vechten met jongens Belangrijke oorzaken: te lang opladen van apparatuur en spelen met vuur Bekersensatie Walcheren Landskampioen PSV blameert zich tegen RKC: 2-3-verlies Rivaliserende jongerengroepen veroorzaken onrust op Walcnerse middelbare scholen. Onlangs was er een confrontatie in Park Toorenvliedt in Middelburg. Deze week greep de politie in en sommeerde enkele oproerkraaiers via WhatsApp te stoppen met vechtpartijen en het oproepen tot geweld. Het Verbond van Verzekeraars on derzocht voor het eerst in welke leeftijdscategorie het vaakst brand schade wordt geclaimd. Verzeker den tussen de 38 en 56 jaar, die veelal een gezin hebben, blijken twee keer zo vaak een vergoeding te vragen. Vandaag worden de cijfers naar buiten gebracht. In totaal werd in 2017 bijna 100.000 keer aan spraak gemaakt op de inboedel- en opstalverzekering vanwege brand. Eén van de oorzaken van het re latief hoge aantal branden bij ge zinnen ligt bij de aanwezigheid van elektrische apparatuur, zoals smartphones, tabiets, maar ook speelgoed zoals hoverboards. Die zijn vaak uitgerust met sterke bat terijen, die na te lang opladen of op laden met niet-originele laders oververhit raken en uiteindelijk vlam kunnen vatten. „Een elektri sche step staat soms ongemerkt een week lang op te laden in een ga rage", zegt Oscar van Elferen van het Verbond van Verzekeraars. En dan is er nog dat andere apparaat dat bij gezinnen overuren draait: de droger. Stof in dat apparaat is be rucht om het veroorzaken van brand. Toch is niet alleen nieuwerwetse apparatuur de oorzaak van claims. Verzekeraars zien opvallend ge noeg ook het ouderwetse spelen met vuur nog altijd terugkomen onder hun klanten. Van Elferen: „Vuur blijft voor kinderen machtig interessant, een aansteker op tafel kan verleidelijk zijn." Overigens is over 2017 het totaal aantal claims 7 procent lager dan het jaar daarvoor. Het Verbond van Verzekeraars wijt de daling aan het uitblijven van stormen met onweer Vuur blijft voor kinderen interessant, een aansteker op tafel is verleidelijk in het afgelopen jaar. Het is voor het eerst in vijf jaar dat het aantal claims het aantal van 100.000 niet overstijgt. Overigens betreffen de claims in veel gevallen een beperkte schade. Afgebrande huizen zijn een uitzon dering, in niet alle gevallen hoeft de brandweer eraan te pas te komen, omdat bewoners het vuur in hun woning zelf kunnen doven. Desal niettemin ziet de brandweer in de cijfers reden gezinnen te blijven wijzen op de gevaren van brand in huis. Vlammen kunnen zeker in de woning gevaarlijk snel om zich heen slaan.P9 Nieuwsmedia Veel vaker brand bij gezinnen Brand breekt veel vaker uit bij gezinnen dan bij mensen zonder kinderen. Belangrijke oorzaken: batterijen in apparatuur en in speelgoed die te lang worden opgeladen en daardoor vlam kunnen vatten én het ouder wetse spelen met vuur. Carla van der Wal Rotterdam -Oscar van Elferen, Verbond van Verzekeraars woensdag 31 oktober 2018 Af en toe een bui,maar milde lucht 12°C wint terrein. pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1