1-0 Na 35 seconden valt het licht uit in De Kuip 2 EREDIVISIE PSV - VITESSE Luuk de Jong kroondetegen Vitesse (1-0) tot eredivisietopscorer en bezorgde zijn team in aanloop naarSpurs-uiten passant een oppepper. Luuk de Jong kwam vo rige week de Neder landse top 40 voor spit sen binnen en steeg za terdagavond nog een plekje door. Woensdag is het tien jaar geleden dat de Achterhoeker bij De Graafschap zijn debuut in het betaald voetbal maakte en in middels staat De Jong op plek 38 in de topschutterslijst van de eredivi sie. Die positie deelt de PSV-captain met oude bekende Blaise N'Kufo, die hij vroeger vaak vanaf de bank bij FC Twente zag scoren. De hoge positie streelt De Jong, maar dit soort lijstjes vindt ook hij vooral iets voor na zijn carrière. Dat De Jong zaterdag Jan Vennegoor of Hesselink (75 eredivisiegoals voor PSV) evenaarde en in de top 10 van PSV-schutters is gekomen, was een leuke bijkomstigheid. Drie punten en met een goed gevoel richting Tottenham Hots- pur, daar ging het hem alleen maar om. „Elke wedstrijd in de Cham- pions League is fantastisch", zei De Jong, kort nadat Vitesse zater dagavond met veel pijn en moeite was bedwongen (1-0). Nog moeilijker Morgenavond probeert hij met PSV op Wembley overeind te blij ven tegen Spurs, dat twee weken geleden in het Philips Stadion zo veel indruk maakte. „Het was thuis al ontzettend moeilijk om druk te zetten. Verdedigend kon den ze de ruimtes vinden. Het gaat daar nog moeilijker worden. Toch hoop ik dat we als team laten zien wat we kunnen." De peptalk van de aanvoerder volgde op een avond waarop PSV Column HUGO BORST De lichtmasten in de Kuip begaven het gisteren na 35 seconden. Met twee ploegen die midweeks geen verplichtingen hebben, is dat in plannen normaliter niet het aller grootste probleem. „Maar eerst moet Feyenoord de KNVB kunnen garanderen dat de problemen met het licht definitief zijn opgelost", zei Bluyssen. En dat kon de club gisteren nog niet melden. De uitgevallen lichtmasten, heen en weer sprintende mensen die voor de oplossing moesten zorgen, stadionspeaker Peter Houtman die het publiek op het gemak wilde stellen. Het leek gisteren in de Kuip in de verste verte meer niet op 2018, eerder op de jaren tachtig. „Het spijt ons bijzonder, maar we kregen het niet opgelost", zei stadiondirecteur Jan van Merwijk, juist op de avond dat veel supporters protesteerden tegen de plannen van de club om door te gaan met Feyenoord City, een gebiedsontwikkeling in Rot terdam Zuid met als grootste pijler een gloednieuw stadion. Schakeling Maar hoe kan het dat er anno 2018 nog licht uitvalt in een stadion en bijna vijftigduizend mensen dan meteen naar huis moeten worden gestuurd? Zijn er geen noodscena rio's die voor een snelle oplossing kunnen zorgen? „Het probleem zat niet in de externe stroomtoevoer", zegt Van Merwijk. „En noodvoor zieningen zijn er voor de stroom toevoer, maar daar zat het probleem niet. Het probleem zat lokaal, er gens in de schakeling van de kap- verlichting en de veldverlichting is het misgegaan. Dat was ook het enige dat was uitgevallen, de rest functioneerde wel." Maar dat laatste was verder niet van belang, iedereen werd immers naar huis gedirigeerd. Stan Valckx had een delegatie Japanners bij zich om VW in Rotterdam te zien spe len. „Het komt ons niet goed uit om deze week weer te spelen, we spe len zaterdagavond thuis tegen For- tuna Sittard", zei de technisch di recteur. Valckx is zelden in de war en ook dit keer niet. „Maar voor de fans en voor die gasten uit Japan is het wel vervelend." de moed net niet in de schoenen zonk. Vitesse moest al snel met tien man verder, waarna PSV de fi nesse en scherpte miste om de boel net zoals in de vorige thuis wedstrijden aan gort te spelen. Internationaal blijkt het voor PSV bijna onmogelijk om te ver rassen, maar in de eredivisie blijft de landskampioen de punten aan een rijgen. In Eindhoven kon elke PSV-supporter de tafel van drie na Stel dat de lichten uitvallen tijdens een Oranje-interland In minuut twee van Feyen- oord-VVV viel het licht uit. Het ging ook niet meer aan. 'Het spijt ons verschrikkelijk,' zei de enige stadiondirecteur ter wereld die zijn stadion al jaren bewust verwaarloost. Conclusie: Het had nog slechter gekund natuurlijk. Over elf da gen ontvangt het Nederlands elf tal wereldkampioen Frankrijk in de Kuip. Stel dat de lichten dan uitvallen.Maar misschien breng ik de harteloze stadiondi recteur nu op een idee: nog een afgang, nu voor het oog van Eu ropa, dat zet lekker druk achter de noodzaak van een heel nieuw stadion. Ajax walste in de eerste helft over een grieperig Willem II heen, maar in de tweede helft leek het voetbal van Ziyech co nergens op. De trainer lulde na afloop een beetje slap uit zijn nek, maar werd gelukkig gecorrigeerd door twee belangrijke spelers. Frenkie de Jong vond het 'superslecht', 'we deden maar wat,' en 'als we zo spelen worden we nooit kam pioen.' Tadic zei: „Wij zijn een goed team als iedereen voor el kaar speelt. Maar als iedereen voor zichzelf speelt, zijn wij heel slecht. Zo worden we geen seri eus team." Conclusie: Zalige zelfkritiek. Ajax verslaat Benfica in Lissabon. De onvolprezen koploper van de eredivisie wist tegen tien man van Vitesse amper een kans te creëren. De trainer prees na af loop het geduld en de discipline van zijn spelers. Hij lulde nog er ger uit zijn nek dan de trainer van Ajax door te zeggen dat zijn ploeg het tegen tien man lastiger had dan tegen elf spelers van Vi tesse. Ik wachtte op een correctie van een speler. Maar Luuk de Jong zei: 'We hebben de juiste re actie gegeven.' Conclusie: Een zelfingenomen PSV verliest dik van de Spurs. Feyenoord had volgens de offici ële statistieken tegen VW 100 procent balbezit, Van Persie c.s. leden geen balverlies. Conclusie: De supporters ontsta ken lichtjes. De Kuip is het sfeer volste stadion van Nederland, een monument dat - net als de selectie - aan een grondige reno vatie toe is. maandag 5 november 2018 PSV-VITESSE 69. De Jong 1-0 Opstellingen Zoet Eduardo Dumfries Karavaev Schwaab Doekhi I (14.) Viergever Clarke-Salter Angelino Clark Rosario 90+2. Büttner Pereiro Bero Hendrix Serero Bergwijn 84. Gong 84. Malen Foor De Jong 18. Thelander Lozano 0degaard 90+3. Ramselaar Darfalou Linssen 14 64% Doelpogingen Balbezit 6 36% 17 Overtredingen 10 7 2 Hoekschoppen Buitenspel 2 1 1 Reddingen keeper 4 Scheidsrechter: Gözübüyük Toeschouwers: 34.100 Rik Elfrink Eindhoven icht es Jan Bluyssen had het er gisteren maar druk mee. De competitie leider van de KNVB moet deze week opeens Feyenoord tegen VVV opnieuw inplannen. Mikos Gouka Rotterdam De spelers van Feyenoord bedanken in een donkere Kuip de sup porters voor hun komst, foto kay intveen/pro shots Hoger in top 40 Luuk de Jong is met een subtiele voetbeweging Vi- tesse-verdediger Jake Clarke-Salter en doelman Eduardo-de baas. FOTO KAY IN T VEEN/PRO SHOTS in de Kuip In de Arena In het Philips Stadion In de Kuip

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30