M Kinderen zijn niet bang voor de zombies bij The Meltdown 19 WEDSTRIJD DIRIGEREN De Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee organiseerde zaterdag Maestro Zierikzee 2018. Zes deelnemers werden klaargestoomd om een orkest te dirigeren. Rapper Dzenan Halilovic ontving de gouden baton. Met klamme handjes en het hart in de keel zitten de zes deelnemers zaterdag avond op de eerste rij te wachten tot ze aan de beurt zijn. Allemaal dirigeren ze vanavond twee mu ziekstukken in de eerste ronde en nog een stuk in de tweede. En alle maal hadden ze dit tot voor kort nog nooit gedaan. Een jury be staande uit Cathy Kotoun, Simon Dubbeld en Rozemarijn Orgers zal hun kunsten beoordelen. Directeur van de Radarscholen op Schouwen-Duiveland, Deborah de Bruijne, bijt het spits af. In haar nette pak en mooie hakken ziet ze er in ieder geval uit als een echte dirigente. Ze dirigeert 'Op een on bewoond eiland' en 'Dikkertje Dap'. Wanneer ze na de laatste no ten het orkest stil krijgt en het pu bliek applaudisseert, stapt ze op gelucht van het podium. Na haar is het de beurt aan Da niël Joppe (wethouder), Dzenan Halilovic (rapper), Albert Schef- fers (directeur Stadhuismuseum), Stan van der Wekken (kinderbur gemeester) en Marijke Speelman (huisarts). „We zochten een idee voor ons najaarsconcert, en het leek ons wel leuk om een wedstrijd a la het te levisieprogramma Maestro te or ganiseren," vertelt Eric van Dijk van Kunst en Eer. „We hebben mensen uitgenodigd die een be kend gezicht zijn op het eiland." Krijgen deelnemers in het ge lijknamige televisieprogramma nog acht weken de tijd zich te ont wikkelen tot een volleerd dirigent, bij Maestro Zierikzee 2018 is de Ik had me nog nooit verdiept in dirigeren, maar ik heb veel geleerd uitdaging groter. Slechts drie we ken van tevoren ontvingen ze de uitnodiging deel te nemen. Ze ko zen stukken uit om alvast mee te oefenen en op de dag van het con cert kregen ze in de ochtend een workshop van Cathy Kotoun. De borah de Bruijne: „Vanmiddag hebben we elkaar voor het eerst gezien. Leuk om je 'concurrentie' dan in de ogen te kunnen kijken!" Daniël Joppe nam op het laatste moment de plek in van wethouder Jacqueline van Burg die verhinderd was. Voor de pauze vraagt hij zich hardop afwat lastiger is: dit, of voor een nijdige gemeenteraad staan. En voegt er gekscherend aan toe: „Dit is in ieder geval leuker." Gretigheid Voor hij de uitslag bekendmaakt, geeft jurylid Simon Dubbeld aan dat er vooral beoordeeld is op de expressiviteit en de gretigheid waarmee de dirigenten voor het orkest stonden. En Cathy voegt toe: „Het is natuurlijk knetter- spannend om daar te staan als je het nog nooit hebt gedaan. We willen ook dat ze denken: 'Wauw, ik heb een orkest gedirigeerd.'" Rapper Dzenan Halilovic wint. Op 12 januari mag hij tijdens het nieuwjaarsconcert met Shirma Rouse in de Nieuwe Kerk een stuk dirigeren. „Ik had het niet ver wacht", zegt hij. „Toen ik de uitno diging kreeg, heb ik meteen ja ge zegd. Het was echt een uitdaging. Zelf had ik me nog nooit verdiept in dirigeren, maar ik heb veel geleerd. Het was een super leuke dag." Het is fijn dat er zaklantaarns zijn. En dat papa of mama in de buurt is. Zo kregen kinderen zondag middag de kans om iets van 'de hel van Vlissingen' mee te krijgen. De acteurs van Halloween-evene- ment The Meltdown kunnen het daglicht niet goed verdragen, maar lieten zich voor deze ene keer zien. In het waterige zonnetje zagen veel kinderen er nog enger uit dan de overlevenden van een kern ramp, die de zombies en mutanten volgens het Meltdownscript zijn. Eljero (8), Elvera (7) en Demy (6) vinden het fantastisch om met de zombies en heksen te dansen. Ze zien er zelf minstens even eng uit als hun danspartners, die zich van hun voorkomendste en vrien delijkste kant laten zien. Een meesteres die 's avonds het binnenterrein van het trainings centrum terroriseert, blijkt voor kinderen een uiterst aimabele heks. Ze doet graag een wed strijdje bezemvliegen, en geen kind verliest. Ook Thijs (7) en Marisa (8) uit Middelburg genieten van hun overwinning. Net als Kayleigh (8), Jayda (9) en Joyce (12) uit Oost- Souburg laten ze zich ook bij de enge dokters in de trein niet ken nen. Niet zo gek, vinden de arts en verpleegsters in met 'bloed' be smeurde jassen. „We willen de kinderen niet laten schrikken. Die moeten natuurlijk geen trauma oplopen. Als je ons echt aan het werk wil zien, moet je vanavond maar komen." Mij niet gezien, denkt vader Dennis. Hij laat dochter Evi (9) rustig rondkijken, want dan hoeft hij zelf's avonds het terrein niet op. „Het is mede op poten gezet door mijn vroegere collega Mau- rice. Ik weet dat er niets kan ge beuren, maar zo'n horrormanifes tatie is aan mij niet besteed." Aan vele honderden anderen wel, constateert Maurice Hartman zondagmiddag al tevreden. Zo'n 750 mensen bezochten de eerste twee avonden van The Meltdown. maandag 29 oktober 2018 Dzenan Halilovic wint Maestro 2018 Mariska Den Hartog Zierikzee De dirigenten zijn beoordeeld op expressiviteit en gretigheid. Dzenan Halilovic wint Maestro Zierikzee 2018. fotomariekemandemaker - Dzenan Halilovic, winnaar Eng vinden de kinderen de zom bies, heksen en andere griezels niet op het terrein aan de Vlis- singse Buitenhaven. Maar in het donker voelen ze zich toch niet allemaal op hun gemak. Rene Hoonhorst Vlissingen De kinderen zien er bijna enger uit dan de zombies, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58