O CD O Toppers trekken naar Hulst 12 ZEELANI Zeeuws tweetal in voorselecties Nieuwkoop maakt kwartet compleet Van de Vrede van start als koploper De Bruijn is zonder problemen door DERBY TREFFEN MET OUDE PLOEG Bowy van den Bergen (27) kwam uit voor Anderlecht en zou in de belangstelling van Ajax, Feyenoord en PSV hebben gestaan. Toch schittert hij nu niet in de eredivisie, maar bij HVV'24 in de derde klasse. Zondag treft de speler met die club Terneuzen, waar hij een verleden heeft. De Axelse verdediger Rick van Drongelen (Hamburger SV) is door bondscoach Erwin van de Looi opgenomen in de voorlopige se lectie van Jong Oranje. Hij maakt deel uit van een negentienkoppige groep spelers. Jong Oranje speelt op vrijdag 16 november een vriendschappelijke wedstrijd in en tegen de leeftijdsgenoten van Duitsland. Goesenaar Levi Bouwense (Jong Sparta Rot terdam) zit op zijn beurt bij de voorlopige se lectie van Oranje onder 19. Hij heeft alleen meer concurrentie. KNVB-trainer Maarten Stekelenburg gaf 33 spelers een voorlopige uit nodiging. Onder 19 speelt in november een vierlandentoernooi in Armenië. Een kwart van de ploegen die zaterdag de ko ker in gaan bij de loting voor de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker heeft een Zeeuw in de gelederen. Na Thomas van den Houten (AFC), Tom Boere (FC Twente) en trainer Adrie Koster (Willem II) heeft ook Bart Nieuwkoop zich geplaatst voor de vol gende ronde van het nationale bekertoernooi. Met Feyenoord was hij in eigen huis de sterk voor ADO Den Haag (5-1). Het was het derde seizoen op rij dat de Rotterdammers en de Hagenaars elkaar troffen in het toernooi om de KNVB-beker. Voor de Zeeuwse ATB Wintercompetitie staat morgen de derde wedstrijd van dit seizoen op het programma. De koers wordt gehouden in het Wemeldingse Bos, op een door de weers omstandigheden van eerder deze week onge twijfeld zware omloop. De eerste wedstrijden leverden overwinningen op voor Thijmen van de Vrede (in Wolphaartsdijk) en de Belg Jürgen de Kunder (in zijn thuisland op een parkoers in Zelzate). Van de Vrede werd tweede over de grens en leidt daardoor ruim schoots in het klassement. In Wemeldinge mag de leider ook weer voorin worden ver wacht, afhankelijk uiteraard van met name enkele Belgische deelnemers. De eerste twee van de vier Zeeuwse deelne mers aan de Grand Prix driebanden hebben naar verwachting gepresteerd. Jean Paul de Bruijn bereikte simpel de volgende ronde. Hij won alle drie zijn partijen, waarvan de tweede met moeite en de rest zonder problemen, en voegde zich bij de laatste zestien, debutant Joey de Kok kwam aardig voor de dag, maar kan waarschijnlijk naar huis. Zijn eerste wed strijd ging verloren, daarna won hij, maar de volgende ronde lijkt uit zicht. Appelloop ID-renner Bridge Zo is Tim van den Broeke, onlangs de sterkste in de Middelburgse Sin gelloop, present. Ook Erwin Har mes, al twee keer derde in de Kust- marathon en diverse malen circuit winnaar in de Crosscompetitie, reist af naar Zeeuws-Vlaanderen. Verder komen komen Tim Pleijte (oud-winnaar Kustmarathon en di verse malen circuitwinnaar), Thuisloper Job de Feijter (de jong ste circuitwinnaar ooit), Patrick de Vos en Martijn de Kok (op de weg terug van een blessure) in actie. Tim van den Broeke en Erwin Harmes gaan voor de overwinning Bij de vrouwen gaat Monica San- derse voor de winst. Zij kan op flink wat tegenstand rekenen van onder anderen Monique Verschuure. Daarachter gaat Paola van Gilst voor de winst bij de masters D45. Ook de Belgische atletiekvereni gingen leveren altijd de nodige at leten af voor de Moerschanscross. De wedstrijd geldt namelijk ook als open Zeeuws kampioenschap. Welke Belgen er aan de start ver schijnen, is nog niet duidelijk. Wel duidelijk is dat Anjolie En gels voor prolongatie van haar titel gaat op de korte cross. Door op dat onderdeel uit te komen kan ze bo vendien Monica Sanderse niet in de weg zitten. Engels is namelijk haar trainer. De Moerschanscross start zater dag om T2.30 uur met de pupillen, die 1000 meter lopen. Zij worden gevolgd door de andere categorieën, met om 14.10 uur de afsluitende cross over circa 9 kilometer. en overstap van het grote RSC Anderlecht naar het bescheiden W Terneuzen. Tik keltje onwaarschijnlijk misschien, maar het is toch echt een overschrijving die I simpelweg in de boeken staat. Te rug naar 1997, waar dan een klein manne tje met grote zwarte krullen - Bowy van den Bergen genaamd - terug keert in zijn geboortestad Ter neuzen, na vijfjaar in Brussel te hebben gewoond. Wie hem ziet spelen, kan genie ten van zijn vinnigheid en technisch vernuft, wat ui teraard ook opvalt bij de scouts. Ajax, PSV, Feyen oord; allemaal zouden ze interesse hebben in het middenveldertje. Anno 2018 - hij is nu 27 - zijn de zwarte krullen ingeruild voor een korte gele coupe. Het tenue waarin hij speelt, is niet van een club uit de traditionele top drie, maar van een club die past bij zijn haarkleur: HW'24. Vage mails Waar is het misgegaan, is een veelge stelde vraag. „Van m'n periode bij An derlecht kan ik echt weinig meer her inneren; ik was mini-pupil. En eigen lijk weet ik ook pas sinds een paar jaar dat er ook daadwerkelijk wat interesse in mij was van andere clubs. Wat vage mails heb ik terug kunnen lezen, maar die werden destijds achtergehouden door Terneuzen", zo vertelt Van den Bergen. Toch wist hij van zichzelf dat hij talent had, maar dat zijn mentali teit een minpuntje was. „Ik kon echt vervelend zijn. Op mijn zestiende vrijdag 2 november 2018 VOETBAL VOETBAL GO Bart Nieuwkoop in actie namens Feyen oord. FOTO PRO SHOTS ATB BILJARTEN I In Axel wordt morgen de Ap pelloop gehou den, onderdeel van het Zeeuws- Vlaams hard loopcriterium. Atleten kunnen kiezen uit de afstanden 14650, 7920 en 5950 meter. I Bij een veldrit in het Belgi sche Neerpelt is ID-renner Jo- annathan Duin- kerke uit Ka- pelle knap vierde gewor den. Er ston den 27 renners aan het vertrek in België, een sterk gezel schap. De Belg Günther Boons won de koers. Sluis staat mor gen geheel in het teken van de bridgesport. De Aarden- burgse Bridge Vereniging de Kaaipoort houdt voor de tiende keer de Sluise Kroe gendrive. Ruim 300 bridgers spelen in 12 ho recazaken. o, Geen tenue van De 32ste editie van de Moer- schanscross, meteen de start van de Zeeuwse Verzekeringen Crosscompetitie, heeft morgen een sterk startveld bij de man nen. Diverse Zeeuwse toppers zijn aanwezig in Hulst. Sjaak Sinke Hulst Juriën Dam Hulst Bowy van den Bergen (links) en Can Kiran treffen el kaar zon dag. FOTOCA- MILESCHEL- STRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40