kk 9 Veel vertraging op de HSL-Zuid Donald Trump? Een gevaar voor de wereld Softwareproblemen zorgen voor hinder voor treinreizi gers op de HSL-Zuid, de lijn van Amsterdam richting Bel gië. In oktober waren de pro blemen zo groot, dat de NS zelfs niet kon voldoen aan cri teria voor op tijd rijden die door het ministerie zijn voor geschreven. Dat maakte de NS gisteren bekend. Tussen mei en oktober instal leerde de NS nieuwe software op de 78 locomotieven die in gezet worden op de hogesnel heidslijn. Ondanks uitgebreid testen zit in de software een fout, die ervoor zorgt dat de trein soms stopt tijdens de rit. In sommige gevallen kan de machinist dit herstellen en verder rijden. Maar soms lukt dat niet en staat de trein lang durig stil. Een NS-woordvoerder ver wacht dat over het hele jaar genomen de afspraken qua stiptheid wel worden waarge maakt. De softwareproble men moeten voor Kerstmis zijn opgelost. De NS zet vanaf december meer en langere treinen in op de HSL-Zuid. Daardoor zijn elk uur 850 stoelen extra be schikbaar. Ik wist dat het goed zou komen. Dat ik weer zou kunnen lopen Onderzoek naar misvormde baby's Frankrijk begint een landelijk onderzoek naar aanleiding van de geboorte van meer dan twintig baby's zonder (delen van) handen of vingers. Tij dens de zwangerschap groei den de bovenste ledematen bij de kinderen niet vol doende. Het gaat om de regio Ain (grenzend aan Zwitser land), en de buurregio's Bre- tagne en Loire-Atlantique. Uit een eerder, kleiner onder zoek kwam geen gezamen lijke oorzaak naar boven. 4 miljoen voor Niger Mysterieuze dood zussen Stuntpiloten zagen niks grijnzende Soros met daarbij de tekst: 'Laten we zorgen dat Soros niet het laatste lacht'. In veel gevallen schreven Hongaren daar nog in dikke letters 'Vuile Jood' bij. In de VS joeg hij de Republikeinen tegen zich in het harnas door openlijk en met veel geld de campagne van Hillary Clin- ton te steunen. Daar verkondigen conservatieve politici nu dat hij 'als leider van een wereldwijd complot' de migrantenkaravaan financiert die momenteel door Midden-Amerika naar het noorden trekt, op zoek naar een leven in de Verenigde Staten. Dieptepunt Je zou om minder in de stress raken, maar de bedreigingen en verdacht makingen deren hem nauwelijks, zo lijkt het. In een interview werd hem ooit gevraagd waar hij dan wel moeite mee heeft. Het antwoord kwam snel: de tijd waarin hij als ver tegenwoordiger in een Ford Anglia cadeauartikelen aan de man pro beerde te brengen in Wales. „Dat was het dieptepunt van mijn hele carrière." donderdag 1 november 2018 UTRECHT De 35-jarige Gert-Jan Oskam raakte zeven jaar geleden gro tendeels verlamd door een ge deeltelijke dwarslaesie. Door een nieuwe techniek kan hij nu weer tientallen meters lopen. PARIJS -George Soros, op het Wereld Economisch Forum in Davos DEN HAAG Nederland geeft 4 miljoen euro aan de politie van Niger, zodat die mobiele teams kan trainen om de grenzen te bewa ken. Deze grens- teams van in totaal 250 man moeten smokkel, terro risme en vluchte lingen verhinderen. Minister Blok (Bui tenlandse Zaken) maakte de steun gisteren bekend tijdens een bezoek aan het land. de Centraal-Europese Universiteit in Boedapest, die door George Soros is opgericht, fotoepa ter wereld NEW YORK De politie in New York onderzoekt de mysterieuze dood van twee Sa- oedische zussen van 16 en 22 jaar. Hun stoffelijke res ten spoelden vo rige week aan op de oever van de Hudson rivier. Hun lichamen waren met de gezichten naar elkaar toe aan elkaar geta pet. De twee had den politiek asiel in de VS aange vraagd. DEN HAAG De piloten van de twee Zwitserse stuntvliegtuigen die in 2016 in Leeuwarden op el kaar botsten, kon den elkaar tijdens de manoeuvre niet zien. Dat zegt de Onderzoeksraad voor Veiligheid. 1993: George Soros (r) met de Russische president Boris Yeltsin. Soros gaf miljoenen aan landen die het commu nisme vaarwel zeiden, fotoap A1998: George Soros (m) met Hillary Clinton tijdens een be zoek aan Haïti. Soros steunde met veel geld haar campagne voor de presidentsverkiezingen in 2016. fotoap ZEESCHILDPAD Parkrangers meten de breedte van een zeeschildpad in zijn nest op Thameehla Island, Myanmar. De jonge schild padjes moeten na hun geboorte snel van het strand naar de zee rennen, voordat krabben ze opeten, fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9