5 MS-patiënt Van Vliet biedt petitie aan voor behoud ziekenhuiszorg We hebben geen idee hoe groot de schuld is die direct moet worden betaald Gisterochtend spanden de specia listen een rechtszaak aan, in een ul tieme poging het faillissement te gen te houden. Vandaag doet de rechter daar uitspraak over. Volgens radioloog Evelijn Beu- erle, die het woord voert namens de 46 specialisten, komen patiënten van heinde en ver naar het MC Slo tervaart. „Het is een vreselijk goed zieken huis dat zich heeft gespecialiseerd in bariatrie (tak van de genees kunde die zich bezighoudt met de oorzaken, preventie en behande ling van obesitas), slaapproblema- tiek, neurochirurgie en borstkan ker. Die specialisaties dreigen nu af te kalven." Levensgevaar Ook zouden andere ziekenhuizen in Amsterdam niet de capaciteit hebben om de duizenden patiënten uit het Slotervaart over te nemen. Het faillissement zou al ten minste één patiënt in levensgevaar hebben gebracht, meent oncoloog Hans- Martin Otten. De patiënt, die een zware chemokuur ondergaat, werd naar het verkeerde ziekenhuis over gebracht. Otten: „Dit had hem fa taal kunnen worden." Minister Bruno Bruins (Medi sche Zorg) bestreed dit gisteren in een Kamerdebat. De Onderzoeks- raad voor de Veiligheid besloot eer der deze week om een onderzoek in te stellen naar de manier waarop is omgegaan met de veiligheid van de patiënten bij het faillissement van het Slotervaartziekenhuis en de IJs- selmeerziekenhuizen. De persoonlijke lening van de 46 specialisten - in totaal 2,3 mil joen euro - lijkt nog niet voldoende om het noodlijdende ziekenhuis uit het slop te trekken. Tijdens de zitting gisteren werd gesproken over een schuld van 9 tot 13 miljoen euro. Bovendien moeten de salaris sen van oktober aan 1300 medewer kers nog worden betaald. „Het was een gegoochel met miljoenen. We hebben geen idee hoe groot de schuld is die direct voldaan moet worden", zegt Beuerle. Overnameplan Het overnameplan van de artsen werd enkele maanden geleden af gewezen door het bestuur en zorg verzekeraar Zilveren Kruis. De ra dioloog, die zelf sinds 2005 in het Slotervaart werkt, denkt dat de spe cialisten een serieuze kans maken aangezien de grootaandeelhouder nu buitenspel staat. „In een zieken huis moet het om de zorg draaien en niet om het eventuele financiële gewin van de grootaandeelhou der." Behalve het privégeld van de art sen zullen er volgens Beuerle inves teerders moeten aanhaken om het ziekenhuis weer op poten te krij gen. De artsen zien na de mogelijke overname het liefst een medisch specialist aan het roer. Dat mag ook iemand van buitenaf zijn. donderdag 1 november 2018 GO M Een ambu lance bij het Slotervaartzie- kenhuis staat klaar om pa tiënten naar andere loca ties over te brengen. FOTO ANP 46 artsen willen Slotervaart redden met privégeld FOTO REMKO DE WAAL/ANP DEN HAAG Lia van Vliet, die als MS-patiënt rolstoelgebonden is, heeft gisteren samen met an dere inwoners van Lelystad een petitie aangeboden aan de vaste commissie voor Volksge zondheid, Welzijn en Sport. Ze hield een vurig pleidooi voor het behoud van de ziekenhuis zorg in Lelystad en zei zich met de dag meer te realiseren hoe desastreus het zou zijn als de ziekenhuiszorg uit Lelystad zou verdwijnen. Ze kon op veel be grip rekenen van politici die haar aanhoorden. De overhandiging was voorafgaand aan het Tweede Kamerdebat over het faillissement van de IJsselmeer- ziekenhuizen en het Slotervaart- ziekenhuis met minister Bruno Bruins. Die deed in het debat de toezegging dat de basis- spoed eisende- en verloskundige zorg voor Lelystad behouden blijft. „Ik ga er vanuit dat de kamer de minister aan deze harde toezeg ging houdt", zei een zichtbaar opgeluchte burgemeester Ina Adema. „Mooi dat zoveel par tijen onze input hebben ge bruikt. Daar hebben we zoveel tijd ingestoken. Dat de minister nu uitspreekt de belangrijke zorg te gaan behouden is een essentiële stap. Voor ons is het nu klaar. Wij mogen tevreden zijn." Een groep van 46 medisch spe cialisten die tot vorige week in het failliete Slotervaartzieken- huis werkten, willen het zieken huis overnemen. Ze zijn bereid om 50 duizend euro per persoon neer te tellen. Hanneke van Houwelingen Amsterdam - Evelijn Beuerle, radioloog Ons Zi, moet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5