■s Zandvóort Tabaksector zet privé- detectives in II teer0°rèrE^okdanweer 25ste editie bi), t Jacht op illegale handelaren Vandaag bij deze krant 'Meeslepend en ondanks het zware onderwerp ook verrassend amusant proza.' uitgave van he tijdensde Walcheren Altijd druk r aanaekust - de Volkskrant Max zien racen tijdens een Grand Prix in eigen land, het zou zomaar kunnen P2 &4 pietNijpies^6l\ op Klompen. „Ens amia vrolijke steer. ZEELAND 2 Zowel fabrikant Philip Morris als branchevereniging VSK maakt ge bruik van hun diensten. „We doen al enige tijd zaken met een bureau dat op deze manier voor ons werkt", zegt directeur Jan Hein Strater van de branchevereniging van Nederlandse tabaksfabrikan ten. „Particuliere rechercheurs ko men op plekken waar wij niet zo makkelijk kunnen komen om na speuring te doen. Je moet heel ge richt op zoek om de verspreiders van nepsigaretten op te sporen, en de politie heeft nu eenmaal veel an dere prioriteiten." De VSK speelt de informatie die binnenkomt via de particulier re chercheurs door naar politie, Fiod en douane. Strater: „Er gaat erg veel geld om in de illegale handel en we zien dat de grootschalige productie van namaaksigaretten zich de laat ste jaren naar Nederland verplaatst. Daar willen we iets aan doen. Onze merken worden vervalst, de winke liers lopen geld mis en de schatkist ook. De opsporingsinstanties zijn blij met de informatie die wij hun op deze manier leveren." Ook Philip Morris maakt gebruik van een particulier rechercheur. „Bij politie, douane en Fiod zijn voldoende mankracht en middelen niet altijd evident", zegt Stefanie Pollet, manager preventie illegale handel. „Hun focus lijkt toch meer gericht op de aanpak van drugs handel. Dat begrijpen wij, maar voor ons en voor veel winkeliers is dit een illegale handel die veel schade aanricht. En we krijgen re- Bij politie, douane en Fiod zijn voldoende mankrachten middelen niet evident gelmatig tips binnen van winke liers die merken dat in hun buurt of online illegale sigaretten worden verkocht. We maken daarom ge bruik van een privédetective, die deze signalen oppakt. En daar kun nen we de politie, de Fiod en de douane mee helpen. Illegale siga retten zijn voor ons een niet-bona- fide concurrent, dus is het logisch dat we actie ondernemen." Bijlage Z 11°C Nieuwsmedia p» z. c NU IN DE BOEKHANDEL De tabaksindustrie maakt ge bruik van privédetectives in de strijd tegen de verkoop van ille gale sigaretten en tabak. Zij zoeken naar illegale verkopers en proberen ook handelaren en fabrikanten te achterhalen. Peter Groenendijk Bergen op Zoom -Stefanie Pollet, Philip Morris zaterdag 3 november 2018 Fraai weekend. Zondag meer zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1