Candlelight krijgt plek op Radio 5 24 M Ooit de begeleidingsband van de legendarische Herman Broodnu op eigen benen met het album No Time, dat morgen verschijnt. De band WildRomance\s volgens gitarist Dany Lademacher springlevend. „De grootste angst in mijn leven is dat ik moet stoppen." ANGELA KIJKT TV Ik heb het afgelopen weken al vaker over Beau gehad. Maar nu, na de eerste aflevering van Het Rotterdam Project moet het simpel weg weer. Hoewel we pas drie van de vijf deel nemers hebben leren kennen, wijst alles erop dat dit net zo'n indrukwekkende reeks wordt als The Amsterdam Project. Niet alleen door de schrijnende verhalen van jonge moeder Stephany, de 54-jarige Hilde en de drugsver slaafde Patrick, Beau die als invoelend inter viewer op z'n best is of de adembenemende camerashots van mijn eigen stad. hoopvolle wetenschap dat het tv-programma dus echt het verschil kan maken. Want ja, het gaat goed met Lolle, Alan, Marco, Chayenne en Gerrie uit de eerste serie, beantwoordde Beau de vraag die ongetwijfeld alle kijkers op dat moment beheerste. De een zit hoog en droog bij het Leger des Heils, anderen hebben een baan en Gerrie is na een fikse terugval op de weg terug. Notoire ondeugd Alan bekommert zich nu om andere daklozen in Haarlem. De wonderen zijn de wereld nog niet uit. Sterker, ze zijn te bewerkstelligen met 'slechts' een pinpas met 10.000 euro, een paar telefoon nummers en oneindig veel liefde en geduld. En als dat niet direct helpt, wordt er blijkbaar toch een zaadje gepland dat later tot bloei komt. Nu moeten de vijf deelnemers uit Het Rotter dam Project het alleen nog zelf willen. Want dat trof me net als vorige keer: daklozen laten zich alle hulp niet automatisch aanleunen. Door trots, teleurstellingen uit het verleden, angst voor het onbekende - vul maar in. Beau moest praten als brugman en zelfs toen nam Ste phany de pinpas nog niet aan. Zijn steun god zijdank wel. Het is natuurlijk niet toevallig dat RTL deze reeks nu uitzendt, precies twee jaar na de vo rige, wederom in de periode in aanloop naar de feestdagen, waarin we ons huis graag gezellig en warm maken, terwijl de regen tegen de ra men klettert. Dan zijn we extra bevattelijk voor het leed van anderen. Andersom kan het allerminst kwaad je door een tv-show weer eens te realiseren hoe goed je het hebt, met een dak boven je hoofd, en de aanwezigheid van geliefden en anderen die naar je luisteren, je helpen of je een schop onder je kont geven als dat nodig is. Eigenlijk is het zo simpel: ieder mens heeft een Beau nodig in zijn leven. Quote van de dag Hoe meer er van buiten geschopt werd, hoe hechter het werd Geen bewijs van misbruik Blaudzun: geen Judas Omroep MAX zendt het pro gramma, mét presentator Jan van Veen, vanaf januari op de vrijdagavond tussen 22.00 en 00.00 uur uit op NPO Radio 5. Het begon ooit met één inge zonden gedicht in 1967 bij Radio Veronica. Ruim vijftig jaar later is dj en presentator Jan van Veen nog steeds de stem van Candlelight, hét pro gramma voor amateurpoëzie en zwijmelmuziek. Na Radio Veronica was Candlelight op verschillende stations te horen, zoals Radio 3, Sky Radio en 100% NL. Momenteel zit het programma bij RTV Utrecht. Het is nog onbekend of het daar vanaf januari ook nog te beluisteren is. In al die jaren is de formule nauwelijks veranderd. Het pro gramma begint altijd met Can I Get There by Candlelight van David McWilliams. Tijdens het voorlezen van de gedichten door Van Veen (74) hoor je steevast Greensleeues in de uit voering van Mantovani en zijn orkest. In al die jaren werd zijn even rijke als gevulde loopbaan één keer onderbroken. Dany Lademacher (68), reeds vanaf zijn 16de professioneel muzi kant, moest in mei van dit jaar onder het mes. „Ik kreeg nauwelijks meer adem. Mijn huisarts vermoedde de longaandoening Copd - ook al was ik 28 jaar van de sigaret af. Bleek het mijn hart te zijn. Ik heb zes bypasses gekregen, er was nog maar één ader die mijn hart van zuurstof voorzag. En die stond op knappen. „Echt, ik had twee jaar geleden al hartstikke dood moeten zijn. Maar na deze serieuze apk mag ik, godzij dank, weer verder." Lachend: „Ik be schouw de operatie en het herstel maar als mijn eerste vakantie in ja ren." Gelukkig, zegt de geboren Belg met zijn monumentaal doorgroefde kop, had hij in zijn thuisstudio al de gitaarpartijen ingespeeld voor de cd No Time - een album waarop de Wild Romance met heerlijk rafelige (gi taarrock klinkt als in haar beste ja ren, toen de formatie met rockicoon Herman Brood (inter)nationale suc cessen scoorde. Lademacher bepaalde mede het typische Brood-geluid, onder meer Beau Wat deze reeks nu al extra lading geeft: de Humberto Tan vertelt in Waar is De Mol? dat de band met zijn gezin alleen maar sterker werd na alle media-aandacht over zijn affaire met Dionne Stax. donderdag 1 november 2018 BR #METOO Justitie in Los Angeles heeft een misbruik- zaak tegen ac teur Sylvester Stallone (foto) geseponeerd vanwege onvol doende bewijs. Een vrouw be weert dat Stal lone haar in 1987 en 1990 heeft aange rand. MUSICAL Singer-songwri- ter Blaudzun (foto) heeft be dankt voor een rol als Judas in The Passion het muzikale spektakel over sterven van Jezus. De ne gende editie van The Passion wordt volgend jaar gehouden in Dordrecht. Opgestaan uit de dood Het legendarische Candle light keert terug op de lande lijke radio, zo bevestigt MAX- omroepbaas Jan Slager. Gudo Tienhooven Jan van Veen FOTO MARCO OKHUIZEN Arno Gelder Optreden van Her man Brood (I) en Wild Romance in het Arn hemse Luxor in 1986. Rechts: Dany Ladema cher. FOTO HOLLANDSE HOOGT/LUUK VAN DER LEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24