'Nu is er vaker tijd met iemand naar buiten te gaan' Zonnig Ver i549 Gambia corendon II Laatste Crazy Days van het jaar 10 10 DAGEN cofendon.nl/ RAZY ©0237510606 Zorgpersoneel vinden is niet eenvoudig, ook al heeft het kabinet er geld voor uitgetrokken. Waar het lukt, is het een uitkomst, vinden zorgmedewerkers. Maar ook technische snufjes kunnen de zorg verbeteren. Zorgmedewerkers vinden en vast houden is niet eenvoudig vandaag de dag. Medewerkers stappen snel over van de ene zorgorganisatie naar de andere. Door de overspannen ar beidsmarkt kan dat. Ook voelen jonge mensen zich lang niet altijd welkom bij een instelling, doordat ze gelijk met een hoge werkdruk of overspannen collega's worden gecon fronteerd. Volgens Margreeth Kasper de Kroon, woordvoerder van brancheor ganisatie ActiZ, kerngroep Wonen en Zorg, moet iedereen een warm wel kom krijgen in de zorg. „We probe ren goed te zijn voor onze werkne mers en ze te stimuleren om oplei dingen te volgen. Ook kunnen we te genwoordig grotere contracten aan bieden aan nieuwe, jonge mensen." De ouderenzorg heeft nog steeds het imago van 'billen wassen'. Vol gens Kasper de Kroon, zelf zorgbe- stuurder, is dat jammer. „Het is zo veel meer." Ze vindt het creëren van goede ouderenzorg zelfs een maat schappelijk vraagstuk, gezien de groeiende groep kwetsbare ouderen vanwege de vergrijzing. „Hoe gaan we om met onze senioren in de toe komst?" In de publicatie 'Aan het werk in het verpleeghuis', die vandaag ver schijnt, vertellen werknemers hoe de extra zorggelden zich vertalen op de werkvloer. Zo ziet Geke Tempert - vrijwilligerscoördinator, coördina tor welzijn en activering en thuisbe- geleider - dat binnen haar team bewust is gekozen voor de inzet van extra helpenden. „Zodat de rest van het team niet meer zo hoeft te vliegen en op de klok hoeft te kijken en er meer ruimte is om aandacht te besteden aan het welzijn van de bewoners. Het er eens vaker tijd om met iemand naar buiten te gaan." Zowel Tempert als Biemond constateert dat techni sche snufjes kunnen bijdragen aan betere zorg. „Zo loopt er nu een pilot met een kook-app, waarmee cliënten stap voor stap zelf een maaltijd berei den", vertelt Biemond. „Andere apps assisteren bij dagelijkse taken zoals tandenpoetsen of kleding opvou wen." Tempert spreekt van 'mooie ont wikkelingen die allemaal bijdragen aan de kwaliteit van zorg'. „Paro de robotzeehond voor mensen met de mentie bijvoorbeeld, gps-systemen, bewegingsmelders, een elektronisch cliëntendossier waarin ook de familie kan meekijken. Het bewijst allemaal zijn waarde." maakt het team veel flexibeler", aldus Tempert. „Er is ook minder druk op de vrijwilligers. Zij kunnen weer echt de kers op de taart zijn. Dat is ook hoe het ooit bedoeld is." Gz-psycholoog Roeline Biemond werkt met mensen met Korsakov en alcoholgerelateerde hersenschade. Ook zij ziet verbetering in de be zetting en de kwaliteit van zorg. „We hebben sinds kort per zorg- team een regieverpleegkundige. Ik zie dat als een geschenk uit de hemel. Zo kunnen we zaken be ter op elkaar afstemmen, groepsgerichte interven ties beter in gang zetten." Meer personeel heeft ook andere voordelen. „We zaten heel krap, nu is Regieverpleeg» kundige is een geschenk uit de hemel -Roeline Biemond, psycholoog WINTERZON Eden Beach Resort Logies Prime Plaza Hotel Sanur Logies Ontbijt Bonaire Thailand hierna stoppen we ermee! Kunuku Aqua Resort Logies Ontbijt Startpakket Bangkok Logies Ontbijt dinsdag 30 oktober 2018 Edwin van der Aa Wierden Geke Tempert (r) is blij met de extra men sen. FOTO ERIC BRINKHORST OKTOBER OKTOBER KRALENDIJK SANUR Scan de QR code bekijk alle foto's Scan de QR code bekijk alle foto's Groot opgezet complex Balinese Spa Geliefd bij Nederlanders Beoordeeld met een 8.7 Direct aan het prachtige zandstrand Ruime studio's Trendg en gezellige beachbar Beoordeeld met een 8.4 9 DAGEN fAeer vakoontie'^spivatie |0J @corendon.vliegvakanties Vivrd je op- Corendon Vliegvakanties Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 7,9 of 10 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. De korting van €50 geldt per boeking, is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op corendon.nl of via ons Contact Center. Bekijk alle voorwaarden op corendon.nl/aktie. *0p het startpakket geldt geen €50 extra korting. Druk- en zetfouten voorbehouden. DAGEN BAOBAB HOLIDAY RESORT SINT WILLIBRORDUS BANGKOK I Scan de QR code I bekijk alle foto's Bepaal zelf je reisduur, vanaf 9 t/m 21 dagen Dit startpakket is incl. vlucht met KLM, transfer naar en de eerste 3 nachten in het 3* Srikrung hotel op 400 m. van het treinstation Na 3 nachten kun je op eigen gelegenheid Thailand ontdekken Shuttleservice naar Willemstad stranden Kunuku's Hut voor cocktails snacks Meerdere zwembaden en glijbanen Beoordeeld met een 8.2 Scan de QR code bekijk alle foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10