een topploeg in huis heeft Minderhoud toont zijn specialiteit 4-2 SPS kan altijd rekenen op Maurice Lindhout Zeelandia Middelburg doet zichzelf tekort Jeroen de Jonge laat Kloetinge lelijk' winnen 11 ■HoeK, die Roemeon aanpakte. Zijn voor zet werd fantastisch afgerond door Pilon, die weer ruimte vond achter de rug van Wilson: 3-r. Roemeon raakte voor rust nog de kruising, Hoek was via Ruben de Jager dicht bij een treffer en een lob van Pilon ging net naast. Een ruststand van 6-2 of 7-2; niemand in Ermelo had er vreemd van op gekeken. Toppers „Deze ploeg is aanvallend gezien twee klassen beter dan Noordwijk en Quick Boys", constateerde Jo nathan Constansia. „Hoe ze bal verlies van ons meteen afstraffen, dat is echt kwaliteit." De Nooijer: „Wat zij voorin hebben lopen, dat zijn toppers. Pilon had er vandaag ook zes kunnen maken." De trainer slachtofferde in de rust Zinho Chergui en Marijn Wijkhuijs. Omdat DVS'33 non chalant en hautain aan de tweede helft begon, kon Hoek terug in de wedstrijd komen. Nadat Pilon nog eens een kans had gemist, kreeg Impens een strafschop die hij zelf benutte (3-2). „Daarna waren zij het kwijt", had De Nooijer gezien. „Dat was het moment om door te drukken en de gelijkmaker te for ceren. We bleven heel lang in de wedstrijd, tot die fout die tot de 4- 2 leidde." Van den Bergh wilde de bal aannemen waar hij die naar voren had moeten trappen. Roe meon snoepte de Belg de bal af en besliste het duel in de 83ste mi nuut: 4-2. De conclusie was na afloop sim pel: Hoek komt tekort voor een plek in de top drie, zeker als het een aantal sterkhouders mist. Te gen een ploeg als DVS'33 moet al les kloppen, wil je een resultaat boeken. „Zij doen mee om het kampioenschap, wij niet", aldus Constansia. „Het is geen schande dat we hier verloren hebben." Van het sterke punt van Dom burg, de counter, werd weer opti maal gebruik gemaakt. Maar ook de fijne traptechniek van laatste man Martijn Minderhoud kwam feilloos bovendrijven. Waar hij vorige week tegen Hoedekens- kerke/Kwadendamme nog een vrije trap in de muur schoot, knalde hij er dit keer twee wel in het doel. „Ik heb er patent op, maar het was dit seizoen nog niet gelukt. Vorig jaar schoot ik er zeven of acht raak en het is altijd fijn om zo het team te kunnen helpen", al dus Minderhoud. Zowel de o-i als de 0-3 kwam van zijn linkervoet. „De twee goals kwamen van de zelfde plek. De eerste krulde ik om de muur heen in de korte hoek en bij de tweede krulde ik de bal via de binnenkant van de paal in de andere hoek. Vroeger had je bij i Verdediger is met twee rake vrije trappen belangrijk voor Domburg Domburg Ko Brand, die dat goed kon. Als jongetje van tien vond ik dat gaaf en ben ik er ook op gaan oefenen. Ik train er niet iedere week op, maar ik probeer het wel goed bij te houden. Niet iedere vrije trap gaat er natuurlijk in. Al leen zoals ze er zaterdag invlogen, geeft wel een heerlijk gevoel", zo vertelde Minderhoud na afloop. POORTVLIET SPS is tot nu toe bezig aan een goed seizoen in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. De ploeg uit Poortvliet staat na de 5-r-zege op Hansweertse Boys van af gelopen weekend op een keu rige derde plaats. SPS rook twee jaar geleden aan het kampioenschap. Op de laatste speeldag viel alles ech ter alsnog in duigen. Vorig sei zoen had de club een minder jaar, maar nu is de formatie van trainer Anton Verweij de top-drie binnengeslopen. Za terdag werd er voor de vijfde keer gewonnen. Leider Justin Quist ver klaart: „De motivatie is er weer, net zoals twee jaar gele den. De ploeg voetbalt weer met plezier en dat zie je terug op het veld en in de resultaten. We hebben ook nog niet verlo ren en dat geeft de jongens nog meer vertrouwen." Tegen DwO'15 en Stavenisse werd teleurstellend gelijkge speeld, maar SPS heeft met Maurice Lindhout een speler in de gelederen die tot nu in elke wedstrijd het net weet te vinden. „Een nadeel is dat wij moeilijk kansen afmaken, ge lukkig schiet Maurice iedere wedstrijd raak. Als wij een maal de bal rond laten gaan, is SPS moeilijk af te stoppen. Het is een sterk collectief. We heb ben ook nog maar zeven goals tegen gekregen", aldus Quist. 2-1. De ploeg van trainer Salim Ben Sellam keek al vroeg tegen een achterstand aan. Na twaalf minuten zette Wesley Smits op aangeven van Ruben Maas de 1-0 op het scorebord. „Dat was precies in de fase dat wij zoekende wa ren", sprak Ben Sellam na afloop. „De rest van de wedstrijd waren wij de betere partij." Voor rust kreeg Cluzona nog twee mogelijkheden via Maas, maar Matthew Lentink hield na de openinsgtreffer zijn doel schoon, r-o stond het hal verwege. Zes minuten na de rust verdubbelde Maas de marge alsnog: 2-0. Kort daarvoor had Niels Luteijn een megakans gemist. „Ik was al aan het juichen, maar op mysterieuze wijze hield de keeper de bal uit het doel", aldus Ben Sel lam. De bezoekers raakten nog de lat alvorens Luteijn de 2-1 aante kende. Die aansluitingstreffer viel in de tachtigste minuut. Meer zat er niet meer in. LATE GOAL maandag 5 november 2018 PM De Meeuwen 1. Pilon DVS'33-Hoek 1-0 11Pilon (pen.) 2-0 2-1 25. Van den Bergh 30. Pilon 3-1 3-2 56. Impens (pen). 83. Roemeon 4-2 Opstellingen Velanas De Jonghe Van der Burg Wilson Hollart Van Leiden Camara Van den Bergh De Vries Chergui Van Santen 46. Tiebosch 86. Van Zwam Wijkhuijs De Ruiter 46. Mombarg Vloedgraven Impens Roemeon Van Renterghem Powel De Jager 69. Öztürk Nyemb Pilon 75. Ceesay 88. Van Warven Constansia Scheidsrechter: Timmer (Apeldoorn) Toeschouwers: 850. In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal is Domburg een ploeg die altijd wat laat op gang komt. Veel spelers wer ken in de horeca en dat zie je terug in de (beker)resultaten vroeg in het seizoen. Zaterdag ging het een stuk beter, want er werd voor de tweede keer gewonnen. MZVC werd met 2-5 verslagen. Robin Hamelink Middelburg Zondag-tweedeklasser Zee landia Middelburg heeft in Wouw de derde nederlaag van het seizoen moeten slikken. Cluzona was nipt te sterk: Stefan Maas Wouw Kloetinge heeft thuis tegen RVVH uitste kende zaken ge daan in de eer ste klasse. Op eigen veld stond het 1-1, maar door een l doelpunt van Jeroen de Jonge ver in de blessuretijd sleepte de ploeg van Marcel Lourens toch nog de overwinning uit het vuur. Kloetinge staat door de overwin ning nu in het linkerrijtje. Mooi en goed was het zeker niet, maar daar maalde achteraf helemaal niemand om bij Kloetinge. Zeker matchwinnaar De Jonge was heel gelukkig met de drie pun ten. „Het is een lelijke overwin ning, maar daardoor zeker niet minder belangrijk. We hebben al te vaak gelijkgespeeld, dan is winnen in de laatste minuut wel een keer lekker." De andere goal van Kloetinge werd gemaakt door Roy Mulder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39