kii Derde plaats voor Worst 23 VELDRIJDEN EK IN ROSMALEN Op de Koppenberg bleek dat Mathieu van der Poel wel degelijk te kloppen is. Voor het eerst dit seizoen kwam hij niet als winnaar over de finish. Visser houdt hoofd koel Oranje haalt uit tegen Ierland Renners die hij de afgelopen weken alleen nog had gezien bij de start. Niet eens concurrenten. Mannen die doorgaans over de finish komen als Mathieu van der Poel al met een schoongepoetst gezicht interviews aan het geven is. Eén voor een scho ten ze hem voorbij, terwijl de Kop penbergcross nog niet eens halver wege was. In een heuvelachtig wei land in Melden toonde Van der Poel zijn menselijke gezicht. Nadat hij dit seizoen al zes keer juichend over de streep kwam, finishte hij in de Koppenbergcross als 21ste op ruim vier minuten van winnaar Toon Aerts. Een zeldzaam en pijn lijk verlies. Eens te meer bleek dat loodzware parkoersen de achilleshiel zijn van de Nederlandse alleskunner. Twee jaar geleden liep Van der Poel in de- Een mindere dag kan gebeuren. Het zal zondag wel beter zijn, want slechter kan niet zelfde wedstrijd al tegen eenzelfde smadelijk verlies aan. Ook bij het afgelopen WK in Valkenburg, waar hij derde werd, bleek dat hij kwets baar is op een zwaar parkoers met veel hoogtemeters. Al zag Van der Poel direct na de finish op de met kasseien belegde Koppenberg niet direct een ver band: „Dit was een déja vu van twee jaar geleden. Ik voelde gelijk na de start al dat ik echt heel slecht was. En op een parkoers als dit, is het dan niet leuk rondrijden. Het is niet mijn favoriete omloop, maar ik heb vorig jaar bewezen dat ik hier ook kan winnen. Ik probeer altijd te winnen, maar vandaag zat niks mee. Het was een dag om rap te ver geten." Suprematie Voor Van der Poel zeker. Maar voor winnaar Aerts - en met hem ook een beetje heel Vlaanderen - was het een wedstrijd om in te lijsten. De afgelopen weken werd de su prematie van Van der Poel door voormalig Vlaamse crosskampioe nen als Mario De Clercq en Klaas Vantornout bestempeld als saai. Zijn dominantie zou funest zijn voor de sport. Met zijn offday maakte Van der Poel op slag een einde aan een na tionale Belgische wielerdiscussie. VROUWEN Met een compleet Belgisch podium - naast Aerts, ook Michael Van- thourenhout en wereldkampioen Wout van Aert - is de cross gered. In elk geval voor even. „Mathieu heeft getoond dat hij ook maar een mens is. Als er volgers zijn die de cross nog altijd saai vin den, dan kennen ze er niks van", be slechtte Van Aert de opgelaaide dis cussie. De wereldkampioen liet de afgelopen week al weten dat hij zich ergerde aan de stemmingmakerij. Het was niet toevallig dat juist Aerts aan de haal ging met de zege op de dag dat Van der Poel zwakte toonde. Vorig jaar werd de Belg al tweede op de Koppenberg, achter Van der Poel. En de afgelopen maanden was hij een van de wei nige veldrijders die meermaals wist te winnen. Aerts won de twee we reldbekerwedstrijden in Amerika, die Van der Poel oversloeg. Wat ontbrak was dus een overwinning in een wedstrijd mét Van der Poel. „Want wij kunnen momenteel alleen maar toekijken en proberen mee op het podium te klimmen", vertelde Aerts vorige week nog in Ruddervoorde, na zijn derde plek achter de Nederlander. Een podi umplek in het bijzijn van Van der Poel noemde hij 'een mini-over- winninkje'. Vroeg of laat „Uiteindelijk zijn het de echte over winningen die een seizoen extra glans geven. Als Mathieu een steek laat vallen, is het aan ons te probe ren die zege te nemen. En dat mo ment komt er vroeg of laat wel." Dat moment kwam veel eerder dan iedereen had verwacht, zo bleek op de Koppenberg. Aerts: „Dit overtreft alles. Het is de klas sieker der klassiekers die ik heb ge wonnen. En dat Van der Poel mee reed is mooi." Het maakt ook dat de Belgen plots met vertrouwen afreizen naar het Europees kampioenschap, zon dag in Rosmalen. Al is titelverdedi ger Van der Poel niet van plan zijn trui zonder slag of stoot af te geven. „Een mindere dag zoals dit kan ge beuren. Het zal zondag wel beter zijn, want slechter kan niet. Op naar zondag." 'Formule 1 in 2020 in Hanoi' FLITSEN vrijdag 2 november 2018 GO De cross is gered, in elk geval voor even Daan Hakkenberg Melden - Mathieu van der Poel (23) MELDEN Achter winnares Kim Van De Steene is de Neder landse veldrijd- ster Annemarie Worst (22) derde ge worden in de Koppenberg cross. Bij elke passage van kasseienhelling toonde de Belgische zich de sterkste. Bij het ingaan van de laatst ronde sprong Van de Steene (32 jaar, moeder van twee kinde ren en parttime werkzaam in het ziekenhuis van Gent) weg bij Worst en de Italiaanse Alice Arzuffi, die uiteindelijk tweede werd. FORMULE 1 Vietnam krijgt in 2020 een Formule 1- race. Dat heeft de stad Hanoi aangekondigd. „Hanoi heeft van de FIA de rechten gekregen om een Formule 1-race te organise ren vanaf april 2020", staat volgens de Franse krant L'Équipe in een officiële brief van de internationale autosportfederatie aan de Vietnamezen. Het zou gaan om een stratenrace in Hanoi. TURNEN In haar eerste WK-finale ooit begon Naomi Visser (17, foto) op balk, het zenuwentoestel bij uitstek. Ze liet een knappe oefening zien, goed voor 13,033 en de 10de score tussen de beste 24 allroundsters van de wereld. „Ongelooflijk goed", zei coach Vincent Wevers. Visser sloot de fi nale af als veertiende. HOCKEY De Nederlandse hockeyers hebben op het vierlandentoernooi in Va- lencia een riante overwin ning geboekt op Ierland: 7-1. Voor Oranje scoorden: Mink van der Weerden (twee keer), Bob de Voogd, Thijs van Dam, Jeroen Hertzberger, Thierry Brink man en Robbert Kemper man. Voetballer Rafinha van Bayern München heeft zijn excuses gemaakt voor zijn outfit op Halloween. De Braziliaan was verkleed als Arabier en droeg een pak ketje met twee ontste kingslonten. Newcastle United heeft het contract van aanvoer der Jamaal Lascelles ver lengd tot en met 2024. München en Sint-Peters- burg zijn in de race om de finale van de Champions League van 2021 te organi seren. De Europese voet balbond UEFA maakte be kend dat elf bonden inte resse hebben getoond in het organiseren van een van de finales in de club- toernooien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23