Werk aan de weg op diverse plekken op Walcheren Wilgen wachten opeen knotbeurt 6 Onduidelijkheid over verdelen van kosten De jongste scholieren van het asielzoekerscentrum in Middelburg moeten nog een tijdje wachten voor ze met een busje naar hun school aan de andere kant van de stad kunnen. De gemeente en acht schoolbesturen zijn er nog niet uit hoe ze de kosten van dat busje gaan verdelen. Intussen moeten de kinderen uit groep t tot en met 4 van het Taal Expertise Centrum toch nog op de fiets door de drukke stad. Dat is voor veel kinderen en hun ouders lastig. Ze zijn niet gewend aan fiet sen, en al helemaal niet in druk ver keer. Mede door de onveiligheid die ze voelen, gaan ze soms liever niet naar school. Ook liggen ongelukjes op de loer. Het TEC, de gemeente en de school besturen vinden het veiliger als ze door een busje worden gebracht en gehaald. Dat busje zou eigenlijk meteen na de herfstvakantie gaan rij den. Maar het vervoer blijkt duur der dan gedacht en het is ook lastig om te bepalen wie daaraan hoeveel moet betalen, zegt wethouder van onderwijs Chris Dekker. De kosten worden volgens hem geschat op 48.000 euro per jaar. „De kosten voor het Taal Expertise Centrum worden voor de helft gedragen door de ge meente en voor de andere helft door een samenwerkingsverband van de Gisteren is begonnen met de her inrichting van de Schuitvlotstraat in Domburg. Die weg is tot medio december afgesloten. Begin ja nuari begint in diezelfde plaats de herinrichting van 't Groentje in Domburg waardoor dat plein afge sloten is voor doorgaand verkeer. De gemeente verwacht dat dat werk voor de Pasen klaar is. Volgende week maandag, 5 no vember, start de herinrichting van de Prelaatweg en een deel van de Brouwerijweg bij Aagtekerke. De gemeente gaat de Prelaatweg, al dus wethouder Arie Schot, duur- schoolbesturen van het lager onder wij s in Middelburg. Maar dat geldt voor de afspraken die we eerder heb ben gemaakt. Daar viel het vervoer niet onder. Daar moeten we een aparte afspraak over maken." Gerard Langeraert van de koepel voor openbaar onderwijs Archipel Scholen komt binnenkort met een voorstel voor de verdeling van de kosten over gemeente en scholen. „Ik ga voorstellen dat we het net zo doen als bij alle andere kosten: de helft voor de gemeente en de helft voor de scholen. Die betalen dan elk hun deel op basis van het aantal leer lingen dat via hun school naar het TEC komt", zegt Langeraert. Op 5 november zitten de ge meente en de schoolbesturen aan tafel. Dekker: „Ik heb eerder een ter mijn genoemd waarop ik dacht dat het busje zou gaan rijden, dus ik vind het lastig dat nu weer te doen. Maar wat mij betreft gebeurt het zo snel mogelijk." Volgens wethouder Dekker zijn wel een aantal andere dingen gere geld. „De school geeft extra aandacht aan verkeerslessen. En het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers zorgt voor meer en betere fietsen." De ou dere kinderen van groep 5 tot en met 8 kunnen zo in ieder geval veiliger naar school. „En de inzet is dat op termijn ook de ouders van de jong ste kinderen zelf weer verantwoor delijk worden voor het vervoer van hun kinderen naar school." zaam veilig herinrichten zodat het verkeer beter kan doorstromen. Er komen onder andere enkele ver keersremmers. Schot verwacht dat het werk tot medio april duurt. Die 5e november start ook de herinrichting van de Dorpsstraat in Oostkapelle. Op die weg is het nu zeer druk en er wordt ook te hard gereden. De veiligheid en aantrekkelijkheid moeten verbete ren door de herinrichting die tot 18 april duurt. De Walcherseweg en Middel- burgseweg tussen Grijpskerke en Middelburg worden ook onder handen genomen, van t4 januari tot 29 mei 2029. Er komt onder meer een breder fietspad. Buiten de bebouwde kom krijgt de rijweg een nieuwe asfaltlaag en marke ring die past bij een maximum snelheid van zestig kilometer per uur. In Buttinge zelf wordt de rij baan ook aangepast zodat er min der snel gereden kan worden. Zo'n 120 zieke bomen langs die route worden gerooid. IN DE REGIO Jubileum Stefan van de Sande Pompoenfeest Open dag 't Gasthuis MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 30 oktober 2018 Nog geen busje voor kinderen azc Maurits Sep Middelburg VLISSINGEN Het loopt nog niet storm voor de jaarlijkse Natuurwerkdag in het Walcherse landschap, op zaterdag 3 november. Honderden knotwilgen wachten op een knotbeurt, maar van de negen werk plekken op Walcheren heeft alleen het populaire Oranjezon bij Vrouwenpol der al een complete werk ploeg. Daar wordt de jacht geopend op de Ameri kaanse vogelkers omdat die al te dominant wordt in het duingebied. Bij de an dere acht locaties zijn ge gadigden voor een fitness dag in het veld met snoei- zaag, -schaar en laarzen nog heel welkom. Details over de natuur werkdag staan op www.na- tuurwerkdag.nl of via 0113- 230936. Volgens wethouder Chris Dekker is het vervoer duur der dan gedacht. Het verkeer op Walcheren moet de komende maanden rekening houden met werkzaamheden aan verschillende wegen. Daar door moeten bestuurders hier en daar omrijden om op de plaats van bestemming te komen. Emile Calon Vlissingen ARNEMUIDEN Steigerweg 7,19.30-21.00 uur: Les in percussievorm 'Japans drummen' GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taaicafé GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 13.30- 17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30- 19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); ZB, 13.30-15.00 uur: Kunstlezing Joost Bakker over 'Westka- pelle en zijn kunstenaars'; Schouwburg Middelburg, 19.30 uur: Lezing 'Dit is au tisme, van hersenwerking tot gedrag'; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'La Prière' NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwijzer, 20.30 uur: Voorstelling Javier Guzman OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sportmorgen voor 55+'ers VEERE Museum Veere, 20.00 uur: Grote Veerse Quiz in teams van vier personen VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troel- straweg 473,16.00 uur: Kleu- tergym WESTKAPELLE Markt 65,14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met onder meer koersbal. WA VLISSINGEN Troubadour en songwriter Stefan van de Sande geeft zaterdag een jubile umconcert in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Stefan heeft onlangs een nieuw album uitge bracht en is zestig geworden, genoeg reden voor een jubi leumconcert. Geheel in de stijl van de non-com merciële levensstijl van Stefan is het concert gratis toe gankelijk en begint om 20.00 uur. Reserveren kan via arsenaaltheater.nl. MIDDELBURG Wijkvereniging Kla- renbeek in Middel burg houdt woens dag in samenwer king met Jumbo Klarenbeek een pompoenfeest. In de kantine kan er vanaf 14.00 uur een pompoen uitgehold worden. Alle uitge holde pompoenen worden 's avonds vanaf 18.30 uur bui ten tentoongesteld en verlicht. Aansluitend vindt er een 'spokenjacht' plaats. Opgeven via wijkverenigingkla- renbeek@hotmail.nl MIDDELBURG SVRZ 't Gasthuis organiseert don derdag een open dag in 't Gasthuis aan het Noord- poortplein 2 te Mid delburg. Tijdens de open dag zullen alle locaties van SVRZ 't Gasthuis zich presenteren aan omwonenden, fami lieleden en andere geïnteresseerden. Bezoekers kunnen zo een beeld krij gen van de mo derne verplee ghuiszorg. De deu ren zijn tussen 10.00 uur en 15.30 uur geopend. KRUISING GOES Sinds vrijdagavond werd er onafgebroken keihard gewerkt, maar gistermiddag konden de hekken bij de spoor wegovergang bij de Buys Ballotstraat in Goes weer worden weggehaald. Het verbreden van de overgang was het slot stuk van de reconstructie van de kruising. Het grootste deel ervan werd eerder dit jaar al uitgevoerd, maar voor het ver breden van de spoorwegovergang moest het treinverkeer worden stilgelegd en dat kon pas afgelopen weekend. De kruising is aangepast om de veiligheid voor onder meer fiet sers te vergroten, foto marcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38