OZCAN AKYOL B Tengere Beppie trapt overvallers in kruis en milt 4f Honderden producten in prijs verlaagd dat zeg ik □annci 6 Column urgemeester Jan Hamming van Zaanstad heeft beslo ten dat er tijdens de lande lijke intocht van Sinterklaas gede monstreerd mag worden. Er heb ben zich inmiddels twee actie groepen gemeld die vóór het klas sieke uiterlijk van Zwarte Piet zijn. Er komt geen noodverordening tijdens het evenement, dat even eens rechtstreeks op televisie valt te volgen - voor de kinderen die er niet bij kunnen of misschien dur ven zijn. Er wordt door de burgervader wel rekening gehouden met 'wan ordelijkheden', daarom treft de politie zorgvuldige voorbereidin gen, zodat de ordediensten ade quaat kunnen optreden, mocht de boel escaleren. De kans bestaat dat de protesten dan vroegtijdig moe ten stoppen. leest, zou zich terecht kunnen af vragen hoe we het met zijn allen zover hebben laten komen. Een kinderfeest lijkt gegijzeld door ac tivisten, van links tot rechts, die allemaal hun drammerige gelijk aan de ander willen opdringen. Toen ik vorige maand, tijdens het strafproces tegen de blokkeer- friezen, door Leeuwarden liep, trof ik veel mensen die zich een beetje schaamden voor hun streekgeno ten. Die er een compleet circus van maakten, maar tegelijkertijd deel den ze wel hun chagrijn. Dat bestond hieruit: het is prima om ongenoegen over een maat schappelijke kwestie te uiten, dat is zelfs een democratisch recht, al leen: waarom moet dat in het bij zijn van kinderen? Dit geldt niet alleen voor de mensen die al bijna een decennium de racisti sche elementen van Zwarte Piet aan de kaak stellen, maar evengoed voor de hard vochtige cultuur bewakers die zich - naar ei gen zeggen - desnoods met geweld tegen veranderingen willen verzetten. In Leeuwarden zagen we bijvoor beeld hoe de xenofoben van Pe- gida prominent op de voorgrond wilden treden, zodat de mensen die zelf helemaal niet racistisch zijn wél de schijn tegen kregen doordat die leeghoofden zich on der hen begaven. Als beide groepen nou eens hun ontevredenheid elders de vrije loop zouden laten, dus niet in aan wezigheid van kinderen, dan hoefden we ons wellicht ook niet te schamen voor de ontwikkeling die deze armoedige poging tot dis cussie de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. beter om die landelijke intocht links te laten liggen. Het podium is gekaapt door actievoerders, het feest is ondergeschikt geraakt. Ge lukkig bestaat er altijd nog de op tie van een lokale intocht. Hoe hebben we het met zijn allen zover laten komen? „Ik heb het puur te danken aan mijn sport. En dat is kickboksen", vertelt de alleenstaande moeder van twee kinderen over haar ge slaagde verzet. De drie volwassen kerels met bivakmuts op die onlangs dach ten in haar huis hun slag te kunnen slaan, kwamen in Bezui- denhout van een koude kermis thuis. Want de tengere bewoon ster, Beppie, bood zo veel verzet dat er maar een ding opzat voor het laffe trio: hard wegrennen, vluchten. Beppie kan het kort na het hef tige incident nog amper geloven. Eén fout heeft ze maar gemaakt, zegt ze. ,,'s Avonds laat werd er ge beld en ik kon door het raam niet zien wie er voor de deur stond. Ik dacht: Het zal de buurman zijn en deed dus open." Dat had ze eigenlijk niet moe ten doen, besefte ze direct. Want voor haar stond een grote kerel met zijn hoofd naar beneden ge bogen. „Hij zei alleen: 'Ik wil naar binnen' en begon te trekken aan mijn shirt." In een flits zag ze nog twee an dere mannen staan. „Met bivak mutsen op. En een mes." Klap incasseren De tengere moeder hield zich in tuïtief vast met haar handen aan de deurpost. „Ik werd half naar buiten getrokken en besefte dat ik een klap moest incasseren. B Gemaskerde mannen vluchten voor kickbokser Daarna zou er een moment voor mij komen, wist ik, door mijn sport. Ik dacht: Ik moet iets raken: kort en krachtig." Dat moment kwam. En snel ook. Want Beppie deelde een paar snoerharde trappen uit, vol in het kruis en in de milt. „Een van hen kreeg geen lucht meer, en ze ren den daarna hard weg." De Haagse deed snel de deur weer dicht. En ik heb direct mijn moeder en mijn zus gebeld. Zij belden de politie. Die was er heel snel." Kijk voor al onze lage prijzen op gamma.nl sikkens donderdag 1 november 2018 GO @OzcanAkyol ntocht aekaao Wie bovenstaande zinnetjes Misschien is het wel helemaal Drie overvallers die in een huis in de Haagse Spaarwater- straat hun slag wilden slaan, moesten vluchten voor de be woonster: een kickbokser. Ingrid de Groot Den Haag Attema kabeldoos IP40 H+H cellenbetonblok 60x20x5 cm In prijs verlaagd cellen- Bosch multi- schuur- machine PSM100 A eton- blokken- In prijs verlaagd Bosch Bosch decoupeer multitool MF 22 GST 90 Bosch Bosch cirkelzaag PKS 55 A boorhamer 2100 RE Cetabever schutting beits trans parant 2.5 liter Bahco handzaag ProfCut 475 mm Stanley klauw hamer 325 mm Attema inbouwdoos hollewand UHW50 In prijs verlaagd Attema grond- kabeldoos waterdicht Gamma is er voor iedere klusser. Daarom maken we alle klussen goedkoper. Zo hebben we honderden producten in prijs verlaagd En daar gaan we mee door. Voor iedere klus naar Gamma dus. Clitsa Glitsa parketlak intensief gebruik 1 liter Attema Stanley rolband maat 3 meter lasdoos universeel In prijs verlaagd Axa tele-uitzetter wit 300 mm raamboom met nok rechts wit Nemef veiligheids- bijzetslot SKG* 1008 Altrex Huishoud trap Doublé Decker 4 Treden Alabastine rolbare voorstrijk alles-in-1 wit 5 liter GrONDLAK PRIMé* (SOUS-COUCHEB BSKISS Alabastine voorstrijk fixeer 2.5 liter jachtlak kleurloos Sikkens grondlak wit 750 ml 750 m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6