MIJN FOTO mm 11 ledereen heeft wel een foto waar een verhaal achter zit. Dat verhaal tekenen wij graag op. Vandaag vertelt George van de Vijver over een muis op een bijzondere plek o Een muis die uit een mols hoop komt gekropen. Dat zie je niet elke dag. „Toen ik mijn foto liet zien aan de andere leden van Fotoclub Axel werd het even stil", vertelt George van de Vijver (67) uit Axel. „Ik dacht nog: oei, ik heb het niet goed gedaan." „Ik liep vorig jaar winter in een weiland, op zoek naar een mooi beeld. Het was een prachtige dag, de zon scheen volop", begint Ge orge van de Vijver zijn verhaal. „Ineens zag ik een molshoop be wegen. Ik heb zitten wachten tot het beestje zich liet zien, maar na twintig minuten was hij er nog niet." Maar geduld wordt be loond. „Ineens zag ik aan de ach terkant een muis tevoorschijn ko men. En die zette zich recht op die molshoop." Al zijn vrienden, familieleden en kennissen hoor den het verhaal met open mond aan. Een muis die uit een mols hoop kruipt? En hoe kun je als fo tograaf zo'n snel reactievermogen hebben? Zelfs zijn eigen vrouw trapte erin. Zij zag, naar eigen zeggen, het verschil niet eens tus sen een mol en een muis. Maar al snel kwam de aap uit de mouw. „In werkelijkheid was die muis natuurlijk dood. Ik zag hem een eindje verderop liggen en dacht: hier moet ik wat mee doen." In scène gezet of niet, de foto van George kreeg heel wat positieve reacties. Ook tijdens de jaarlijkse expositie van Fotoclub Axel, waar de bijzondere foto ophing. „Ik heb nog niet tegen iedereen ver teld dat ik die muis zelf op de molshoop had gezet. Dus: bij deze." Natuur George is sinds een jaar lid van Fotoclub Axel. Elke maand komen de leden samen om eikaars foto's te bespreken. „Toen ik met pensi oen ging, zocht ik een hobby en ben ik begonnen met fotografe ren", vertelt hij. „Ik vind het erg leuk, want ik loop graag in de na tuur. Bijna iedere middag ga ik op pad met mijn camera. Of's och tends met mijn zus, die ook foto grafeert." Als hij iets ziet, maakt hij een foto. „En geloof me: je ziet elke dag wel wat." George maakt vooral foto's in het bos achter de watertoren in Axel of in de Clingse bossen. „Naast dieren, fo tografeer ik ook graag paddestoe len." De foto van de muis is echter zijn meest bijzondere. „Binnen kort loopt de expositie van de fo toclub af. Dan worden de foto's uit hun lijst gehaald en krijgen we ze mee naar huis", vertelt George. Aan de muur „Of ik hem dan thuis aan de muur ga hangen, zal van mijn vrouw afhangen." Maar het ver haal van 'de muis die uit een molshoop kwam', zal altijd blij ven meegaan. „Telkens wanneer ik een foto van een dier laat zien, vragen ze op de club: Die is toch niet dood he?" donderdag 1 november 2018 GO Geen mol maar een muis O - VïJS ,v> Gertie De Boey Axel Een muis die uit een molshoop kruipt. Of toch niet. FOTOGEORGE VAN DE VIJVER George van de Vijver (67) uit Axel. FOTOCAMILESCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39