Eén schoen Verdachte (19) van dodelijk ongeluk ging vaker in de fout Familie Azimi neemt Patro Eisden over 2 WILLEM VAN DAM V Column Soms kan ik bij het lezen van deze courant een grijns niet onderdrukken. De pagina met de strips sla ik vaak als eerste op. Niet vanwege die strips, maar vooral omdat ik graag door het ru briekje 'Lezers helpen lezers' gras duin. Daarin worden de meest in trigerende oproepjes geplaatst. 'Wie heeft interesse in de ge kleurde dopjes van insulinenaald- jes?,' of'Voor mijn vader zoek ik vingerhoedjes met Piggelmee-af- beeldingen'; wat móét een mens daarmee? wel heel merkwaardige oproep: 'Gratis voor een heer die zijn rech terbeen mist: nieuwe herenschoen maat K45, kleur zwart. En een be renpantoffel gevoerd met scha penvacht'. Af te halen in Leerdam. kauwen. Gaat het hier om een grap? Is het een in code gestelde boodschap van een Russische spion die onze minister van De fensie pootje wil lichten? Of is hier misschien sprake van een man die te Leerdam met zijn been onder de tram is gekomen en de overbodig geworden helft van zijn schoenen en sloffenpaar nog een nuttige be stemming wil geven? van de grootste raadselen van de moderne tijd: hoe komt het toch dat je zo vaak langs de kant van de weg één schoen vindt? Nooit eens een paar, nee, altijd maar één. Ve len hebben zich daarover het hoofd gebroken, maar een logische verklaring heb ik nog nooit ge hoord. De één houdt het erop dat de schoen uit het raam is geflik kerd door een autobestuurder die zich doodergert aan een irritant kwekkende echtgenote op de pas sagiersstoel. Een ander vermoedt, dat het schoeisel uit een openge sprongen dakkoffer is gevallen. Wéér een ander veronderstelt, dat de schoenen zijn gezet door een Hebberige Henkie, in de hoop dat Sinterklaas ze zal vullen met twee kaatseballen in een net of met een letter van banket. Wie het wél weet, mag het zeggen. Graag zelfs. Een logische verklaring heb ik nog nooit gehoord DESTELLING Vandaag: Elke gekapte boom is er een te veel Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters STINT NA AANPASSING MOGELIJK TERUG OP &E WEG ZE HOEVEN ALLEEN MAAR DE i TE VERVANGEN DOOR EEN U. Cocaïne in schip richting Vlissingen Arrestaties na drugs op camping BREDA Vlissingse (19) mishandelt agent Uit een blaastest bleek dat de man met drank op achter het stuur had gezeten: vier keer zoveel als toege staan. Volgens een woordvoerder het Openbaar Ministerie (OM) heeft de jonge bestuurder 'een strafrechte lijk verleden in het verkeer' en komt hij voorlopig niet vrij wegens recidivegevaar. Welke strafbare fei ten hij heeft gepleegd, wil het OM niet zeggen. Het ongeluk gebeurde zondag ochtend vroeg. Alice Dessi en haar vriend Miki Trpkovski fietsten over de Van de Spiegelstraat en werden omstreeks 4.15 uur vlakbij de spoor wegovergang 'Ockenburgh' ge schept door een auto. Beiden over leefden de klap niet. Agenten hadden de Kloetinger enkele minuten voor het fatale on geval in zijn zwarte Peugeot zien rijden in de buurt van de rotonde op het Admiraalsplein. Ze lieten hem voorgaan door zelf een extra rondje te rijden op de rotonde. Het was de bedoeling om hem daarna aan te houden voor een reguliere verkeerscontrole. Bij het verlaten van de rotonde zag de politie de zwarte auto ter hoogte van het NS- station uit het zicht verdwijnen. Op de Van de Spiegelstraat kre gen de agenten de automobilist weer in het vizier en zagen ze hem ter hoogte van de spoorwegover gang een rare manoeuvre maken. „Het leek erop alsof hij ergens te genaan was gereden en op de plek zelf zagen ze brokstukken liggen", vertelt Mireille Aalders van de poli tie. Op het Kazerneplein werd de auto alsnog stilgezet. De auto waarin de Kloetinger zat, bleek zwaar vernield. De familie Azimi uit Aardenburg heeft sinds gisteren voetbalclub Pa tro Eisden Maasmechelen in han den. De amateurclub uit Belgisch Limburg zit al jaren in een neer waartse spiraal, versleet de afgelo pen seizoenen de ene na de andere trainer en kampt met een miljoe nenschuld. „Het heeft ons slapeloze nachten en vele uren onderhande len gekost, maar dit is een goede deal voor Patro", zei Salar Azimi gistermiddag. Hoeveel geld er met de deal ge moeid is, werd niet bekendge maakt. Salar Azimi is de nieuwe voorzitter van de club, zijn broer Sasan en trainer Stijn Stijnen zijn de nieuwe vicevoorzitters. Het be stuur bestaat verder nog uit vier le den van de familie Azimi, werd tij dens een persconferentie in het sta dion bekendgemaakt. Eerder liet Salar Azimi al doorschemeren dat de vergadering van die ochtend met de oude bestuursleden pittig was geweest. Azimi: „In het bestuur, hier de VZW (vereniging zonder winstoogmerk, red.), zaten volgens mij 29 mensen die allemaal beslis singsbevoegd waren. Die zijn alle maal weggestemd." Door die VZW uit te breiden met een aantal familieleden en perso neel van zijn hotel De Elderschans in Aardenburg, creëerde hij een meerderheid bij de stemming. Het was de enige manier om schoon schip te maken, benadrukte de mil jonair. „Bij deze club waren zoveel mensen het met elkaar oneens. Voor mijn gevoel was er iedere week sprake van een rechtszaak. Zo kun je niet werken. We willen met Patro doelen realiseren en succes sen boeken. Dat kan alleen als je korte lijntjes hebt, met mensen die je vertrouwt." donderdag 1 november 2018 Van de week stuitte ik op een Ik heb er de hele dag op lopen Het brengt mij tevens op een Reageer op pzc.nl Gisteren: Vechtende scholieren moeten keihard aangepakt worden 1065 stemmen DOVER De douane in Groot-Brit- tannië heeft maandag in Dover cocaïne gevonden in een schip dat onder weg was naar Vlissingen. Het zou daar een lading fruit lossen. Het spul heeft een waarde van 700.000 euro. De dou ane vond onder de vloer van een ruim 29 pakket ten met cocaïne. Erboven lag fruit. Het schip kwam uit Zuid-Amerika en had als eindbestemming Rot terdam. Het fruit zou on derweg in Vlissingen ge lost worden. Er zijn nog geen arrestaties verricht, wel wordt verder onder zoek gedaan. SCHERPENISSE De politie heeft dinsdag avond in een chalet op vakantiepark Zand en Zee bij Scherpenisse drugs gevonden. Drie verdachten zijn aange houden. Het gaat om twee mannen (20) uit Bergen op Zoom en een 19-jarige inwoner van Tholen. De vondst werd gedaan tijdens een con trole op het park, dat tot voor kort De Pluimpot heette. De controleurs, van politie en gemeente Tholen, roken een hen- neplucht bij een chalet. Binnen troffen ze 236 gram hennep, 126 xtc-pil- len en harddrugs aan. Dat werd in beslag geno men, net als telefoons en een enorm bedrag aan contant geld: Een vrouw (19) uit Vlis singen is maandag rond 12.00 uur in Breda- Noord aangehouden nadat ze een agent had mishandeld. De vrouw, die samen met een vriendin in een hotel verbleef, hield zich niet aan de huisregels. Haar vriendin zou een joint hebben gerookt in de rokersruimte. De vrou wen die hun verblijf wil den verlengen, werden verzocht te vertrekken. Dat weigerden ze, waarop de politie werd gewaarschuwd. Toen agenten de vrouwen naar de uitgang wilden begeleiden, viel de Vlis singse een van hen aan. Ze krabde en sloeg de agent in het gezicht. De 19-jarige man uit Kloetinge die verdacht wordt van het ver oorzaken van het dodelijke on geval in Goes wordt langer vast gehouden door justitie. De rech- ter-commissaris heeft gisteren zijn voorarrest met veertien dagen verlengd. Het ongeluk kostte het leven aan Alice Dessi en haar vriend Miki Trpkovski. Eldridge Pentury Vlissingen De broers Sasan (I) en Salar Azimi poseren met trainer Stijn Stij- nen van Patro Eisden. fotoaliphrphotography Barry van der Hooft Maasmechelen ZEELAND 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2