Franca's beste boek Turkse moskeeën: kwetsende tweets in strijd met regels berichtendienst Epke EK veldrijden Walcheren is terug aan de wereldtop sporte Titels voor Van der Poel en Worstsports Franca Treur werd zaterdagavond met de roman Hoor nu mijn stem winnaar van de Zeeuwse Boekenprijs 2018. Juryvoorzitter en commissaris van de koning Han Polman was vol lof. „Tot nu toe is dit Franca Treurs beste boek", zei hij. De uit Meliskerke afkomstige schrijfster kreeg een geldprijs van 1000 euro en een beeldje van de kunstenaar Willy Leynse. De Turks-Islamitische Culturele Federatie (TICF), die spreekt na mens 144 Turkse moskeeën in ons land, stelt dat veel van Wilders' uit spraken in strijd zijn met de ge bruiksvoorwaarden van Twitter. Daarom zou het bedrijf zijn ac count moeten opheffen. Als het dat niet doet, begint de stichting een juridische procedure om Twitter daartoe te dwingen, stelt de advo caat van de koepel, Ejder Köse. Daarnaast wil de koepel in vier islamitische landen aangifte doen tegen Twitter. Het gaat om Turkije, Marokko, Pakistan en Indonesië. In die landen zijn veel van Wilders' uitspraken strafbaar, stelt Köse. „Twitter biedt Wilders een podium om zijn haatzaaiende propaganda wereldwijd te verspreiden. Daar mee is niet alleen Wilders, maar ook Twitter strafbaar in die landen. De wereld is groter dan Neder land." Köse wijst onder meer op een tweet van de PVV-leider uit sep tember vorig jaar: 'Mohammed is het voorbeeld voor meer dan 1 mil jard moslims. Mohammed was een pedofiel, massamoordenaar, terro rist en waanzinnige'. Köse: „Wil- Geert Wilders is doorgeslagen, kwetst moslims structureel en legitimeert geweld ders is doorgeslagen, kwetst mos lims structureel en legitimeert ge weld. Hij overschrijdt regelmatig de grens van wat zou moeten mogen." Filmpje De TICF is verwant aan Diyanet, het Turkse directoraat voor gods dienstzaken. Dat deed in maart al aangifte tegen Wilders vanwege een filmpje dat hij onder meer via Twitter verspreidde. Daarin wordt gesteld dat de islam gelijkstaat aan onder meer discriminatie, geweld en terreur. Aan het eind van het filmpje komt de tekst 'Islam is do delijk' in beeld, waarbij bloed van de letters druipt. Het Openbaar Ministerie besloot Wilders niet te vervolgen. Köse: „Mijn cliënt, de TICF, vond dat on begrijpelijk. We zijn daarom op zoek gegaan naar andere wegen om Wilders af te stoppen. Als het niet via het strafrecht lukt, dan maar via het civiel recht." PW-leider Wilders reageert met een citaat van de Franse filosoof Jean-Paul Sartre op de actie van de Turkse moskeeën: „Wanneer in een mensengeest eenmaal de vrij heid is losgebroken, hebben de go den er geen vat meer op." Nieuwsmedia ZEELAND 16 'Ban Geert Wilders van Twitter' De koepel van Turkse moskeeën eist dat Twitter het account van Geert Wilders opheft. Zo niet, dan stapt de organisatie naar de rechter. Peter Groenendijk Amsterdam - Ejder Köse, advocaat TICF P4 De week begint zacht pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1