NYNKEDE JONG Psychologische test treinmachinist wordt uitgebreid 962 088 - 70 70 600 Dubai, Oman Abu Dhabi Canarische Eilanden Madeira mo 6 r Cruise 10% 10% Column Iensen zijn het kwetsbaarst bij geboorte of sterven. In de dagen rondom een van beide gebeurtenissen, wil je alles zo goed mogelijk doen. En de commercie weet als geen ander hoe ze daarop moeten inspelen. Kijk maar eens naar aanstaande ouders die een autostoeltje voor hun baby kopen. Dat moet er na tuurlijk eentje zijn die vier of vijf sterren heeft, ook al is het totaal onduidelijk wie die sterren heeft toegekend. Het duurste autostoel tje, want je wilt niet dat je kind bij een aanrijding als een levende ka nonskogel uit zijn zitje gekatapul- teerd wordt; enkel en alleen omdat jij een driesterrenstoeltje ook wel toereikend vond. Je bent zelden krenterig als het om de veiligheid van je kinderen gaat. En je bent ook zelden krenterig als het om het afscheid van je dierbaren gaat. Omdat de uit vaartbranche weet dat jij, verdoofd van verdriet, instemt met wat ze je voorschotelen. Waardoor een be grafeniskoffietafel altijd drie keer duurder is dan een koffietafel zon der kist. Je betaalt, want opa ver dient toch een mooi afscheid? Uitvaartverzorger Dela weet dat als geen ander. Vandaar dat ze de afgelopen twee maanden - zonder instemming van nabestaanden - vingerafdrukken afnamen van de aan hen toevertrouwde doden. Ze zeiden dat ze dit deden omdat na bestaanden achteraf nog weieens vroegen om die afdrukken. Een stukje service dus. Waarna die nabestaanden aan biedingen kregen van een web shop, waar je rin gen en kettin gen kon laten maken, met die vinger afdrukken erop. En de afdrukken bleven in de database van Dela, die ze pas verwij derde na uit drukkelijke vraag van de achterblijvers. Het consumentenprogramma Radar kwam erachter, maakte te recht amok, en Dela beloofde met een dat ze niet zomaar meer vin gerafdrukken zouden afnemen. Ondertussen hebben ze mooi weer wat knaken verdiend aan intens verdrietige nabestaan den, die hoopten dat het gemis een beetje verzacht zou worden door een vingerafdruk op een me daillon. En hebben ze een database vol uniek materiaal, en ook zij we ten dat je door een vingerafdruk tegenwoordig van alles te weten kunt komen. Rouwende mensen moet je in be scherming nemen, niet uitven ten aan fabrikanten van rouw-parafernalia. Je betaalt die dure koffietafel, want opa verdient een mooi afscheid Dit staat in nieuwe regels die het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft rondgestuurd naar betrokken partijen. Machinisten, rangeerders (me dewerkers die voertuigen ver plaatsen over korte afstanden), wagencontroleurs en treindienst leiders moeten nu al medisch en psychologisch geschikt zijn voor hun taak. Psychosen Maar tijdens de uitgebreide peri odieke keuring wordt straks ook specifiek gekeken naar eventueel doorgemaakte psychosen of, meer in het algemeen, 'perioden met ernstige oordeels- en kritiek stoornissen'. „Al dan niet samenhangend met een bipolaire stoornis of ma nie, maken deze stoornissen ie mand meestal ongeschikt voor de uitoefening van een veiligheids functie. Overleg met, dan wel na der onderzoek door een arts-des- kundige, is noodzakelijk", luiden de aangepaste regels. Keuring Deze wijziging betekent niet dat treinbestuurders die al zijn ge keurd, meteen moeten worden herkeurd. De psychiatrische eisen worden bij de eerstvolgende keu ring gehanteerd. i Een massale extra herkeuring van machinisten is niet nodig Een machinist die nog geen 55 jaar oud is, moet iedere drie jaar een nieuwe verklaring van medi sche geschiktheid aanvragen. Daarboven gaat die vlieger ieder jaar op. Volgens een woordvoerster van staatssecretaris Van Veldhoven (spoor) wordt met de nieuwe check een hiaat in de regelgeving gerepareerd. Daardoor kon de psychiatrische toestand de laatste jaren alleen officieel worden meegewogen bij treindienstlei ders. De nieuwe regeling gaat in op 1 januari. korting op transfers !rr"" Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! JAAR reizen «nl maandag 29 oktober 2018 GO @Nynke Vinaerafdrukken Geboorte en dood doen gekke dingen met je gezonde verstand. De periodieke gezondheids keuring voor treinmachinisten wordt uitgebreid. Het psycho logische deel gaat voortaan deels ook over eventuele psy chosen. Edwin van der Aa Den Haag L Cruise voordelig met ons mee. DEALS geldig t/m woensdag 31 okt. 2018 23.59 uur INBEGREPEN: VLIEGREIS FOOIEN korting korting Beleef het Midden-Oosten! TOPCRUISE: klantenwaardering 9.1 Wereldwonder: Palmeilanden Vertrek dec. 2018 t/m mrt. 2019 zie stipreizen.nl/crcuab Abu Dhabi Sir Bani Yas Island 8-daagse cruise per 4* AIDAstella Semi All Indusive Natuur, cultuur architectuur Verlenging tot 4 nachten in Maspalomas mogelijk Vertrek nov. 2018 t/m mrt. 2019 zie stipreizen.nl/cralsb reizen.nl Vodrj ovtJ$ ook oj> [j ANVR I Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hi dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. "Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6