O CD O Trail by the Sea biedt atleten andere uitdaging 12 ZE Klaas van Hecke lang uit de roulatie Bakx beste speler van eerste periode Koster en Willem II naar laatste zestien Miljonair uit Aardenburg staat nu samen met zijn broer en andere familieleden aan het roer bij Patro Eisden Maasmechelen. „Iedere twee jaar een promotie, daar zou ik heel blij mee zijn." OVERNAME BELGISCHE CLUB Derdedivisionist Goes kan in het gunstigste geval over drie maanden weer een beroep doen op Klaas van Hecke. De verdediger moet noodgedwongen toekijken vanwege een kniekwetsuur. Van Hecke viel een aantal weken geleden - thuis tegen HBS (2-1-zege) - geblesseerd uit. Eind vorige week onderging hij een kijkopera tie. Er werden verschillende stukjes kraak been verwijderd uit zijn knie. „De binnen band is flink beschadigd en heeft rust nodig." Hij is de tweede speler van Goes die er lang uitligt. Spits Daniël Wissel is naar verwach ting negen maanden uit de running. Hij scheurde zijn voorste kruisband. Voetballer Istvan Bakx uit Vlissingen is giste ren uitgeroepen tot Beste Speler van de eerste periode in de Keuken Kampioen Divisie. De speler van koploper Go Ahead Eagles ont vangt daarvoor een Bronzen Kampioens- schild. Vorig jaar was dat een Bronzen Stier, maar omdat de eerste divisie een nieuwe hoofdsponsor/naamgever heeft, worden eer nu schilden verdeeld. Bakx kreeg de prijs op de dag dat hij in de beker aantrad tegen Ajax. Behalve De Vlissinger vielen ook zijn ploeg maat Hobie Verhulst (Beste Keeper) en John Stegeman (Beste Trainer) in de prijzen. Record De uit Zierikzee afkomstige trainer Adrie Koster en zijn club Willem II hebben de vol gende ronde van het toernooi om de KNVB- beker gehaald. De Tilburgers waren gisteren in het eigen stadion met 5-0 te sterk voor tweededivisionist Spakenburg en schaarden zich zo bij de laatste zestien clubs in het toer nooi. Fran Sol en Donis Avdijaj waren allebei twee keer trefzeker. Ook Daniël Crowley scoorde. Koster is de derde Zeeuw die zich heeft ge plaatst voor de laatste zestien. Ook Tom Boere (FC Twente) en Thomas van den Houten (AFC) zitten nog in het toernooi. Bart Nieuw koop (Feyenoord) kan vanavond nog volgen. WK Er wordt nu gelopen tussen Re- nesse en Scharendijke. „Daar zijn genoeg andere trailwaardige pun ten", zegt Sandra Priemis namens het organiserende Sportpromotion Zeeland. In 2011 werd de eerste trail in Zee land gelopen, over 33 kilometer. Er werd onder meer gelopen door de Zeepeduinen, over het Dodemans- pad en langs de vloedlijn. In de ja ren erna werd ook altijd ten westen van Renesse de strijd met de ele menten aangegaan. De ene keer was er een wedstrijd met de lengte van een marathon, de andere keer ging-ie over 24 kilometer. In het achtste jaar kijkt de organi satie naar het oosten. En de afstand is relatief kort: slechts 21 kilometer. „We wilden een keer iets anders", vertelt Priemis. „Dat is goed voor de atleten en goed voor de organisatie. Zo wordt iedereen uitgedaagd en blijft iedereen enthousiast." Tussen Renesse en Scharendijke is het parkoers vlakker dan tussen Renesse en Westenschouwen. Toch gelooft de organisatie dat er met di verse trappen, de duinpassages, de stukken strand, het klunen over glibberige basaltstenen en het klimmen over een muur bij Scha rendijke voldoende te verhapstuk ken is voor 'trailers'. „We gaan be kijken hoe er op gereageerd wordt", zegt Priemis. „Is men positief, dan kunnen we het vaker zo doen." Het startschot van de Trail by the Sea is om 11.00 uur op de Hogezoom in Renesse. Ongeveer 500 atleten gaan er van start. De oude supporter tuurt met een sigaret in zijn hand richting de tribune aan de overkant. Binnen, achter hem, wordt alles in gereed heid gebracht voor de persconfe rentie van de nieuwe 'president' Salar Azimi en trainer Stijn Stij- nen. „Ik ben voorzitter van één van de twee supportersclubs die we hier hebben", vertelt de zeventiger. De man met de groeven in het ge zicht mijmert over vroeger en ver telt dat er tegenwoordig maar twee- tot driehonderd toeschou wers bij Patro Eisden Maasmeche len op de tribune zitten. „Dat wa ren er vroeger dui-zen-den." Dat de club is afgegleden is duide lijk. Patro Eisden verkeert al een paar jaar in zwaar weer. Het ene na het andere smeuïge verhaal is de af gelopen tijd naar buiten gekomen over de club. De vorige eigenaar Wayne Woo, een Brits-Hong- kongse zakenman die de ene na de andere trainer op straat zette, moet de club uiteindelijk nood gedwongen verkopen. Maffia- praktijken, verhalen over wit wassen en drie - externe - tijdelijke bewindsvoerders die de boekhouding van a tot z doornemen; het is de afgelopen maanden alle maal voorbij gekomen. Het is dan ook niet zo vreemd dat in de grote zaal van het stadion - dat ei gendom is van de ge meente - deze middag een sfeer hangt die een mix is van hoop en nieuwsgierigheid. Stijn Stijnen, de oud-doelman die elf sei zoenen voor Club Brugge speelde en 30 interlands voor België achter zijn naam heeft, neemt als eerste het woord. De club is volledig door gelicht, vertelt hij, en Salar Azimi weet nu wat het potentieel is. „Dit is een feestdag", zegt Stijnen dan. De oude supporters, die vroeg op de middag hun eerste biertje al vast hebben, glimlachen voorzichtig. Rolls Royce Salar Azimi is in België een bekend heid, onder meer door zijn deel name aan het tv-programma The Sky Is The Limit. Laten dat nu pre cies de vijf woorden zijn die zijn voorganger Woo twee jaar gele den uitsprak bij diens presen tatie. Azimi, met de Rolls Royce donderdag 1 november 2018 GO VOETBAL VOETBAL Istvan Bakx viel gisteren in de prijzen. FOTO ERIK PASMAN VOETBAL I Na Jean Paul de Bruijn, Joey de Kok en Meerten Dal- linga heeft ook heeft ook Ri- chard de Bruin (foto) zich ge plaatst voor het hoofdtoernooi van de Grand Prix drieban den in Capelle aan den IJssel. Daarmee komt het aantal Zeeuwen op vier, iets dat nog nooit eer der is voorge komen tijdens een Grand Prix. Krachtsporter Johny de Witte is zaterdag we reldkampioen bankdrukken geworden in het Engelse derby. Hij deed mee bij de masters 3 (50 tot 54 jaar) in de lichaamsge wichtklasse - 125 kg. Hij drukte 165 kg omhoog en verdedigde zo zijn titel van vorig jaar. o. 'President' Azimi Bij de Trail by the Sea gooien ze het over een andere boeg. De lastige passages op de Kop van Schouwen laat men zondagoch tend letterlijk links liggen. Roeland van Vliet Renesse Ithermi iOESTEEBt Yakult Adrie Koster, foto erik pasman Salar Azimi (rechts) en zijn broer Sasan. Barry van der Hooft Maasmechelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40