Werk aan de weg op diverse plekken op Walcheren Uitleg over het Plan Perkpolder 5 6 Toename in meldingen verwarde personen Goesenaren maken steeds vaker melding van mensen die verward gedrag vertonen. Het aantal meldingen steeg vorig jaar met maar liefst veertig procent. Om het tij te keren, wil de gemeente een aantal maatregelen treffen. In 2016 registreerde de politie in Goes nog 316 meldingen over men sen die verschillende vormen van verward gedrag vertoonden. Een jaar later waren dat er al 444. Dat is een stijging van meer dan 40 pro cent. Emergis Volgens de gemeente is het niet vreemd dat Goesenaren vaker te maken krijgen met mede-inwoners die zich vreemd gedragen. Met Emergis heeft de gemeente immers een grote GGZ-instelling binnen de grenzen. Bovendien moeten steeds meer mensen (langer) thuis blijven wonen door de verminde ring van het aantal bedden in dit soort instellingen. 'De afbouw van het aantal bedden heeft al plaatsge vonden vóór er goede alternatieven waren', staat in een gemeentelijke notitie. De gemeente heeft nu een lokaal actieplan opgesteld om mensen die verward gedrag vertonen beter te kunnen helpen en op die manier ook eventuele overlast te vermin deren. „Eén van de speerpunten is het bieden van meer vormen van dagbesteding voor deze mensen", zegt wethouder André van der Reest. Ook is er volgens de gemeente be hoefte aan meer zogeheten sociale ondernemingen waar mensen met geestelijke problemen terecht kun nen. Met onder meer de Ruilwin- kel, kringloopwinkel Nobel en het Wijkbedrijf Goes-Zuid heeft Goes al een aantal van dit soort onderne mingen in huis. Vroeg signaleren Ook de zogeheten crisiskaart moet in de toekomst vaker worden inge zet. Dat is een soort gepersonali- seerd pasje waarop staat wat om standers en hulpverleners kunnen doen of wie ze kunnen bellen wan neer ze iemand treffen die in psy chische nood verkeert. De ge meente wil verder inzetten op het vroeg signaleren van problemen bij mensen. Daarin kunnen onder meer huisartsen of wijkwerkers een rol spelen. Maar ook inwoners moeten beter worden geïnfor meerd over wat ze kunnen doen als ze iemand zien afglijden. Het college wil vanaf volgend jaar 4 uur per week een ambtenaar inzet ten om de plannen uit te kunnen voeren. Gisteren is begonnen met de her inrichting van de Schuitvlotstraat in Domburg. Die weg is tot medio december afgesloten. Begin ja nuari begint in diezelfde plaats de herinrichting van 't Groentje in Domburg waardoor dat plein afge sloten is voor doorgaand verkeer. De gemeente verwacht dat dat werk voor de Pasen klaar is. Volgende week maandag, 5 no vember, start de herinrichting van de Prelaatweg en een deel van de Brouwerijweg bij Aagtekerke. De gemeente gaat de Prelaatweg, al dus wethouder Arie Schot, duur zaam veilig herinrichten zodat het verkeer beter kan doorstromen. Er komen onder andere enkele ver keersremmers. Schot verwacht dat het werk tot medio april duurt. Die 5e november start ook de herinrichting van de Dorpsstraat in Oostkapelle. Op die weg is het nu zeer druk en er wordt ook te hard gereden. De veiligheid en aantrekkelijkheid moeten verbete ren door de herinrichting die tot 18 april duurt. De Walcherseweg en Middel- burgseweg tussen Grijpskerke en Middelburg worden ook onder handen genomen, van 14 januari tot 29 mei 2019. Er komt onder meer een breder fietspad. Buiten de bebouwde kom krijgt de rijweg een nieuwe asfaltlaag en marke ring die past bij een maximum snelheid van zestig kilometer per uur. In Buttinge zelf wordt de rij baan ook aangepast zodat er min der snel gereden kan worden. Zo'n 120 zieke bomen langs die route worden gerooid. IN DE REGIO Kindercollege over allergieën Nieuwe expositie Bijbelquiz Avond voor jeugdtrainers MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 30 oktober 2018 BB Goes wil overlast de kop indrukken Rob Paardekam Goes Wethouder André van der Reest. ARCHIEFFOTO MECHTELD JANSEN HULST De gemeente Hulst houdt morgen een openbare gemeenteraads bijeenkomst over de vorde ringen van Plan Perk- polder. Die be gint om 19.30 uur in het stad- T2" huis. De eerste bouwactiviteiten van het gebiedsontwikke- lingsproject moeten in 2020 beginnen. In Perkpolder moeten onder meer 450 huizen, een jachthaven en een hotel komen. Ook zijn er nog altijd plannen voor een glooiende golfbaan in de Westelijke Perkpolder. Die zal niet worden opgehoogd met de omstreden indu strieklasse 1-grond, werd begin vorige maand be kend. Het verkeer op Walcheren moet de komende maanden rekening houden met werkzaamheden aan verschillende wegen. Daar door moeten bestuurders hier en daar omrijden om op de plaats van bestemming te komen. Emile Calon Vlissingen SINT-ANNALAND Wetenschaps knooppunt Zeeland organiseert, in sa menwerking met University College Roosevelt en Biblio theek Ooster- schelde, een kin dercollege over al lergieën. Kinderen uit groep 6, 7 of 8 zijn welkom voor het college van een echte onderzoeker. Het college vindt woensdag plaats van 15.00 uur tot 16.30 uur in de bibli otheek. Aanmelden kan via bibliotheek- oosterschelde.nl. Deelname is gratis. HEINKENSZAND Coraline Backer ex poseert tot en met 17 november schil derijen in diverse technieken in gale rie 't Kunstuus. Voor openingstijden zie kunstuus.nl YERSEKE De NBG-werkgroep Yerseke houdt woensdag de jaar lijkse Bijbelquiz, be doeld voor jong en oud. De sleutelge dachte is kennis op doen over de Bijbel. De quiz begint om 20.00 uur bij kerke lijk centrum De Haven. KAPELLE Bij voetbalvereni ging Kapelle vindt vrijdag de landelijke jeugdtrainersavond plaats. Jeugdtrai ners leren hier nog beter om te gaan met kinderen om ze zo nog beter te kunnen trainen en coachen. Hierbij worden praktische tips en trucs be sproken en ge toond in de praktijk. Aanmelden kan door te mailen naar info@jeugdvoetbal- opleiding.nl. KRUISING GOES Sinds vrijdagavond werd er onafgebroken keihard gewerkt, maar gistermiddag konden de hekken bij de spoor wegovergang bij de Buys Ballotstraat in Goes weer worden weggehaald. Het verbreden van de overgang was het slot stuk van de reconstructie van de kruising. Het grootste deel ervan werd eerder dit jaar al uitgevoerd, maar voor het ver breden van de spoorwegovergang moest het treinverkeer worden stilgelegd en dat kon pas afgelopen weekend. De kruising is aangepast om de veiligheid voor onder meer fiet sers te vergroten, foto marcelledavidse GOES Grote Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maatschappelijk werk; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor se nioren, waaronder schilderen, biljarten en internetcafé; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taaicafé 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30- 10.30 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1,13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder professionele begeleiding KAPELLE C.D. Vereekestraat, 08.00- 12.00 uur: Weekmarkt KATTENDIJKE Kadoze De Bamboe, 10.00- 11.30 uur: Digitaal Café KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Week markt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: 'Kom uit je huis mid dag', activiteitenmiddag voor senioren; Hof Cruninghe, 19.00-21.00 uur: Bijbellezing met als thema 'Verenigde Sta ten in de profetie' RILLAND Restaurant De Vliedberg, 09.30 uur: Digitaal Café; Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsver band WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Seni oren Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge; De Griffioen, 19.15- 20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1,13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51