\\3> O 10 ZE Joey de Kok wacht nog laatste horde Van den Houten op historische grond Tweedeklassers rapen awards op u Hoek en Goes zijn sterk gestart in de derde divisies. Na tien duels is duidelijk dat beide ploegen ook dit seizoen weer een rol van betekenis kunnen spelen. Abdenbi voelt de hete adem van Maliepaard DERDE DIVISIE BALANS OPMAKEN Biljarter Joey de Kok uit Lewedorp overleefde op magistrale wijze de voorlaatste kwalificatie van de Grand Prix driebanden in Capelle aan den IJssel. Twee andere Zeeuwse spelers, Ro- bert van Stevendaal en Michael Vink, werden uitgeschakeld. De Kok versloeg in de pre-kwalificatie Robert Koster met 25-18 in 24 beurten en liet Johan Zwiers kansloos met 25-9 in 15 beurten, goed voor 1.666 gemiddeld. De jonge Zeeuw klopt daarmee op de deur van het hoofdtoernooi. Hiervoor moet hij nog één ronde door zien te komen. Michael Vink stroomde op basis van eerdere prestaties meteen in de pre-kwalifica tie in, maar kon die status niet waarmaken. Voetballer Thomas van den Houten uit Goes speelt vanavond met AFC in het Olympisch Stadion het KNVB-bekerduel met TOP Oss. In de eerste ronde speelde Van den Houten met zijn ploeg de profs van Telstar helemaal ture luurs (5-0). TOP Oss komt ook uit in de eerste divisie, één niveautje boven AFC dat koploper is in de tweede divisie. Tom Boere staat van avond niet aan de aftrap bij het bekerduel van FC Twente met Noordwijk. Trainer Marino Pusic laat slechts vijf basisspelers staan. „De veranderingen zijn allemaal uit voorzorg, of op advies van de medische staf', aldus Pusic. Boere zat in de eerste ronde (tegen FC Gro ningen) de hele wedstrijd op de bank. Oranje De prijzen in de Zeeuwse Voetbal Awards vie len deze week vooral in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De Speler, Club en Trai ner van de Week kwamen uit deze hoek. Maarten Hazelaar was het goudhaantje in de verkiezing tot Speler van de Week vanwege zijn vier treffers voor Oostkapelle tegen MZC'11. Trainer van de Week werd Hubert van den Hemel van Terneuzense Boys door de derbyzege op FC Axel. Club van de Week werd Arnemuiden door de 8-2-zege bij SSV'65. Tot Speelster van de Week werd Lieve van Vliet (Sparta/JVOZ) gekozen en Ray Kroon maakte het Doelpunt van de Week. Quote van de dag Ik ga nooit met knikkende knieën ergens op bezoek. Ook niet bij Ajax, Laten we hopen dat ze GA Eagles als vervelend tussendoortje zien. Misschien is er dan wat mogelijk. UN Beker thermen i e hoort het bij vrijwel ie dere promovendus als naar de doelstelling voor het nieuwe seizoen wordt gevraagd: 'We gaan voor handhaving'. Dat werd deze zomer bij Hoek verteld, dat debuteerde in de derde divisie za terdag, en in mindere mate bij Goes, dat op hetzelfde niveau op zondag zijn entree maakte. De twee Zeeuwse clubs zijn tien wed strijden onderweg en dat is een mooi moment om de balans op te maken. Eén ding staat als een paal boven water: bij zowel Hoek als Goes moet iedereen omhoog dur ven kijken en het woord handha ving niet meer gebruiken. Rogier Veenstra bezet met Goes knap de tweede plaats, met vier punten minder dan koploper Jong FC Volendam. Opvallend is dat de Bevelandse club nog niet één keer gelijkspeelde. Bij Goes is het tot dusver alles of niets. Na zeven overwinningen en drie nederlagen staat de teller op 21 punten. Vlak voor de competitiestart ging Goes in de KNVB beker hard onderuit tegen Staphorst (0-4). Achteraf ge zien was het een wake-upcall, wist Veenstra. Frivoler Wat zei de trainer ook alweer na die wedstrijd? „We moeten tien procent minder aanvallend den ken en zorgen dat het in defensief opzicht beter staat", vertelde hij na het bekerduel. De jonge oefen- meester (31) keek uit naar het nieuwe avontuur, na de promotie uit de hoofdklasse. „Het wordt een uitdaging om in de derde divisie hetzelfde te laten zien. Wij zijn frivoler dan de meeste concurren ten. Dat kan goed uitpakken. Aan de andere kant moeten we zakelijk worden. We moeten toeslaan als de kans zich voordoet." Toeslaan wanneer de kans zich voordoet; dat heeft Goes voorals nog in de meeste duels gedaan. De start is zelfs beter dan die van vo rig seizoen in de hoofd klasse. Toen stond Goes na tien duels op twintig punten, nu heeft het er één meer. „Dat zijn leuke feitjes om aan de groep te ver tellen", weet Veenstra. Bij zijn spelers is het ge loof ge- ^1 groeid. Kan Goes voor de derde keer op rij promoveren? Waarom niet, den ken veel betrokke nen op dit moment. „Deze jonge ploeg is erg gemotiveerd. We willen voor elkaar vechten", legde verdediger Roycel James uit in aanloop naar het duel met Quick'20. „Het zou leuk zijn als we promoveren. Kampioen worden zou helemaal fantastisch zijn. Als we dit volhouden, moeten we er gewoon voor gaan." Met het voet bal van Goes is weinig mis. De ploeg loopt over van automatis men en gebruikt zijn wapens. Met 27 doelpunten voor hoort de ploeg tot de productiefste ploegen in de derde divisie zondag. „De handva ten waarop we trainen zie je voortdurend terug in ons spel", zei Ray Kroon zondag na de zege bij OJC Rosmalen (0-3). „Als je die goed uitvoert, kun je als promovendus zomaar gek doen in de derde divisie." Dat weten ze in Hoek inmiddels ook. Een weerga loze tweede sei zoenshelft werd in juni bekroond met promotie naar de derde divisie zaterdag. Bij de Zeeuws- Ik vind dat we voor niemand in deze klasse echt onderdoen VLISSINGEN Abdoe Abdenbi her overde zondag ternauwernood de leiding in het PZC-tospscorersklas- sement. De aanvaller van Vlissin gen pikte zijn doelpuntje mee te gen RKAW (0-3) en werd met goal nummer negen weer Zeeuws top scorer. Een dag eerder had Joran Malie paard - in de zaal zijn clubgenoot bij Groene Ster Vlissingen - de lei ding immers gepakt. Een week na zijn vijf goals tegen Brouwershaven maakte Maliepaard er zaterdag te gen Hansweertse Boys vier voor Duiveland en bracht zijn seizoens totaal na zes wedstrijden op zeven tien treffers. Omdat de doelpunten van Abdenbi een hogere waarde ring meekrijgen omdat ze in de hoofdklasse zijn gemaakt (x2 tegen over xi in de vierde klasse), staat hij met achttien punten aan de leiding. Topscorer dinsdag 30 oktober 2018 GO BILJARTEN VOETBAL Thomas van den Houten, fotoproshots VOETBAL Said Bouzam- bou uit Vlissin- gen verloor gis teravond met het Nederlands zaalvoetbal team met 4-1 van Zweden. In Enköping opende Oranje de score, maar bij die ene Ne derlandse goal bleef het. Bou- zambou pakte in de tweede helft geel. Van avond treffen de landen el kaar in Uppsala nog 's. et De zaalvoetbal lers van Groe ne Ster Vlissin- gen zijn in de KNVB-beker bij de laatste zes tien gekoppeld aan ZVG/Ca- gemax 2 uit Gorinchem. Deze ploeg is in de competi tie middenmo ter in de top klasse. Het duel in de kwartfinale wordt eind no vember ge speeld in Vlis- singen. Istvan Bakx speelt woensdag met Go Ahead Eagles tegen Ajax. Lees zijn verwachtingen op www.pzc.nl SOESTERBERG Zeeuws duo moet Barry van der Hooft en Len Wolters Vlissingen J FOTO RUBEN OREEL -Kyle Doesburg (Hoek) Kyle Doesburg is dit seizoen een belang rijke pion bij Hoek. Met zeven goals is de spits topscorer. klasse goals co-eff totaal Abdoe Abdenbi Vlissingen HBzon 9 2 18 Joran Maliepaard Duiveland 4B zat Kyle Doesburg Hoek 3edivzat Erwin Franse Goes 3e div zon 17 1 7 2 17 14 7 2 14 Jens Pyfferoen - Sluis 5Azon 14 1 14 Sinan Coban HVV'24 3A zon 8 1,5 12 Gijsvan Duijvenbode De Westhoek 4B zat 12 1 12 Patrick Joossens MZVC 4Azat 10 1 10 Ronald Zwager Duiveland 4B zat 10 1 10 MiroslavPeric Terneuzense Boys 2Ezat 6 1,5 9 Sylvio Hage Yerseke 2E zat 6 1,5 9 MartijnSimonse Luctor Heinkenszand 3A zat 6 1,5 9 Yordi Nijland ,RCS 3A zat 6 1,5 9 Michel Harinck s-Heer Arendskerke 3Azat 6 1,5 9 Riklmpens Daniël Wissel Ricklmanse Hoek Goes Lewedorpse Boys 3e div zat 3edivzor 4Azat 4 4 8 2 2 1 8 8 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42