WERK De meesten gaan te lang door in hun eentje Cadeau-operator Sociale media en arbeidsrecht 18 EHBO voor ondernemers VACATURE VAN DE WEEK Zin om even lekker online te gallen over Zwarte Piet of het Stint-ongeluk in Oss? Slaap er nog eens een nachtje over, zegt Stefan Sagel, advocaat en hoogleraar arbeidsrecht aan de Universiteit Leiden. Elke week bespreekt coach Charlotte van 't Wout een dilemma. Vandaag een stylist: „Ik weet niet hoe ik hulp kan inroepen, niemand kan mijn taken doen." De meeste onderne mers gaan te lang door in hun eentje. Je denkt dat je het zelf allemaal beter en sneller kan, en bovendien werkt niemand zo hard als jij. Nu is dat waarschijnlijk voor een groot deel waar. Als zzp'er ken je je eigen bedrijf het al lerbeste. Je bent ook de enige ter wereld die er zó hard voor wil werken als jij nu doet. Accepteer dat. En stap ver volgens over dat bezwaar heen en begin toch met samenwer ken. Werk liever met een team om je heen, dan dat je over spannen raakt omdat jij in je hoofd nu eenmaal de enige 'geschikte' bent Begin bijvoorbeeld eens met het maken van een organo gram van je 'organisatie', alsof je een multinational bent in plaats van een eenmanszaak. Schrijf alle belangrijke func ties en afdelingen op die in jouw bedrijf zouden bestaan als het een multinational was: een hoofd sales, marketing, de CEO, de klantenservice en productdesign bijvoorbeeld. Vervolgens schrijf je overal jouw naam bij: dit doe jij dus allemaal. Welke rol vind je niet leuk, of welke taak schuifje telkens voor je uit? Zoek daar een free lancer voor. Beginnen met het aanne men van freelancers is wat vei liger: gelijk iemand in dienst nemen is nogal een proces. Als je dat nooit gedaan hebt, ga je daar ongetwijfeld fouten in maken, zoals het kiezen van de verkeerde persoon of het uitbesteden van het verkeerde werk. Met een freelancer kun je eerst 'oefenen': als de sa menwerking niet bevalt, ga je dezelfde dag nog uit elkaar. Trap niet in de valkuil waar veel mensen in trappen: door iemand in te huren die precies op je lijkt. Het is aanlokkelijk, want je hebt waarschijnlijk de beste klik met iemand die precies is zoals jij. Maar het is honderd keer handiger ie mand in te huren die jou juist aanvult. Het leuke is dan: al die rotklusjes waar jij tegenop ziet, vindt de ander superleuk. n de dagen na het Stint-ongeval in Oss kwam er een heksenjacht op gang op onlinegrappenmakers. Een Haagse juf verloor direct haar baan nadat ze zich op Facebook in krachttermen had uitgelaten over vertraging door het ongeluk. Volgens de directeur van de school, gealar meerd door een stroom aan berich ten, ging het om een 'zeer schokkend bericht'. Een 23-jarige geschiedenisleraar uit het oosten van het land verloor vorig jaar het hoger beroep dat hij had aan- Werkgevers hoeven niet alles te accepteren gespannen tegen zijn ontslag wegens jaren geleden gedane rechts-radicale uitspraken op internetfora. Een paar jaar eerder werd een tramconducteur op staande voet ontslagen na een ra cistische tweet. Blokker stuurde een medewerker de laan uit die de firma voor 'hoerenbedrijf had uitgemaakt. Nieuwe realiteit Chic zijn zulke uitlatingen aller minst, maar in hoeverre mag een werkgever zich met het onlinegedrag van werknemers bemoeien, zeker als de uitlatingen niets met het bedrijf te maken hebben? Dik lulver- haal. Spring met vier verzorgers in die sloot en haal dat beest eruit. Schijtluizen Dik zijn is een gebrek aan doorzettings vermogen. Overgewicht is een bewuste keuze donderdag 1 november 2018 GO Functieomschrijving Cadeaushop YourSurprise zoekt inpakkers. Wie wordt gezocht? Iemand die van hard werken houdt en het liefst op reisafstand van Zierikzee woont. Welke periode? Het bedrijf zoekt tij delijke krachten, maar er zijn moge lijkheden om langer te blijven. Het salaris ligt tussen de 5 en 10 euro per uur, afhankelijk van de leeftijd. Voor een uitgebreidere omschrijving: nationalevacaturebank.nl/carriere/ persgroep In samenwerking met Nationale Vacaturebank Online vuil spuien kan je je baan kosten VIRGINIA GROENENDIJK -STEFAN SAGEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18