Feyenoord verslaat II 18 SCHAATSEN WB-SELECTIEWEDSTRIJDEN Sven Kramer 32) won al veel, maar niet eerder leek hij zo kwetsbaar als vorig jaar, met zijn zesde plaats op de 10 kilometer op de Olympische Spelen en zijn vierde plaats op het WK allround. Kort VVCS: zaak tegen Twente Spelersvakbond VVCS heeft namens acht voetballers van FC Twente een arbitragezaak aangespannen tegen de club uit Enschede. FC Twente zou, zonder dat hier afspraken over zijn gemaakt, loonheffing over de com missie voor zaakwaarnemers hebben inge houden op het salaris van de spelers. Vol gens de VVCS heeft FC Twente buiten de voetballers om een afspraak met de Belas tingdienst gemaakt. DeWCS zegt FC Twente er op te hebben gewezen dat de club vrijwillig een overeenkomst heeft gesloten en dat de financiële gevolgen daarvan niet zomaar op de spelers afgewenteld kunnen worden. Rutten weg bij Maccabi Haifa Trainer Fred Rutten (foto) is opgestapt als hoofdtrainer van Maccabi Haifa. Hij volgt het voorbeeld van technisch directeur Mo Allach, die woensdag al afscheid nam van de club uit Israël. „Mo Allach heeft mij hier naartoe gehaald", vertelt hij op de website van Maccabi Haifa. „Ik ben solidair met hem." Rutten tekende in januari bij Maccabi Haifa, dat slecht aan het seizoen is begon nen. De club staat achtste op de ranglijst. Djokovic naar laatste acht Novak Djokovic (foto) heeft eenvoudig de kwartfinales bereikt van de Masters in Pa rijs. De Serviër versloeg Damir Dzhumhur. Bij een stand van 6-i, 2-1 voor Djokovic moest de Bosniër opgeven. Ongeacht zijn prestatie is Djokovic maandag de nieuwe nummer één van de wereldranglijst. De Spanjaard Rafael Nadal meldde zich af we gens een buikblessure, waardoor de Serviër hem op de nieuwe ranking passeert. Flitsen Verlengd De Jong WK-titels dersom. „Ik ben bezig met een tra ject om mijn lijf beter te krijgen. Ik denk dat het de goede kant op gaat, maar weet nog niet of het gaat lukken", zegt hij. „Je kunt er op twee manieren naar kijken: zoals jij kijkt, en anders. 99 procent van de mensen haalt geen olympisch goud. Dat deed ik wel. Zo kun je ook kijken." „Ik ben heel erg blij gezien mijn Het moment waarop Nasser El Khayati gisteren met zijn linker voet snoeihard én doeltreffend uit haalde, het was ongeveer het tijd stip in de wedstrijd waarop Jere- miah St. Juste zondag een rode kaart had geincasseerd in de Johan Cruijff Arena tegen Ajax. Een nieuwe mokerslag zo vroeg in de wedstrijd, Giovanni van Bronck- horst moet zijn hart hebben vastge houden. Toch bewees Feyenoord gisteren dat een ploeg in slechts vijf minu ten tijd weldegelijk een bepaalde indruk kan achterlaten. In positieve zin ook nog. De Rotterdammers openden gretig tegen ADO Den Haag en het lag aan Nicolai Jorgen- sen dat de bekerwedstrijd, in de Kuip met volop lege plekken, niet al meteen was beslist. De Deen miste twee enorme kansen waarna El Khayati een doffe Haagse dreun uitdeelde: 0-1. Feyen oord voelde blijkbaar dat het per spectief voor de rest van het seizoen in het geding was. De bekerhouder moet en zal de beker weer winnen om nog aan tenminste één van de in de zomer geformuleerde doel stellingen te kunnen voldoen. Het opvallend beweeglijke Fey enoord repareerde de schade al voor de pauze dankzij prutswerk in de Haagse defensie. Bij de strak aange sneden corners van Steven Berg- i Feyenoord beseft dat het bekertoernooi moet worden aangegrepen om het seizoen te redden Kramer werd vorig jaar voor de vierde keer olympisch kampioen, maar Nederlands bekendste schaatser, de man die voorheen slechts sporadisch zwakte ver toonde, moest ook incasseren. Rugproblemen spelen hem par ten, nog steeds. Zijn nederlagen op het WK allround en de olympi sche tien kilometer kregen meer aandacht dan zijn overwinningen. Zelfs als zijn vorm minder was werd zijn dominantie nooit be- Ik ben bezig om mijn lijf beter te krijgen. Ik denk dat het de goede kant op gaat, maar weet niet of het lukt twist, nu lijkt zijn constante overheer sing voorbij. Wat wil hij nog? En waarom? Het gaat goed, vertelt hij. Een jaar geleden had hij met zijn rug meer slechte dan goede dagen. Nu, in voorbereiding op het nieuwe winterseizoen dat dit weekeinde offi cieel begint met de selectiewedstrijd voor de eerste wereldbekercy clus, is het an- ven Kramer zit binnen met een kop warme choco lademelk in een Konditorei in In zeil. Liefst zou hij niet in de publici teit staan. Buiten zitten bij de rest van zijn ploeg, zegt hij met een knikje naar het terras, in plaats van de status te dragen van schaatser met de meeste interviewverzoe- ken. Maar buiten de publiciteit le ven gaat voor hem, in zijn 'vak', nou eenmaal niet. Ooit zal het minder worden. Hij verzucht: „Ik hoop het. Sommigen vinden het moeilijk, ik kijk daar stiekem soms wel naar uit. Meer lucht. Er zijn mensen die sporten met bewijsdrang, of met een hun kering naar aandacht. Totdat het zo erg wordt dat je hunkert naar rust. Dan denk je: o, was het maar wat rustiger. Dat laatste heb ik vaak. En dat heb ik al sinds mijn twintigste." „Ik heb wel altijd gesport om te winnen, nooit de aandacht opge zocht. Als je 18 bent, vind je het mooi, spannend ook. Maar bij mij werd het relatief snel héél veel." Quote van de dag 'We willen de wereldtitel voor Max al in 2019, niet later' vrijdag 2 november 2018 VOETBAL VOETBAL TENNIS Bas Dost krijgt een nieuwe trainer bij Spor ting Portugal. Volgens verschillende Portu gese media is coach José Peseiro na vier maanden al ontslagen. Sporting Portugal verloor woensdag het bekerduel met Estoril (1-2) en staat vijfde in de competitie, op slechts twee punten van koploper FC Porto. Wielrenster Annemiek van Vleuten (36) heeft haar con tract bij Mit- chelton-Scott verlengd tot 2020. Ze her stelt nu van de kniebreuk die ze opliep tij dens de weg wedstrijd van het WK, waar ze eerder de tijdrit won. I Siem de Jong (29, foto) is vanwege een hamstringbles sure zes weken uitge schakeld. De Jong speelt voor Sydney FC dat hem huurt van Ajax, waar hij weinig speeltijd kreeg. I De Ameri kaanse turn ster Simone Biles (21) heeft op het WK-tur- nen in Doha (Qatar) haar vierde allround wereldtitel ver overd. GO Kramer: Federer Jij wil altijd winnen. Waarom schaatsje nog? Hoe kijk jij ernaar? U Feyenoord IQ ADO Den Haag Feyenoord besefte gisteren dat het bekertoernooi moet worden aangegrepen om nog iets van het seizoen te maken. De beker houder was opvallend gretig en won verdiend van ADO Den Haag: 5-1. Mikos Gouka Rotterdam O Q. (0 Lisette van der Geest - Sven Kramer (32) Inzell Begon het bij jou met bewijsdrang of een hunkering naar aandacht? Helmut Marko, adviseur van Red Buil, heeft een droom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18