Nick Corré gokt en pakt de volle winst Noad'67 dankt eerste zege aan jong én oud n DVS'33 laat Hoek zien wat De Rijke helpt Veere aan eerste punten in uitduel 10 PRIMEUR EERSTE ZEGE Promovendus uit Zoutelande is met Eerste klasse B 2-1 te sterk voor Heinenoord. Het betekent de eerste overwinning van het seizoen voor trainer Daan Eikenhout en zijn mannen. „Het was in elk geval een heroïsche zege", vulde Corré vervolgens aan. Zelf speelde de trainer daar ook een belangrijke rol in. De eerste helft verliep dramatisch en daardoor greep hij in de rust drastisch in. Corré: „We kwamen knullig met t-o achter, Jeroen Sep maakte de 2- o en bij de 3-0 raakte hij hem ei genlijk verkeerd. En dan moet je een statement maken in de rust; ik heb drie man gewisseld. Het is een gok, maar ik moest een heel dui delijk signaal afgeven aan de groep. Weet je, valt er na een uur iemand geblesseerd uit, dan wordt het een heel ander verhaal. Maar het was in de tweede helft ge woon volle bak erop knallen." Na de 1-3 van Jannick Schaier kreeg Arnemuiden meer en meer het geloof terug. Corré: „Het was ook een stukje fysieke kracht en conditionele po wer." Door goals van Co- res Siwabessy (2x) en Col- lin van Koeveringe trok Arnemuiden uiteindelijk aan het langste eind. Corré: „Het geeft wel de mentale weer baarheid van onze selectie aan. We moeten elkaar nooit in de steek laten en altijd geloof houden in elkaar. Dat is de positieve in steek. Je hebt elkaar allemaal no dig en dat is de hele issue." MIDDELBURG Veere won za terdag in de derde klasse A met 3-2 bij FC Dauwendaele en dat betekende de tweede zege van het seizoen. Na zeven duels bezet Veere de elfde plaats op de ranglijst. „Je kunt wel stel len dat het kwartje is geval len", reageerde aanvaller Ro bin de Rijke. De Rijke was met twee goals en een assist belangrijk voor zijn ploeg. Veere pakte als pro movendus de eerste punten buitenshuis. Vorig jaar werd de ploeg kampioen, maar de derde klasse is een ander ver haal. De Rijke: „De afgelopen weken ontbrak de werklust bij ons en dan kom je er niet. We zijn het seizoen een beetje ge start met de instelling van 'dit lukt ons wel' en dan sta je na zes wedstrijden met je beide benen op de grond. Het gaat in de derde klasse allemaal snel ler, je hebt betere tegenstan ders. En bij ons zijn er een aan tal sterkhouders weggevallen ten opzichte van vorig sei zoen." De Rijke maakte zaterdag de 1-1. „Dat was gelijk na de aftrap na de 1-0 van Dauwendaele. Ik speelde de bal op Jurriaan Pe- terson en ik kreeg hem terug. Ik kwam één op één met de keeper en scoorde." Hij maakte ook de 2-2: „Een cadeautje. Het was een iets te korte terug speelbal en ik zat er tussen." Daarna was hij de aangever bij de winnende treffer van Thijs Koster. Met tien man sleepte Veere de zwaarbevochten drie punten uit het vuur. In de aanloop naar het cruciale duel bij ZSC'62 waren er louter te genslagen. Rob den Engelsman wacht op een operatie aan de me niscus en bleef op de bank. „Al leen als het echt nodig was, zou den we hem inzetten." Op de trai ning liep jongere broer Frank den Engelsman de voorbije week een vervelende enkelblessure op, waardoor ook de tweede sterk- houder uit de familie niet be schikbaar was. Snoep puzzelde en kwam uit bij Arjan Moerland, lid van de gou den generatie van Noad'67 en te genwoordig ballend in het derde elftal. Uit dat team werd ook Christian van Hekken opgevist. Beide routiniers kregen speeltijd. Het waren echter de jonge vleu gelspitsen Joost de Witte (drie goals) en Armin Geense (één doelpunt) die voor het verschil zorgden. Snoep was blij dat zijn talenten op het juiste moment bij de les waren. „Die jongens zijn zo snel. Elke diepe bal was gevaarlijk. Ook onze aansluiting was goed." i e hebben er in Zoute lande lang op moeten wachten, maar de eer- ste overwinning in de I eerste klasse is een feit. Zaterdag kwam Heinenoord op be zoek en door doelpunten van Robin Dek en Menno de Nooijer werd die ploeg verslagen. Daarmee kwam een einde aan een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning, het werd uiteindelijk 2-1. Na afloop van de eerste wedstrijd van het seizoen, thuis tegen Forum Sport, schalde 'Zoutelande' van Blof al door de kleedkamergang, toen nog afkomstig uit de kleedka mer van de bezoekers. Ditmaal kwam het gejuich en de feestmu ziek uit de kleedkamer van De Meeuwen. Vooraf leek de thuis wedstrijd tegen Heinenoord het ideale moment voor de ploeg van Eikenhout om de eerste driepunter te laten noteren, maar de fysiek sterke bezoekers hadden in de eer ste helft het betere van het spel. Vooral Jordey van Dam zorgde met zijn fantastische traptechniek voor gevaarlijke momenten bij hoekschoppen en vrije trappen, maar de verdediging of Milan Tevel hadden telkens een antwoord op het gevaar. Het balbezit was voor Heinenoord, de kansen voor De Meeuwen. In de eerste helft was Robin Dek al dichtbij de openings treffer, in de tweede helft was het wel raak. Een scherp aangesneden hoekschop van Martijn Houterman werd door de spits prachtig gepro moveerd tot doelpunt. Dat doelpunt deed iets met de ploeg, zag ook doelman Tevel. De keeper toonde met een aantal be langrijke reddingen zijn waarde voor de ploeg van Eikenhout. „Na het doelpunt gingen we met meer vertrouwen spelen, dat merkte je Dit had ik echt even nodig na vorige week. Toen zag ik er twee keer niet zo goed uit bij iedereen." Het vertrouwen in een goede afloop werd vijf minuten voor het einde nog groter toen De Nooijer, die opnieuw voor veel ge vaar zorgde, uit een counter voor de 2-0 tekende. De bezoekers drongen nog aan, scoorden ook, maar De Meeuwen hield stand. Eikenhout kon dan ook opge lucht ademhalen. „Het is wel fijn dat je een keer wint. Door de ma nier van spelen van de afgelopen weken hebben we niet verloren, maar een overwinning is zo belang rijk." Die manier van spelen is niet per se een keuze uit luxe, is de trai ner realistisch. „We hebben geen keuze. We kunnen niet zo hoog gaan staan als vorig jaar en moeten vooral compact spelen. Met Robin hebben we een aanspeelpunt, Menno moet daar dan omheen be wegen." De eerste overwinning was niet alleen een succes voor de ploeg, maar ook een persoonlijk succesje voor Tevel. Vorig week ging de doelman bij twee doelpunten niet vrijuit en dus was hij na afloop mis schien nog wel het meest opgelucht van iedereen. „Dit had ik echt even nodig na vorige week. Toen zag ik er twee keer niet zo goed uit, dan is het nu extra lekker dat je wint." De keeper staat de laatste weken onder de lat vanwege een blessure van collega-doelman Jesse Kerk- hove. Ondanks het uitblijven van de eerste overwinning hield hij het vertrouwen. „Voetballend kunnen we vaak wel mee, maar het verschil met de tweede klasse is dat alle foutjes nu meteen worden afge straft. Vandaag zat het een keer mee." Wie de volgende wedstrijd onder de lat staat, durfde Te vel nog niet te zeggen. „Ik heb, met uitzondering van vorige week, een paar goede wedstrijden ge keept. Ik hoop natuurlijk dat ik mag blijven staan!" Door de overwinning ver liet De Meeuwen de laatste plaats in de eerste klasse. Stel dat Bert van Hunenstijn, de trainer van DVS'33, spelers van Hoek aan mocht wijzen die bij hem in de basis zouden staan. Twee, misschien drie namen, veel meer zou Van Hunenstijn er waarschijn lijk niet noemen. Jonathan Con- stansia, Rik Impens, na rust mis schien invaller Gianni Tiebosch of Ruben de Jager; dat was het dan wel waarschijnlijk. „Het was soms de jongens tegen de mannen", had ook Dennis de Nooijer gezien. De trainer moest het doen zon der aanvoerder Reguillo Vandepitte en topscorer Kyle Doesburg, terwijl ook Lionel Fitsch en Jelle Klap nog ontbraken. Dat kan Hoek best op vangen tegen een middenmoter, maar tegen een topploeg als DVS'33 blijft er te weinig over om echt te genstand te kunnen bieden. Zeker als je je in de beginfase als team weer laat piepelen. Na precies 39 se conden was het al raak, nog sneller dan een week eerder tegen Ajax. Balverlies van Impens op het mid denveld, steekbal van Berry Powel en doelpunt Olivier Pilon, zo sim pel en snel ging het. De topscorer van DVS'33 schoot daarna een strafschop binnen, na een overtreding van Fabian Wilson op Powel (2-0). Pilon verzuimde om na negentien minuten al een hattrick achter zijn naam te hebben en zag Hoek via Kim van den Bergh op 2-r komen. Het bleek slechts een kleine opleving, want nadat Powel van dichtbij op doelman Jordi de Jonghe had gekopt, mocht Pilon alsnog zijn derde maken. Benjamin Roemeon pikte de bal op eigen helft op en mocht rustig opsto- men richting het strafschopgebied van Hoek. Zes spelers van de ploeg van De Nooijer renden achteruit, niemand maandag 5 november 2018 PM Van een 0-3-achterstand bij rust naar een 4-3-overwinning na negentig minuten. Het over kwam trainer Nick Corré (foto) met zijn Arnemuiden zaterdag in de tweede klasse E tegen DBGC. „Het was een beetje een emotionele rollercoaster", vatte de oefenmeester zijn enerverend verlopen middag samen. Klaas Verspoor Arnemuiden De opluchting in de stem bij Noad'67-coach Perry Snoep was hoorbaar na de 0-4-zege in Scharendijke op ZSC'62. „Het blijft een onvoorspelbaar spelletje." Ben van den Aarssen Scharendijke Opluchting bij De Meeuwen Heinenoord 61. Dek 1-0 85. De Nooijer 2-0 90+2. Van den Berg 2-1 Daniël Wissel Zoutelande - Milan Tevel Vreugde bij De Meeuwen-trai ner Daan Eikenhout. FOTO LEX DE MEESTER Tegen de beste aanval van de zaterdag-derde divisie had Hoek lange tijd weinig te vertellen. Zes tegengoals, alleen al in de eerste helft? Het had op bezoek bij DVS'33 zomaar gekund. Uit eindelijk verloor Hoek met 'slechts' 4-2 en had het zelfs nog even zicht op een punt. Voor iedereen bij Hoek met een spie gel was het een bijzonder leer zame middag. Barry van der Hooft Ermelo Jonathan Constansia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38