'Cash schilderde met woorden' 5 Lovende kritieken Lissabon komt tot leven Songs klein gebracht Jan Smit gaat terug naar de basis phy. Na een geslaagde kennismaking met Nederland vorig jaar - in totaal zes uitverkochte concerten - kon een te rugkeer niet uitblijven. Toen Jacques Boonman hoorde dat The High Kings graag naar Zeeland wilden komen, hoefde hij niet lang na te denken. „Zo'n kans kon ik niet laten lopen. Het blijft voor mij bijzonder, een grote in ternationale band op ons podium." Na onder meer concerten in de Lourdes- kerk in Den Haag en de Melkweg in Amsterdam sluiten de heren morgen hun tour door Nederland af en krijgen fans voorlopig een laatste kans The High Kings aan het werk te zien. Boonman verwacht daarom een volle zaal. „De kaartverkoop loopt al vanaf het begin prima. Wie nog een laatste plekje veilig wil stellen, moet snel zijn. Geloof mij maar, het wordt een uniek concert." ALBUM Muziek van Johnny Cash Rode draad in het muzikale leven van Goedegebuure is de legendari sche Johnny Cash. Vanaf het eerste moment werd hij gegrepen door de muziek van de Amerikaanse countryzanger. Zaterdag houdt Goedegebuure daarom met zijn band Cashflow3 een concert in Vlissingen, speciaal gewijd aan de Amerikaanse zanger. „Wat Johnny Cash zo goed maakt? Als geen an der kon hij zich inleven in het le ven van andere mensen en deze gevoelens in zijn nummers leggen. Of hij nu een nummer vanuit het perspectief van een gevangene of een bejaarde man schreef, het kwam altijd natuurlijk over. Cash kon echt schilderen met woorden. Qua zang was hij niet de grootste artiest op aarde, maar de manier waarom hij zijn liedjes eigenlijk vertelde, was uniek", stelt de Vlis- singer. „Op mijn dertiende hoorde ik voor het eerst een nummer van hem. Daarna ben ik altijd liedjes van hem blijven zingen. Veel ver der dan een beetje op mijn gitaar spelen en zingen op mijn eigen bank kwam het echter nooit." De ommekeer komt voor Goede gebuure wanneer hij een jaar of zes geleden zijn stem opeens kwijt raakt. Van de ene op de andere dag komt er geen woord meer uit zijn keel. En dat maandenlang. „Toen dat gebeurde, wist ik het zeker. Als mijn stem ooit weer zou terugke ren, moest en zou ik iets gaan doen met mijn muziek. Toen ik weer een beetje geluid kon produceren, besloot ik een video op YouTube te zetten. Maanden later werd deze video opgepikt door een priester uit mijn woonplaats Papendrecht. Hij organiseerde een speciale Johnny Cash kerkdienst en vroeg of ik wilde komen zingen. De rest is geschiedenis. Naderhand is onze vijfkoppige band Cashflow3 gefor meerd en treden we regelmatig op. Vaak worden we gevraagd, maar het idee van een concert in Vlis singen komt van de andere Zeeuw uit onze band, Oscar Bax. We kij ken er echt enorm naar uit." Fado Pop Nederlandstalig donderdag 1 november 2018 The High Kings: Finbarr Clancy, Brian Dunphy, Darren Holden en Ge- orge Murphy. The High Kings: morgen, dorpshuis Luctor et Emergo, Rilland, aanvang 20.00 uur. The High Kings zullen in Rilland veel nummers spelen van het nieuwste album Decade, Best of the High Kings, dat met lovende kritieken werd ontvangen. De spectaculaire verkoopcijfers zorgden er voor dat de band opnieuw gedurende een lange periode bovenaan de Ierse hitlijsten stond. Het album bestaat uit achttien lied jes, een verzameling van de meest popu laire nummers uit tien jaar The High Kings en vijf nieuwe songs. Typische Keltische instrumenten zijn hoorbaar en vrolijke up- tempo nummers worden afgewisseld met ballads. Op hun repertoire staan naast eigen nummers ook bekende Ierse songs als The Wild Rover, The Leaving of Liver- pool, Whiskey in the Jar en Fields of Athenry. Zingen doet Matthijs Goedege- buure eigenlijk al heel zijn leven. Het duurde echter tot zijn 46ste totdat zijn stem buiten zijn eigen huiskamer te horen was. Zater dag vertolkt hij met zijn band Cashflow3 in Vlissingen num mers van zijn favoriete zanger, Johnny Cash. Bas Dingenouts Cashflow3, Johnny Cash at Sea: zaterdag 3 november, Baskens- burg Vlissingen, 20.00 uur. Matthijs Goedegebuure met zijn band Cashflow3. Als de morgen is geko men, Laura, Mama... Wie kent de hits van Jan Smit niet? Na een periode van bijna vijf jaar staat de 32-jarige zanger uit Volendam weer in de theaters. Zijn show Met Andere Woorden staat in het teken van zijn nieuwe, gelijknamige album, dat hij op 20 septem ber uitbracht. Jan Smit vroeg twaalf Nederlandse liedjes schrijvers om een nummer voor hem te maken en zo ge schiedde. Na zijn grote Duitse succes met KLUBBB3, de Elfstedentour en de Arena-concerten met De Toppers gaat de zanger nu weer terug naar de basis. Want naast presenteren, acteren en onderne men, kan Jan vooral gewoon goed zingen. Woensdag 7 no vember, Scheldethea- ter Terneuzen, 20.00 uur. Ooit gewandeld langs de Taag in Lis sabon? En dan de zon zien ondergaan? De fadozangeres Maria de Fatima neemt de toehoor ders tijdens Nacht in Lissabon mee op een muzikale tocht door pittoreske steegjes en beruchte volkswij ken. Een voorstelling in de sfeer van een boek van Carlos Ruiz Zafón. Met onderweg 'ontmoetingen' met dagjesmensen in res taurants of schim mige figuren op don kere straathoeken. Allemaal mensen met een eigen verhaal. Laat u ontroeren. Morgen, Zeeuwse Concertzaal Middel burg 20.00 uur. Zangeres Margriet Sjoerdsma en pia nist Egbert Derix vertolken in een in tiem concert songs die ze hebben terug gebracht tot de es- santie: zang en piano. Af en toe aan gevuld met een ander instrument. Op het programma staan nummers van onder meer Leonard Cohen, Tracy Chap- man, Michael Sem- bello en Tom Waits. Aangevuld met nieuw geschreven werkjes van Sjoerdsma en Derix. Zondag 4 novem ber, een Bunder Kunst, 's-Heer Arendskerke 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49