1 Molenwaterpark heet straks ook Molenwaterpark 6 Gemeente heeft lot Julianabad in handen u I Geld is er, maar mag nog niet van de plank En de gemeente wil niet bijsprin gen als dat gebeurt. Althans, het college van B en W weigert dat. De gemeenteraad moet er dinsdag 13 november een besluit over nemen. Maar wethouder Chris Simons heeft de raad gisteravond keihard geconfronteerd met het eigen be leid: de gemeente mag zich niet ga rant stellen voor dit risico omdat de stichting financieel niet kan vol doen aan de eisen die daarbij horen. „Ik moet u dat dus echt ontraden." Sparen De stichting vraagt om een garant stelling van 150.000 euro, maar kan geen zicht bieden op hoeveel geld zij de eerste jaren na de heropening zelf kan sparen. Juist daarom wil de stichting dat risico ook niet voor ei gen rekening nemen. En zo houden ze elkaar in een klem: de gemeente mag volgens haar eigen regels niet helpen, maar als zij dat niet doet, stopt de stichting ermee. En dan blijft het Julianabad toch dicht, ter wijl de raad eigenlijk wil meewer ken aan de heropening. Deze kink in de kabel stelt de ge meenteraad dus wel voor een di lemma. Alle partijen zochten in de raadscommissie maatschappelijke zaken daarom naar een uitweg, maar die lijkt nog niet gevonden. Zwembad Waterpark Daarbij speelt ook een rol dat de ge meenteraad in oktober heeft inge stemd met de verkoop van Water park Veerse Meer aan het recreatie- bedrijf Driestar. Dat gaat het fail liete park aan het Veerse Meer bij Arnemuiden alsnog afbouwen, in clusief een zwembad. D66 en PvdA hebben het nog nagevraagd bij Driestar en in dat zwembad mogen ook mensen uit Arnemuiden ko men zwemmen. „Zijn we nu ook door de tijd in gehaald?", vroeg Bas van der Reest van D66 zich af. „Toen we de vorige keer besloten dat het Julianabad dicht zou gaan, speelde mee dat op Waterpark een nieuw bad komt. Dat was een tijd lang buiten beeld en de stichting kwam met een plan voor het Julianabad. Maar nu komt er toch een openbaar bad op Water park." Buitenbad Wethouder Simons nuanceerde dat. „De procedures voor Water park duren nog een tijd en het park kan er pas over pakweg drie jaar zijn. Maar de stichting wil het Juli anabad al in 2019 heropenen. Bo vendien moeten de Arnemuidena- ren ook wel naar het zwembad op Waterpark willen gaan. En tot nu toe hebben ze altijd gezegd dat ze dat niet willen. Daar komt bij dat het Julianabad een buitenbad is en dat op Waterpark niet." De raadsvergadering van 13 no vember wordt cruciaal voor het Ju lianabad. Als de gemeenteraad de eigen regels niet oprekt, zijn alle in spanningen van de Arnemuidena- ren in de afgelopen twee jaar om hun zwembad terug te krijgen toch voor niks geweest. Het merendeel van de stemmen kwam in de afgelopen weken bin nen op het stadskantoor via mail, post of telefoon. Tijdens de bijeen komst van de Wijktafel werd er nog een zeer warm pleidooi gehouden voor het Johannes Goedaertpark. Een aantal Middelburgers vindt na melijk dat het park vernoemd moet worden naar deze Middelburgse wetenschapper die als eerste ter wereld de ontwikkeling van insec ten beschreef en tekende. Johannes Goedaert werd op 19 maart 1617 geboren in Middelburg en stierf daar op 15 januari 1668. Hij was kunstschilder en entomoloog en woonde aan het Molenwater. Van de aanwezigen bij de bijeen komst van de Wijktafel kozen ech ter 33 voor het Molenwaterpark en 18 voor Goedaert. De straatnaamcommissie moet nu een advies geven over de naam van het park, waarna het dagelijks bestuur van de gemeente een defi nitief besluit neemt. Brug Wethouder Aalbers had een pleis ter op de wonde van de voorstan ders van het Goedaertpark die nu vrezen dat hun Middelburger nog steeds niet genoemd wordt op een straatnaambord. Hij vertelde dat in het park ook een brug komt die straks zijn naam draagt. „En dat staat los van het besluit van de Straatnamencommissie." Ook ko men er speeltoestellen voor kinde ren in de vorm van insecten. „Ook dat is een verwijzing naar Goe daert." IN DE REGIO Snoeien en zagen Wax Salon jubileert Band Over The Rhine Debussy MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 1 november 2018 WA Patstelling dreigt rond zwembad De heropening van het Juliana bad in Arnemuiden is zeer twij felachtig. Het dreigt alsnog stuk te lopen op geld. De Stichting Behoud Julianabad Arnemuiden gooit het bijltje erbij neer als de gemeente Middelburg niet bij springt in het geval dat de tech nische installatie al binnen een paar jaar kapot gaat. Maurits Sep Arnemuiden ,*-S*rv^v" Wethouder Chris Simons ARNEMUIDEN Geld voor de uitbreiding van Arnemui den is er wel, maar de ge meente Middelburg mag het eigenlijk niet gebruiken. Want dat zou slecht zijn voor de bestaande voor raad huizen in Arnemuiden, waarschuwt het provincie bestuur. Het gemeentebe stuur wil bijna 7 ton extra vrijmaken voor uitbreiding van Hazenburg. Omdat Middelburg onder toezicht staat, moeten GS dat goedkeuren. Dat hebben ze gedaan, maar niet zonder twijfel. Uit onderzoek blijkt dat uitbreiding van Hazen- burg niet goed is voor het bestaande woningaanbod in het dorp. Daarom drin gen GS er bij Middelburg op aan 'terughoudend te zijn met het daadwerkelijk doen van die uitgaven'. Een flinke meerderheid vindt dat het park aan het Molenwater in Middelburg het Molenwaterpark moet heten. Dat bleek tijdens de bijeenkomst van de Wijktafel Binnenstad. Daar vertelde wet houder Johan Aalders dat er tot dat moment 238 mensen kozen voor die naam, tegenover 44 die voor de naam Johannes Goe- daertpark gaan. Emile Calon Middelburg MIDDELBURG Altijd al een wilg willen knotten? Za terdag kan het tij dens de landelijke natuurwerkdag. Men kan op negen locaties verspreid over Walcheren bui ten aan de slag. Ervaring is niet ver eist en deelname is gratis. Stichting Landschapsbeheer Zeeland en vrijwilli- gersgroepen zor gen voor gereed schap. Aanmelden kan via natuurwerk dag.nl. Daar zijn ook alle locaties en meer informatie te vinden. VLISSINGEN Wax Salon Vlissin- gen bestaat van daag een jaar. Dit wordt de hele maand november gevierd met een lo terij met diverse prijzen. MIDDELBURG De Amerikaanse band Over The Rhine treedt zater dag op in De Doopsgezinde Kerk. Zij mixen country, folk, jazz, gospel, blues en pop. Het optreden begint om 20.30 uur. De entree be draagt 18,50 euro. Kaarten via tangeldelpresen- teert.nl. MIDDELBURG Klassiek van Dicht bij geeft morgen samen met kunst historicus Annette Brouwer een con cert waarin het im pressionisme wordt belicht en de musici werken van Claude Debussy spelen. Het concert is in de Kloveniersdoelen. De aanvang is om 20.00 uur. De en tree bedraagt 15 euro. SCHAPENBOUT De Tractaatweg is een vierbaansweg ge worden. Het verkeer kon eigenlijk al sinds dinsdag, niet ge hinderd door paaltjes, non-stop honderd rijden van de Wes- terscheldetunnel tot aan de Belgische grens bij Zelzate, maar de officiële openingshandeling in de vorm van het ont hullen van een groot bord vond gisteren plaats. Gedepu teerde Harry van der Maas (I) schudde Tractaatweg-direc- teur Ton Vrijdag de hand: „Dit is echt een voorbeeld voor de infra", zei hij. Er wordt in de komende tijd nog negen hectare groen herplant langs het tracé. Weggebruikers zullen daar niet veel hinder van ondervinden, foto boaztimmermans GRIJPSKERKE Nimmerdor, 09.30-10.30 uur: Beweegprogramma Senioren- Balans voor ouderen; 11.15- 12.15 uur: Digitaal Café; MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30- 11.30 uur: Koersbal; MIDDELBURG Marktplein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; SVRZ 't Gasthuis, 10.00-15.30 uur: Open dag Gasthuis met o.m. workshops over dementie, revalidatiezorg en rolstoelgebruik; 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloop spreekuur Budgetcoach Zee land; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Cinema Middelburg, 15.30 uur: Vertoning 'The Chil- dren Act'; Onder den Toren 1, 20.00 uur: Requiemavond Middelburgs Kamerkoor Nieuw- en Sint Joosland Theater de Wegwijzer, 20.30 uur: Optreden Jigantics; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 09.30-10.30 uur: Beweegprogramma Seni- orenStabiliteit voor ouderen; Kantine Voetbalvereniging, Magnolialaan 33,13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 ki lometer; VEERE Kerkstraat 6,10.00-12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewo ners bij elkaar te brengen; VLISSINGEN Mercuriusweg 19,10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliën tenraad; Wijkcentrum De Bur gerij, 11.00-12.00 uur: Sport en spelactiviteit voor 50+; Gymzaal De Houttuijn, Slan genburg 1,16.00 uur: Kleuter- gym; WESTKAPELLE De Kreek, Krekepad 37, 09.30- 10.30 uur: Beweegprogramma SeniorenKracht voor ouderen die actief en vitaal wil blijven; Polderhuis, 11.00 uur: Herden king bevrijding Westkapelle in 1944. TRACTAATWEG VIERBAANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34