan evenaren. Als ik nog een keer meedoe, kan het alleen maar tegenvallen. Maar de sfeer bij de Kustmarathon - het publiek dat me op een warme manier aanmoe digde - zal ik niet vergeten." Adan wil de Kustmarathon in 2019 wel zeker weer gaan lopen. Zijn vijfde plaats van vier weken geleden, nota bene met kramp in de slotkilometers, smaakt naar meer. En zo heeft de Koudekerkse atleet nog meer beoogde piek momenten in het nieuwe seizoen: het NK10 kilometer, het NK halve marathon en de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. „Maar eerst maar weer eens een paar maanden achter elkaar steady trainen en alle pijntjes achter me laten." het een flinke stap hoger is dan de hoofdklasse. Ik ben trots dat de jon gens zich vooral de tweede helft weer als ferme knapen hebben ver weerd. Maar het is ook zuur en de uitslag is hard. Goed is niet goed ge noeg als het beter kan..." Orion Een klasse lager liep Orion alweer tegen de vierde nederlaag op rij aan. Thuis werd met 27-39 verloren van Hercules 2, met onder andere oud Delta Sport-speler Tim Vleeshou wer in de gelederen. Orion bezet na vijf wedstrijden de laatste plaats in de hoofdklasse, maar van paniek is nog geen sprake in Heinkenszand. „Er is nog geen enkele tegenstander die echt indruk heeft gemaakt dit seizoen", aldus coach Jos Aertssen. HC Zeeland Na vier zeges leden de vrouwen van HC Zeeland hun eerste nederlaag. In een rechtstreeks duel om de kop positie was Heerle 2 met 16-14 te sterk. Tot de rust waren de teams gelijkwaardig, waarna HC Zeeland met een 8-9-voorsprong ging rus ten. In de tweede helft liep het even iets minder, waarna de thuisploeg met een serie van zes doelpunten kon uitlopen naar 16-10. De ploeg van Jan Verkerke bleef zoals iedere week tot het einde knokken. Dat re sulteerde nog in een comeback naar 16-14, maar genoeg voor de punten was dat deze week niet. „Het was vandaag een prestige- strijd", doelde coach Jan Verkerke op de connecties met Heerle, waar de Zeeuw Jaap Sinke aan het roer staat. „Helaas viel het kwartje nu een keer niet onze kant op, maar dat is geen ramp. Dit zijn de betere wedstrijden, waar we het meeste van leren." MIDDELBURG Voor de tweede keer dit seizoen zijn de rugbyers van ereklasser Oe moemenoe erin geslaagd een wedstrijd in winst om te zet ten. In Middelburg werd The Bassets met ruime cijfers ver slagen: 59-15. Oemoemenoe begon sterk aan het duel en wist zich voor de pauze al verzekerd van het bonuspunt, door vier try's te drukken. De bezoekers kwamen er niet aan te pas in de hoofdstad van Zee land. Bij rust stond het daar door al 24-3 in het voordeel van de thuisploeg. Na de pauze ging Oemoe menoe rustig verder met sco ren. De ploeg van de Nieuw- Zeelandse coach Reweti Mont- gomery liep eerst uit naar een 45-3-voorsprong, voordat The Bassets iets terug kon doen. De thuisploeg voerde de score in de slotfase nog verder op: 59- 10. Het slotakkoord was echter voor de bezoekers uit Sas- senheim. Door de overwin ning op The Bassets staat Oemoemenoe na zeven wedstrijden op elf punten in de ere klasse, het hoogste niveau van Nederland. Dat is goed voor de negende plaats. De kampioenspoule, waarin de beste zes teams om de landstitel strijden, is nog niet helemaal uitzicht, al scheelt dat niet veel. De Terneuzense darter Rowdy Schoremans maakte dit seizoen binnen de hoofdklasse van de Su perleague de overstap van Rac ketcentrum Terneuzen naar Xtreme Sport Tilburg. Zaterdag stond hij tegenover zijn ex-team genoten. De Tilburgers bezorgden RCT een 9-1-nederlaag. Schoremans won de single overtuigend met 4-1 van zijn dartvriend Wesley Bour en won ook met teamge noot Danny Bosch. Het werd 3-2 tegen Pieter Otten en Wesley Bour. Het enige Terneuzense punt werd gemaakt door het duo Kevin Blomme-Tim Kaijser. In de Round Robin waren de Braban ders, mede dankzij twee winst partijen van Schoremans, met 9-2 te sterk. Schoremans en Otten gooiden vier 180'ers. lemans: „Ik heb de gave van Onze Lieve Heer gekregen, denk ik. Het was mooi dat ik met elf uitging. Voor hetzelfde geld heb je nog zes of zeven beurten nodig en is je moyenne niet bijzonder meer." Ook Steven van Acker en Frédé- ric Caudron wonnen relatief een voudig. Van Acker speelde wel een partij met twee gezichten te gen de Duitser Volker Baten. Hal verwege stond het nog 18-21, maar daarna maakte Van Acker de ont brekende 22 punten in vijftien beurten. Caudron speelde een an dere Duitser, Ronny Lin- demann, van tafel: 40-11 in 21 beurten. Jean Paul de Bruijn verloor van de Belg Rudy de Laet. Desondanks schoof de Hul stenaar met zijn ploeg op naar de zesde plaats. De partij van Raymond Ceule mans tegen Nicky van Venrooij was het hoogtepunt van de thuiswedstrijd, die in 6-2 eindigde. De veteraan speelde goed en geconcen treerd. Hij nam makkelijk ruim afstand: 14-29. In zijn negentiende beurt ging hij met een fraaie slotserie van elf door de finish, wat leidde tot extase bij het thuispubliek. Op de vraag hoe het moge lijk is op die leeftijd nog zo te spelen, zei Ceu- maandag 5 november 2018 PM komt Adan wel uit yjout^ topper Aector Doorns Tilburg Raymond Ceulemans was gis teren de onbetwiste 'man of the match' bij de confrontatie van Dallinga.com met Aardex- press. Met een slotserie van 11 en een moyenne van 2.105 boekte de 81-jarige Belg één van de drie overwinningen voor de Sluiskilse eredivisionist. Joop van den Oudenhoven M Raymond Ceulemans. Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43