kritiek op opvoeding zat 44 €20,- 29 Abonneedagen Winter Efteling ken. „Daar ben ik nog steeds blij mee. Ik wilde iets doen met mijn hart", grijnst de presentator. „Werk voelt niet als werk en dat is wel eens an ders geweest, ja. Bij SBS6 heb ik een tijd gehad dat ik me naar mijn werk moest slepen. Dat ik alles deed wat los- en vastzat. Ik ben daar vier jaar over de knie gegaan. Door de mangel. En vaak kon ik de critici niet eens ongelijk geven." Snobs Het winnen van zowel de Zilveren Televizier-Ster als de Gouden Televizier Ring, zegt hij, 'voelt als revanche'. Op het Televizier Gala verhaalde hij in zijn speech nog over zijn mislukkingen. Dat hij viel bij Sterren dansen op het ijs. Hij richtte het woord tot zijn zijn jongste zoon Jan, die jarig was. 'Je vader heeft eindelijk wat gewonnen, jongen.' „Nou geloof ik niet dat die kinderen er destijds heel veel last van hadden, hoor. Televisiepresenta toren zijn allemaal arrogante overbetaalde snobs, dus het was niet zo dat we op een houtje zaten te bijten. Maar als je in de eredivisie voetbalt, wil je af en toe ook een paar goals maken. Dat zien die jongens ook. En waarom zat papa niet in het team waar wel gescoord werd? Maar de ziekte van Selly (bij zijn vrouw werd borstkanker geconstateerd, red.) had meer impact." Het is waar alles om draait bij Van Erven Dorens: Selly en hun zonen Bram (17), Tijn (17), Bobbie (15) en Jan Arie (13). Hij barst van de energie, heeft tal van ideeën, maar moet eerst deze drie programma's voltooien: Het Rotterdam Project, Beau Five Days Inside en een programma met veteranen. Boulevard gaat door, terwijl hij ook bezig is met Hockeyvaders, een serie waarin hij ook weer gaat acteren. RTL LateNight Of hij ook nog te porren is voor RTL Summer Night, de zomerse talkshow van RTL? „Zeker niet. Ik vond het leuk om te doen, was afgelopen zomer ook gevraagd, maar het is net als met een voetbal seizoen: tussen augustus en mei gebeurt het. Ik heb geen zin om de stoel warm te houden. En kijk eens naar RTL Late Night. Je ziet hoe veel druk erop staat. Het is echt verschrikkelijk. De hele dag keihard werken aan een show en de volgende de kritiek en kijkcijfers om je oren krijgen. Dat is slo pend. Ik heb echt met Twan te doen." Of Beau van Erven Dorens zich inmiddels Mis- ter RTL mag noemen? „Haha, nee joh, hou op. Ik heb me terug moeten vechten en hoop nu dat ik meer van dit soort programma's maken. Als we dan ook nog eens prijzen blijven winnen, dan komt het wel goed. En het grappige is: ik ben nu wel gelauwerd, maar eigenlijk moet dit nog mijn jaar worden." Als je in de eredivisie voetbalt, wil je af en toe ook een paar goals maken gens Justine Pardoen niet aan de per soon maar aan het feit dat mensen al tijd iets te klagen hebben. „Dat is een onderdeel van BN'er zijn. Wat ze ook delen: er kan com mentaar op komen", legt Pardoen uit, die van mening is dat het naïef en niet mediawijs is om te denken dat men sen niet zullen oordelen. „De reacties kunnen niet aangenaam zijn, maar ie dereen mag alles zeggen. Door be richten te plaatsen met dergelijke in formatie, nodig je mensen dus uit om te reageren." Ook zit er volgens Pardoen een pa troon in de lading reacties. „Let maar eens op. In de zomer zitten mensen beter in hun vel. Ze reageren leuker en liever. Maar zodra het kouder Het is naïef en niet mediawijs om te denken dat je als BN'er geen kritiek krijgt wordt, worden de reacties ook nega tiever." Privacy Een ander belangrijk aspect is de pri vacy van het kind. Pardoen vindt het verstandig om het kind niet in beeld te brengen, mede vanwege zijn of haar toekomst. „Vraag jezelf af: wat wil ik? Want door alles te delen op so- cial media, geef je de privacy van je kind ook op." Emmeliek Boost, pedagoog bij de Opvoeddesk, is het volledig met Par doen eens. „Wees selectief en denk na over het platform waar je het deelt", legt ze uit. Ook zij concludeert: „Als je als BN'er alles laat zien, kun je inder daad kritiek verwachten." JMs per ticket Ga naar pzc.nl/efteling dinsdag 30 oktober 2018 PC 44 Het Rotterdam Project, met Patrick, Stephany en Soufian. fotosrtl —Justine Pardoen (pftgling U betaalt maar INCL. GRATIS PARKEREN T.W.V. €10,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29