e? Inentbonus is ongepast Afvalbakken iets te vroeg vuurwerkproof Dat geld is een leuke Vlaams protest tegen pulsvisserij Zoutelande 2.0 2 m GRIEPPRIK VOORKOMEN LESUITVALA Commentaar De Isaac Beeckman Academie in Kapelle geeft docenten een aardige bonus als zij zich laten inenten tegen griep. De school wil zo voorkomen dat de werkdruk oploopt door ziekteverzuim. Klinkt logisch. Tot je bedenkt dat docenten beter geheel onbelast de afweging kunnen maken of zij zo'n griepprik eigenlijk wel willen. Want voor gezonde mensen is het niet nodig. Ook niet als ze voor een klas proestende kinderen staan. Dus waarom zou je dan een prik halen? Omdat je een paar honderd euro opstrijkt? Dan laat je je wel kennen. Voor de werkdruk dan? Dat is een slecht motief. De school moet de werkdruk eerst en vooral aanpakken door voldoende personeel aan te stellen. In elk geval genoeg om normaal ziekteverzuim op te vangen, inclusief een griepje. Want als er dankzij de prik straks nog juist voldoende perso neel is, waarom dan geen andere 'gezonde' maatregelen? Dan kan het misschien met nóg minder mensen. Denk aan een bonus op sporten, gezond eten of rust. Die kant moet het niet op. De griepprik kan heel nuttig zijn. Hij dekt weliswaar lang niet alle risico's af, en het precieze effect van prikken is omstreden, maar hij lijkt te kunnen voorkomen dat mensen die toch al een slechte gezondheid hebben eronderdoor gaan. Maar voor ie dereen moet vrijwilligheid het uitgangspunt blijven. Ook voor personeel in de gezondheidszorg. En al helemaal in het onder wijs. Het omkopen van docenten is ongepast. Zorg over verzuim is slecht motief om gezonde mensen een griepprik aan te smeren Het blijkt een actie te zijn geweest van een iets te enthousiaste mede werker van de gemeente. „Normaal gesproken doen we rond de jaar wisseling de bakken dicht om te voorkomen dat er vuurwerk in wordt gegooid", laat een woord voerster van de gemeente weten. „Maar om dat nu twee maanden van tevoren al te doen, vinden we wat overdreven. Daarom worden de bakken allemaal weer openge maakt." Volgens de woordvoerster komen er alweer klachten binnen bij de ge meente over vuurwerk. Door mis communicatie heeft dat volgens haar geleid tot het afsluiten van de vuilnisbakken. Daar werd vervol gens ook weer over geklaagd. Ook We vinden het wat overdreven de bakken nu al dicht te maken deze krant ontving een telefoontje van een boze bewoonster. Volgens haar is het in het Hertenkamp in Goes-Zuid al een rommeltje ge worden nu mensen geen afval meer in de afvalbakken kunnen gooien. ALMANAK „Dat Blof de volgende keer maar een andere plaats kiest dan Zou telande voor een liedje." De kustplaats zag door de hit van de band het toerisme explosief toe nemen, iets te veel naar de smaak van enkele Zoutelanders. Een kleine tekstuele aanpassing moet voldoende zijn om een an der dorp in de schijnwerpers te zetten. Maar we hebben geen geld in onze koude handen. Dus we gaan maar naar je ouders in Zoute lande, Zoutelande. Dat wordt in de volgende versie: De baas belt me net om vandaag te werken, maar liever ga ik met jou naar Aagtekerke, Aagtekerke. Lezing sluit Voorzaatexpo af Ton Veraart trekt lijst van D66 Moerdijk Miljoenen aan coke in fruit uit Zeeland KPRJUmilSl LIGT Tt SISStN IN 5f M Die 405 euro is mooi meege nomen, maar het geld is voor Pepijn Marinissen niet de belangrijkste reden om een griepprik te halen. „Ik vind de maatregel goed, omdat het helpt bij het zorgen voor zo min mogelijk lesuitval", zegt de docent Neder lands van de Isaac Beeckman Aca demie in Kapelle. „Docenten van onze school vervangen collega's als ze ziek zijn. Dat zorgt voor extra werkdruk. De griepprik kan helpen om die te verminderen. Ik denk dat die 405 euro mensen stimuleert om een vaccin in elk geval te over wegen." Marinissen is van plan zich te laten inenten, al moet hij nog wel informeren of de huisarts die prik zomaar geeft. „Het voorko men van lesuitval is mijn belang- In de haven van Nieuwpoort wordt zaterdag een manifestatie gehou den tegen de pulsvisserij. Volgens Vlaamse 'ambachtelijke vissers' is het elektrisch vissen 'catastrofaal' voor hun economische situatie. Het protest is een initiatief van de Franse milieuorganisatie Bloom die hardnekkig campagne voert tegen de pulsvisserij. Het protest krijgt op Twitter steun van Vlaamse politici van de Groenen, de Vlaams nationalisti sche N-VA en de sociaal-democra tische SP.A. Het Vlaamse instituut voor Landbouw-, Visserij - en Voedings onderzoek ILVO daarentegen noemde de techniek daarentegen enkele jaren geleden al 'veelbelo vend'. Pulsvisserij is een techniek waar mee platvis en garnalen door mid del van elektrische impulsen de netten in worden gedreven. Neder land heeft 84 vergunningen voor het elektrisch vissen verleend. Het lot van de pulsvissers ligt in handen van de Europese Unie. Be gin oktober lukte het niet om tot overeenstemming te komen over een voorstel om de pulsvisserij in elk geval tot 2022 toe te staan tot de resultaten van meerjarig onderzoek bekend zijn. vrijdag 2 november 2018 Veel Goesenaren stonden deze week raar te kijken toen ze hun zakje met hondenpoep of iets anders wilden weggooien. Op veel plekken in de stad waren ineens alle afvalbakken afgeslo ten met een metalen plaatje. Rob Paardekam Goes -Woordvoerster gemeente Goes Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE De Amsterdamse galerie houder Marco van der Meij duikt zondag in het Zierikzeese Stadhuismu seum dieper in het werk van Theo Voorzaat. Daar mee wordt de seizoens tentoonstelling over de in Dreischor woonachtige kunstschilder afgesloten. Galerie Lieve Hemel in Amsterdam heeft veel werk van Voorzaat verza meld. Van der Meij kwam in 1984 op het spoor van de Reisterse kunstenaar en geldt inmiddels als een expert. Tijdens een rondleiding in het Stad huismuseum geeft hij een toelichting op de thema's van Voorzaat. De lezing begint om 14.00 uur. MIDDELBURG Fractievoorzitter Ton Ver aart uit Vlissingen voert bij de provinciale verkie zingen op 20 maart op nieuw de lijst van D66 in Zeeland aan. Het huidige Statenlid Pa- tricia van Veen uit Bier vliet houdt er na de ver kiezingen mee op. De kandidatenlijst is volgens D66 een mix van nieuwe lingen en ervaring. Hul stenaar Wouter Versluijs is de nummer 2. Nummer 3 is Annet van de Ree uit Heinkenszand. D66 heeft op dit moment 3 zetels in de Staten. Carl Schoor vervangt Rutger Schonis, die onlangs vertrok naar de Tweede Kamer. Bij een fruitverwer- kingsbedrijf in Moerdijk werd gisteren 800 kilo cocaïne gevonden. De drugs hebben een waarde van tientallen miljoenen euro's. De coke zat verstopt tus sen fruit dat afkomstig was uit de haven van Vlissingen. De drugs zijn inmiddels vernietigd. Er is nog niemand aange houden. Zeer waar schijnlijk komt de co caïne uit Zuid-Amerika, maar dat moet nog nader onderzocht wor den, aldus de politie. Ook de bestemming van de drugs is nog niet be kend. Bonus als Pepijn Marinissen: „Dat geld stimuleert in ieder geval om een vaccin te overwe- FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Cornelleke Blok Kapelle Theo Giele Nieuwpoort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30