Aanloop naar zaal is anders dan anders fcl 13 gezet. Dinsdag 6 november speelt de ploeg meteen al weer een oe fenwedstrijd in eigen huis, tegen het Belgische Borgerhout. Daarna volgen ook nog ontmoetingen met Oranje Wit en Floriant. treffen elkaar op de slotdag, de verliezers ontmoeten elkaar ook. Tjoba en Swift bijten morgen het spits af. Om 19.30 uur staan de twee teams tegenover elkaar in het Omnium in Goes. De andere drie voorrondeduels (Ondo-Fortis, Se- olto-Stormvogels, Togo-KVK) zijn pas volgende week donderdag. De finaledag begint om 14.30 uur. Portugal Voor TOP Arnemuiden is de voor bereiding ook anders. De hoofd klasser vertrekt vandaag naar Por tugal voor een aantal oefenduels met lokale topclubs en voor team building. De nieuwe coach, Kees- Jan Oppe, heeft deze korte reis op- Nanne Boonstra is één van de aanjagers achter het evenement. Hij haalde het toernooi naar Zee land toe. ITF, de bond waar het evenement onder valt, organi seert het toernooi. Taekwondo Middelburg zorgt voor de facili teiten en de vrijwilligers. Vrijwel iedereen helpt mee, legt Boon stra uit. „We zijn gelukkig een club met veel betrokken ouders. Wie niet meedoet aan het toernooi, heeft wel een andere taak", zegt hij. „Het zoeken naar vrijwilli gers is een belangrijk onderdeel van de voorbereiding op het eve nement. Twintig tot dertig men sen hebben we zeker wel nodig." Die helpende handen zorgen ervoor dat een aantal van hun clubgenoten in hun eigen omge ving om de prijzen kunnen strij den. Wereldtopper Nina Meppel- der bijvoorbeeld, van wie sim pelweg verwacht wordt dat ze goud wint. Of de talentvolle Noury Mahassen. „Maar hij zit wel in een hele zware poule", geeft Boonstra aan. Een ander deel van de Zeeuwse taekwondoka's doet niet per se mee om te winnen. „Voor een aantal is het hun eerste keer op een toernooi", aldus Boonstra. „Dat gaat meer richting het re creatieve. Maar daarom vond ik het juist belangrijk om het NK hierheen te halen." Het toernooi gaat zondag om 9.30 uur van start in sporthal De Kruitmolen. Het idee hiervoor komt uit de ko ker van Dennis Plantinga en Jouri van den Broeke, de trainers van respectievelijk Swift en Ondo. Zij zorgden ervoor dat verenigingen niet zelf achter oefenwedstrijden aan hoefden te gaan en vonden meteen een manier om de sport extra te promoten. Op zaterdag 10 november, een week voor de start van het zaalsei zoen, is de fmaledag in sporthal De Sprong in Middelburg. In de week ervoor spelen alle acht ploe gen, die verdeeld zijn over twee poules, één voorrondeduel. De winnaars van die 'halve finales' werd ik weggestuurd." Al had de kans zich voorgedaan, een overstap naar een jeugdoplei ding was sowieso een lastig thema geweest. Vader was niet in beeld, moeder had een gezin van vier kin deren te onderhouden en werkte ook nog eens in Brussel. Een echt vangnet ontbrak en dus stopte Van den Bergen na zijn verbanning met voetballen. „In die tijd was ik ook gekapt met school, al deed ik zoge zegd wel een thuisstudie. Maar ik wilde geld verdienen, dus ging ik op mijn achttiende in België in de fabriek werken. Een flessenfabriek, een oliefabriek; echt van uit zendbureau naar uitzendbu reau. Ik was het vaak snel beu. Dat fen, kon Van den Bergen zich in zijn tweede jaar bij HW'24 al regelma tig tonen. Nu, in zijn derde jaar, heeft hij dan eindelijk een vaste ba sisplaats afgedwongen. De zware blessures van Roy van Dorsselaer (kruisband) en Joost Boogaert (hand) zijn daar debet aan, zo weet hij. „Het blijft wel Hulst hè. Iemand van buitenaf komt er niet zo mak kelijk tussen en dat heeft niet altijd met kwaliteit te maken, vind ik. In de voorbereiding had ik niet het idee dat ik zou gaan spelen. Nu kan hij denk ik niet meer om me heen." 'Hij' is trainer Pieter Ongena. De Belg erkent dat er een aanvaring was met Van den Bergen. Ongena: „Welke kant gaat dit op, dacht ik Wat vage mails heb ik kunnen lezen, maar die werden destijds achtergehouden toen. Gelukkig is het kwartje mijn kant opgevallen. Ook afgelopen zondag nam ik Bowy voor mijn praatje in de rust al even apart. Dan kan ik hem alvast rustig voorberei den op wat ik in de groep te zeggen heb." Van den Bergen: „Het contact met Pieter is steeds beter. Sowieso vind ik dat er een verschil is met vo rig jaar. Iedereen lijkt er meer zin in te hebben." En of ze er in Hulst zin in hebben. Zondag neemt de koploper uit de derde klasse het op tegen de rivaal uit Terneuzen. De ex-ploeg van zo wel Van den Bergen als diens ploeggenoten Jozué Weever en topscorer Sinan Coban. Speciaal? Van den Bergen: „Voor mij niet, ik heb er weinig meer mee. Ik zou er ook nooit meer willen voetballen, toch dat oud zeer. Ik vind het zelfs leuk dat ze onderaan bungelen. Dan kan ik Can (Kiran, spits van Terneuzen) een beetje blijven kloten." een beetje mijn probleem." Ondertussen pakt Van den Ber gen zijn voetbalcarrière op zijn 22ste wel weer op. Hij sluit zich met zijn halve vriendengroep aan bij Sluiskil, waar hij het drie jaar vol houdt. Totdat zijn ondernemers- bloed begint te kriebelen. „Op mijn vijftiende werd knippen een hobby van me. Ik kocht een tondeuse en ging ermee aan de slag bij vrienden. 'Waarom probeer je het niet met een eigen zaak', zei iemand na een paar jaar. Een beetje een ver-van- mijn-bed-show, vond ik." Maar zie daar. Sinds drie jaar kun je bij het talent van weleer terecht voor een opscheertje, je baard of een volle dige coupe. Kruisband Zijn vestiging vindt hij in de vestingstad: Hulst. Van de in voetbalkringen be kende multimiljonair Salar Azimi kan hij een pandje huren. Na anderhalf jaar wordt het al tijd voor een gro ter perceel, waar hij nu ook boven woont. „Het leek me dus ook wel makkelijk om in Hulst te gaan voetballen. Al leen scheurde ik in mijn laatste wedstrijd voor Sluiskil m'n voorste kruisband af. Ik heb mij toen in Sint-Niklaas moe ten laten opereren." Hoewel hij zijn reva lidatie een beetje liet vrijdag 2 november 2018 I Acht Zeeuwse clubs doen in aanloop naar het zaalseizoen mee aan het Zeeuws Korfbal spektakel 2018. GO club uit top drie Iedereen helpt bij Taekwondo Middelburg Voor de leden van Taekwondo Middelburg staat er een druk weekeinde voor de deur. De Walcherse club heeft de orga nisatie van het Nederlands kampioenschap, dat zondag op het programma staat, op zich genomen en daar zijn zo goed als alle leden bij betrokken. Daniël Vervelde Middelburg Nanne Boonstra (midden), met links Nina Meppelder en rechts Noury Mahassen. foto taekwondo middelburg De aanloop naar de zaalcompe titie is voor de meeste Zeeuwse standaardteams anders dan an ders. Acht clubs nemen namelijk deel aan het Zeeuws Korfbal spektakel 2018. Roeland van Vliet Vlissingen Swift (oranje shirt) treft morgen Tjoba in Goes. foto lex de meester - Bowy van den Bergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41