II Hofje wordt inloophuis samenwerkende kerken DE SMAAK VAN-IdEN EN 19 Onda winnaar van Zeeuws concours |?i/ - ÜW/ I1*7 <w\)ieAbr^ iWalchers goud Gevulde koek WccWl Speculaas cake Oogappeltje FILATELISTENBEURS VERZAMELEN Postzegels, wat moetje er nog mee? Nou, verzamelen bijvoorbeeld, zegt filatelist en handelaar Hans Fokkelman op de filatelistenbeurs. Het postverkeer neemt af, maar Post NL brengt juist vaker nieuwe zegels uit. Het is een commerciële business geworden voor verzamelaars." De tijd van 'ik een zegel, jij een zegel' is allang voorbij. „Het ou derwetse ruilen gebeurt bijna niet meer", zegt Fokkelman. „Er zit te genwoordig altijd een portemon nee tussen." En dat moet soms nog een dikke zijn ook, weet de Goese- naar. „Als je heel nieuwe, moderne zegels wilt kopen, wel ja. Die zijn duur." Fokkelman stalt 35 boeken met zegels uit op de beurs in Het Palet in Middelburg-Zuid. Dat is zijn handelswaar; zijn eigen verzame ling ligt thuis en is ongeveer net zo groot. Het vooroordeel lijkt wel te kloppen: postzegels verzamelen is iets voor 'oude mannetjes'. Handelaar Fokkelman is 74, ko per/verzamelaar Jo Bokking uit Oostkapelle 82. Bokking sluit niet uit dat er toch ook jonge filatelis ten zijn. „Hier zie je ze niet, maar misschien zitten ze thuis, achter internet. Want daar wordt ook veel verkocht hoor." Bokking verzamelt exact vijftig jaar postzegels. „Zegels over de ruimtevaart. Amerikaanse en Rus sische, en sinds een jaar ook Euro pese." Die zijn goedkoper. Al snel heeft hij op de beurs een stapeltje te pakken voor vijf cent per stuk. „Het moet wel leuk blijven hé. Ik betaal geen tientallen euro's voor één zegel. Als ik mijn collectie dan niet compleet krijg, nou jammer dan, daar zit ik niet mee." Andere verzamelaars betalen wel grif grof geld hoor, knikt Bok king. Laatst waren op een veilig drie albums met Amerikaanse ze gels te koop. „De richtprijs van 10.000 euro! En ze gingen weg voor het dubbele!!" Nee, in het digitale tijdperk is de rol van de postzegel nog lang niet uitgespeeld, constateert ook Fok kelman. „Vroeger bracht Post NL misschien vijftig nieuwe velletjes per jaar uit, nu wel tachtig. In an- Het moet wel leuk blijven hé. Ik betaal geen tientallen euro's voor één zegel dere landen komen wel honder den nieuwe series per jaar uit. Het grootste deel gaat naar verzame laars. Het wordt dus steeds moei lijker je collectie compleet te krij gen. Dat drijft de prijzen op." Van de oude zegels komt regel matig veel beschikbaar, consta teert Fokkelman. „Als een verza melaar overlijdt, komen hele al bums tevoorschijn van zolder." En toch - gekke markt, die post- zegelhandel - hoeft dat de prijzen niet te drukken. Want waar je zou denken: veel aanbod, minder ver zamelaars, dus weinig belangstel ling, blijft de waarde redelijk sta biel. Dat komt dan weer door de cata logus waar alle verzamelaars en handelaren zich op richten. „Zon der catalogus kunnen we niet le ven", lacht Fokkelman. „Daarin staat precies wat een zegel waard is."Dure hobby dus? Bokking kijkt op uit de catalogus met ruimte vaartzegels. „Je kunt 'm duur ma ken." En dat is hij niet van plan. „Maar ja, soms moet je wel een dure zegel kopen. Want je weet ook dat die over een tijdje nog duurder zal zijn." Handelaar Fokkelman wordt er desondanks niet rijk van. „Hoeft ook niet. Ik vind het zeker zo leuk als ik mensen verder kan helpen met hun verzameling." Muziekvereniging Onda uit Nieuw- en Sint Joosland heeft zaterdag het KNMO Concert concours in Terneuzen gewon nen. „Op zo'n concours word je beoordeeld met tien rubrieken, waaronder interpretatie, dyna miek, klankbalans en ritmiek", vertelt Cora Dellebeke van Onda. „We werden vooral geprezen voor de muzikaliteit en de bele ving tijdens ons optreden." Het Concertconcours is geor ganiseerd door de Zeeuwse Bond, de Zeeuwse afdeling van de KNMO. Er deden muziekge zelschappen uit heel Zeeland aan mee. MIDDELBURG Het Hofje on der den Toren, tegenover de Lange Jan in Middelburg, wordt een ontmoetingsplek van twee kerken. De Nieuwe Kerkgemeente en de Christe lijk Gereformeerde Kerk in Middelburg stelt het complex drie dagen in de week open voor iedereen die behoefte heeft aan een kopje koffie, een spelletje en een gesprek. Het Hofje onder den Toren wordt een maatschappelijk- diaconaal centrum. Er vinden activiteiten plaats voor de in woners van Middelburg en omgeving, zoals deze inloop en maaltijden. Daarnaast wordt het Hofje door de ker ken gebruikt voor vergaderin gen, jeugdactiviteiten en an dere bijeenkomsten. Op 10 november 2018 om 10.30 uur opent burgemeester H.M. Bergmann de inloop in het Hofje onder den Toren. Daarna is het elke donderdag van 11.00 tot 16.00 uur en elke zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur open. De inloop wordt geleid door vrijwilligers van de twee samenwerkende kerken. Ie dereen die dat wil, kan aanwe zig zijn bij de opening van de inloop in het Hofje. - ambachtelijk <ó- puur €2,-99 €1,99 Dinsdag: €1,75 €0,99 Vanaf 5 november ook op maandag open! €2,99 €1,99 De Smaak van Toen Langeviele 67 Middelburg www.desmaakvantoen.i 67 IVLicldelburg rn.nl maandag 5 november 2018 De postzegel blijft heel waardevol Maurits Sep Middelburg Hans Fokkelman: „Zonder catalogus kunnen we niet leven." foto lex de meester -Jo Bokking NIEUW- EN SINT JOOSLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19