1 Leicester City-trainer Puel: Uitslag is niet belangrijk 'Verlosser' zelf wil eerst maar weer eens 90 minuten spelen bij Alkmaarders 21 Misschien dat Calvin Stengs (19) het wat ingedutte AZ weer een beetje schwung kan geven. Woensdag liet hij het stadion alvast opveren. AZ verkeert, na een gelijkspel en drie opeenvolgende competitie nederlagen, op de rand van een kleine sportieve crisis. En Calvin Stengs lijkt bij uitstek de speler die het team daar uit kan halen. In de bekerwedstrijd te gen VVV (2-0) maakte hij woensdag zijn rentree, na vijftien maanden bles sureleed. Tot vreugde van hemzelf én alle aanwezigen in Alkmaar. Van alle talenten die de Alkmaarse club de laatste jaren afleverde, is Stengs misschien wel degene met de meeste potentie. Al is Myron Boadu ook niet uit te vlakken. Tragisch ge noeg is ook die jonge aanvaller recent zwaar geblesseerd geraakt. Calvin Stengs tempert overigens zelf de hooggespannen verwachtin gen over hem. „Er werd veel over me veel over me gepraat. Dat ik een soort verlosser ben. Dat was soms best wel overdreven -Ykitm gepraat tijdens de revalidatie. Dat was soms best wel een beetje overdreven." De reputatie van Stengs leek tijdens zijn afwezigheid soms bijna mythi sche proporties aan te nemen. Waar dat op gebaseerd was? Hij had met zijn dribbels en steekpasses vooral indruk gemaakt tijdens de eerste ronde van de play-offs voor Europees voetbal, te gen FC Groningen in het seizoen 2016/2017. Het lijkt een eeuwigheid geleden. Al in de eerste wedstrijd van het daaropvolgende seizoen raakte hij zwaar geblesseerd. Hij scheurde tegen PSV een kruisband af, een lange reva lidatie wachtte. Tot woensdag had hij pas zeven wedstrijden in het eerste elftal gespeeld. „Er werd veel over me gepraat. Dan lees je dat je een soort verlosser bent. Laat ik eerst maar eens volledig terugkomen. Maar ja, natuur lijk heb ik vaak gedacht aan de stappen die ik al had kunnen maken als ik niet geblesseerd was geraakt." Woensdagavond werd hij na de be kerwedstrijd tegen VVV door iedereen geknuffeld. Door zijn mede spelers, trainer John van den Brom (die zei kippenvel te voelen bij de in valbeurt) en technisch directeur Max Huiberts. Stengs is goedlachs en spon taan. Bij AZ lijkt iedereen van hem te houden. De stapjes naar volledig herstel blij ven niettemin klein. „Eerst is het al een bevrijding als je een keer een bal goed kan blokken. Of een passje over een heel kleine afstand kan geven." Stengs blijft voorzichtig. Ook na woensdag. Om zijn knie zit voorlopig nog een soort plastic tape. „Ik weet nog niet wanneer ik dat eraf ga halen. Het is meer voor de zekerheid. Voor een goed gevoel." Hij denkt zelf aanstaande zondag mee te moeten met Jong AZ, dat in de Keuken Kampioen Divisie tegen NEC speelt. Het eerste speelt een dag eerder al tegen De Graafschap, maar het is voor hem zaak om eerst negentig mi nuten achter elkaar te spelen. Volgens de regels mag hij niet in beide duels in actie komen. „De wedstrijd is niet belangrijk en de uitslag ook niet", blikte hij voor uit. „We willen vooral onze eige naar eren", doelde hij op de zater dag bij een helikopterongeluk over leden Thaise miljardair Vichai Sri- vaddhanaprabha. Leicester maakt zich op voor de vreemdste wedstrijd uit de clubhis torie. De ploeg gaat op bezoek bij Cardiff City op de dag dat Sri- vaddhanaprabha in Thailand wordt begraven. De zakenman kocht Lei cester City in 2010 en verraste de hele voetbalwereld zes jaar later met het kampioenschap van de Premier League. De zestigjarige Sri- vaddhanaprabha kwam om het le ven toen de helikopter, die hem za terdag zoals gebruikelijk bij het King Power-stadion ophaalde, na een duel met West Ham United neerstortte. Geen van de vijf inzit tenden overleefde de crash. Leicester hoefde dinsdag niet in actie te komen tegen Southampton in de League Cup. Zaterdag gaat het voetballeven weer verder met een uitwedstrijd tegen Cardiff City. De spelers van Leicester zullen rouw banden dragen en vlak voor de af trap wordt een minuut stilte in acht genomen. Moeilijkste weken „Dit was zonder twijfel één van de moeilijkste weken in de geschiede nis van deze voetbalclub", zei Puel donderdag op zijn wekelijkse pers conferentie. „Onze gedachten zijn bij de familie van Vichai Srivaddha- naprabha en bij alle families die een geliefde hebben verloren, Vichai heeft Leicester City tot een familie gemaakt. Hij heeft geïnvesteerd in de club, de stad en de mensen. Hij was echt geliefd bij iedereen bin nen en buiten de club. Persoonlijk was het een voorrecht om voor hem te werken." Er werd vrijdag 2 november 2018 GO Nik Kok Alkmaar Hij mocht in de slot fase zelfs een straf schop nemen, maar die miste hij. FOTO'S SOC- CRATES, PRO SHOTS -Calvin Stengs (19) Trainer Claude Puel vindt de uit slag van het competitieduel van zaterdag tussen zijn ploeg Lei cester City en Cardiff City van ondergeschikt belang. ANP Leicester Leicester City-trainer Claude Puel: „De wedstrijd tegen Car diff City is niet belangrijk." FOTOAFP Na vijftien maan den kwam Calvin Stengs (r) weer in actie voor AZ. Reikhalzend kijkt AZ uit naar Calvin Stengs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21