rLUBHELDEN 7 'De liefde zit te diep' Nomineer en stem mee: zó werkt het 'IK WAS AL ONDERWEG TOEN IK DACHT: BEN JE GEK, IK GA TERUG NAAR HUIS EN LEKKER GENIETEN' DE ACTIE CLEMENTINE LOURIER DOE MEE! naar huis en lekker genieten van de overwinning. Ik had zoveel bericht jes gekregen die ik nog niet had gele zen. De hele dag werden er bloemen en taart bezorgd." „Niks nog. Het staat op de bank met een labeltje 'Clubheid 2017'. We zijn zo druk geweest met het organiseren van evenementen dat het er nog niet van is gekomen om het uit te geven. Volgend jaar bestaat Nooit Gedacht negentig jaar, dat is een mooie gele genheid om die tienduuzend euro te besteden. Niet aan een feest, maar aan zaken waar onze vrijwilligers iets aan hebben." „Bijvoorbeeld een nieuw betaalhokje bij de ingang van het sportpark. Daar zitten elke twee weken vrijwilligers in om kaartjes te verkopen, maar het is een heel kaal hokje, en heel koud in de winter. Dat kunnen we mooi aan kleden, inclusief verwarming. We kunnen ook kijken naar de 'stamper tjes', de mensen die op maandag de velden weer in orde te maken. Heb ben zij genoeg faciliteiten om hun werk zo goed mogelijk te kunnen doen?" „Zij zijn het bestaansrecht van elke vereniging. Zonder vrijwilligers kun je óf niet voetballen, óf je bent er veel geld aan kwijt om zaken gedaan te krijgen." „Het zit gewoon in me. Ik ben niet zo'n bankzitter die voor de tv hangt, ik geniet er juist van om met heel veel anderen samen te werken. Niet alleen het voetbal is leuk, ook het vrijwilligersleven." „Nee. Het is wel mijn clupke, maar Nooit Gedacht is van ons allemaal. Niemand is meer dan de ander. Het moet geen FC Tiny worden, dat zou niet gezond zijn." „Mijn zoon speelt in de Ai van HVCH, de club uit Heesch, en ik ga elke zaterdagmiddag als supporter naar hem kijken, uit en thuis. In Heesch weten ze dat ik van Nooit Gedacht ben, dus daar worden nogal eens grappen over gemaakt. Ik heb me wel een beetje aangepast. De clubkleuren van Nooit Gedacht zijn rood-wit, die van HVCH blauw wit. Vroeger ging ik altijd in rode sokken naar het veld in Heesch. Tegenwoordig trek ik blauwe aan." Van Nistelrooy is Nooit Gedacht nooit vergeten VOOR WIE? NOMINEREN UITSLAG PRIJSUITREIKING vrijdag 2 november 2018 PC Dat ze landelijk strandde op de derde plaats was een lichte teleurstelling, want ze wilde met het prijzen geld een clubhuis laten bouwen voor de leden, dat er nu nog niet is. Of ze desondanks op haar lauweren kan rusten? „Natuurlijk niet. Het is niet zo dat ik heb ge wonnen en dan opeens kan stoppen. Ik ga door." Clementine Lourier, vrijwilliger bij Hazers- woudse Boys, won vorig jaar de clubhel- denverkiezing van AD Groene Hart. Haar voetbalclub regelde een M Tiny Heijmans en voetbalsters van Nooit Gedacht op sportpark De Biescamp in Geffen. 'Het moet geen FC Tiny worden.' U kunt stemmen van 9 november tot en met 30 november via pzc.nl/clubheld Dan nu de hamvraag: wat heb je met het geld gedaan? Zoals? Wat is het belang van vrijwilligers voor een sportclub? Waarom doe jij het? Nooit Gedacht was al de club van Ruud van Nistelrooy. Is het nu ook de club van Tiny Heijmans? Tot slot: je woont niet in Geffen maar in het nabijgelegen Heesch. Wat vinden ze daar van je liefde voor Nooit Gedacht? Elk jaar is Tiny Heijmans een van de organisatoren van het Ruud van Nistelrooy-jeugd- toernooi, genoemd naar de beroemd ste speler die de club heeft voort gebracht. Van Nis telrooy speelde van zijn 5de tot zijn 14de in Geffen en schopte het later tot PSV, Manchester United, Real Madrid en Oranje (70 inter lands, 35 goals). Bindmiddel „Mijn moeder gaf hier vroeger veel jeugdtrainingen", vertelde Van Nistel rooy toen hij drie jaar geleden met Sjoerd Mossou zijn oude club bezocht. „Ook aan mij des tijds, in de F'jes, ter wijl ze zelf in het da mesteam speelde. Mijn vader, ooms, allemaal Nooit Ge dacht-mensen. In een dorp zoals dit is de plaatselijke voet balclub een onge looflijk sterk bind middel. ledereen kent elkaar, ledereen vereenzelvigt zich met de club van zijn eigen dorp." Hulde daarom voor mensen als Tiny Heijmans. „Dankzij de vrijwilligers over leven de clubs." Deze krant zet zich graag in voor de amateursport. Dichtbij, in de regio, geeft de sportvereniging kans aan groot en klein talent. De inbreng van clubvrijwilligers is daarbij onmisbaar. Op alle sportverenigingen in ons land kom je hem of haar tegen: dat superlid zonder wie alles in het honderd zou lopen, de vrijwilliger die vaak onzichtbaar zijn werk doet voor velen, of het nu gaat om de boekhouding of het wassen van de shirts. Deze vrijwilligers willen we in het zonnetje zetten met de verkiezing Club helden van de amateursport. In deze bijlage portretteren we alvast een aantal voorbeeld helden. Kent u zelf zo'n club heid die enorm veel tijd in de club steekt? Meld haar of hem snel aan en wie weet wint uw club de hoofdprijs van 10.000 euro. Clubhelden kunnen online wor den aangemeld. Om in aan merking te komen voor een prijs, moet een vrijwilliger minimaal 50 stemmen ontvan gen. Per gemeente zal er een winnaar zijn op basis van de meeste stemmen. Uit alle gemeentewinnaars worden vijftien regiowinnaars gekozen. Deze regio's zijn de verspreidingsgebieden van vijftien Persgroep-titels: AD Amersfoortse Courant, AD De Dordtenaar, AD Groene Hart, AD Haagsche Courant, AD Rivierenland, AD Rotter dams Dagblad, AD Utrechts Nieuwsblad, AD landelijk, Brabants Dagblad, BN DeStem, Eindhovens Dagblad, de Gelderlander, PZC, de Stentor en Tubantia. U kunt uw clubheid vanaf nu aanmelden via pzc.nl/clubheld Op 6 december worden alle regiowinnaars bekendgemaakt. Half december is de landelijke prijsuitreiking, waarvoor alle 15 regiowinnaars worden uitge nodigd. Een vakjury beoordeelt tijdens deze feestavond wie van hen de titel Clubheid van de amateursport 2018 krijgt. De overallwinnaar ontvangt een cheque van 10.000 euro, te besteden door de club. bus voor haar, zodat ze met een 'fanclub' van twintig clubmensen naar Zeist kon reizen voor de landelijke finale. Dat groepje stelde ze heel democratisch samen. „Ik nam iemand mee van de vlaggers, van de frituur, van de schoonmaak en van het bestuur." Natuurlijk is ze niet gestopt met het harde werk voor de club. „De liefde zit te diep. En ik kan het ie dereen aanraden. We hebben het allemaal druk, maar ik zie altijd bij mensen: als ze het eenmaal doen, vinden ze het hartstikke leuk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55