Gogan schept mysterieus concertklimaat in Zierikzees Fizi 18 'Meester Swenne' in Ouwerkerk Het kwam zaterdag allemaal perfect samen: de viering van het 100-jarig jubileum van muziekvereniging Nieuw Leven en de onthulling van het beeld van 'Meester Swenne' in Ouwerkerk. Zelfs het weer werkte, na flinke plensbuien, toch mee. De Ring van Ouwerkerk wordt steeds een beetje mooier. Kwamen er begin dit jaar al zes nieuwe speeltoestellen voor de jeugd, sinds afgelopen weekend is het dorp verrijkt met een beeld van Cor Swenne, oprichter en dirigent van muziekvereniging Nieuw Le ven. Het is het tiende beeldje in de reeks die Stichting Renesse in de diverse kernen van Schouwen- Duiveland laat plaatsen ter nage dachtenis aan mensen die van bij zondere betekenis waren voor de lokale gemeenschap. Burgmeester Rabelink onthulde zoals gebruikelijk het standbeeld en ontving ook een miniatuur ge maakt door kunstenares Elles Hu- bers. Hij noemde het 'een bijzon der, historisch moment'. De fami lie van Cor Swenne, die hoofd- meester van de school in Ouwerk erk was van 1913 tot 1940, was uit alle hoeken van Nederland en daarbuiten afgereisd naar Zeeland. Het was meteen een beetje een re ünie voor hen. Kleindochter Corrie van Dijken- Swenne heeft haar opa net niet ge kend, zij werd geboren in juli 1953. Grootvader Swenne overleed eer der dat jaar bij de ramp. Speciaal voor de onthulling is ze met doch ter Rianne (33) en kleindochter Evelien (4) naar Ouwerkerk geko men. „Ik vind het toch wel een emotioneel moment," zegt ze. Haar nicht Mari-Anne Pabst- Swenne kende opa wel. Zij was bijna negen jaar oud toen opa over leed. „Dat dit beeldje er nu, is maakt me heel trots. Ik kende hem als een vrolijke opa. Wat me bijge bleven is dat hij heel gezond en sportief was. Dan nam hij me op zijn rug en gooide me zo achter over op het bed en zo dat zijn be nen ook de lucht in gingen. We za gen elkaar niet vaak, misschien een of twee keer per jaar. Het was bijna een halve dag reizen hier naar toe. Maar het contact was warm." Aansluitend op de onthulling ging de viering van het jubileum van muziekvereniging Nieuw Le ven verder met een groot buffet en feestavond. Het was het derde en laatste moment dat er dit jaar stil gestaan werd bij het 100-jarige be staan. Eerder al waren er een jaar uitvoering en een dorpsbarbecue. Voorzitter Peter Vijverberg kijkt terug op een gezellige en drukke avond. „We hebben enkele jubila rissen in het zonnetje gezet. Ja, het is ook wel met gemengde gevoe lens. Het was onzeker of we deze honderd jaar zouden halen en wat de toekomst brengt is spannend. Er komt niet veel jonge aanwas bij. Maar helemaal stoppen en de boe ken sluiten, is geen optie. We blij ven positief." ZIERIKZEE 'Wonderlijk'. Die ty pering van een bezoekster bij het concert van Barbara Gogan in Fizi, raakt precies de juiste snaar. De bleke ster van The Passions, de En gelse New Wave-band waar de zan geres begin jaren tachtig haar naam mee vestigde, laat zich lastig op poetsen. Gogan oogt en klinkt bijna verle gen wanneer ze zondag, stilletjes, het podium van het Zierikzeese muziektheater op sluipt. Op de ach tergrond klinkt al een tijdje het ge fluit van zangvogeltjes in een men gelmoes van natuurgeluiden. Voor zichtig begint ze mee te tokkelen op haar elektrische gitaar. De lap top met voorgeprogrammeerde ge luideffecten naast haar, heeft de plek van de band ingenomen. Het resultaat is een zeer ingeto gen concert, waarbij vooral opvalt hoe jong haar stem nog klinkt. Een tikkeltje mysterieus door de con stante echo waar ze zich van be dient; het handelsmerk uit het New Wave tijdperk. Gogans getokkel is onafgebroken eenvoudig, als een kalm klaterend beekje. Maar wan neer ze na de pauze haar grootste hit 1'm in love with a Germanfilmstar inzet, voelt dat ook zonder The Pas sions als vanouds. Barbara Gogan maakt een mini- tournee door Europa en treedt dinsdag nog op in het Middel burgse café Ut Babbelaertje. IN DE REGIO Cursus over de Bijbel Schrijfcafé Mamma Mia MIJN DORP, MIJN STAD maandag 29 oktober 2018 SD Familie trots op beeld Cor Swenne Mariska den Hartog Ouwerkerk A Kleindochter Corrie Swenne, haar dochter Ri- anne Schaddenhorst en kleindochter Evelien. FOTO MARIEKE MANDEMAKER A Barbara Gogan. foto marieke mandemaker ZIERIKZEE De Bijbel vertelt verhalen over God, maar maakt het de mensen van nu niet gemakkelijk. De Kern-Cursus wil daarin de weg wij zen. De Kern-Cur sus is vooral be doeld voor mensen die niet of nauwe lijks vertrouwd zijn met geloven in God, maar wel belang stellend zijn. De eerste bijeenkom sten zijn op 29 ok tober, 26 november en 10 december van 19.30 uur tot 21.00 uur. Overige data in overleg. De cursus vindt plaats in De Driehoek, Kerkhof 8 in Zierik- zee. Aanmelden kan via fschipper@ zeelandnet.nl. ZIERIKZEE Studio Onbekom merd houdt op maandagavond een schrijfcafé in Zierik- zee. Deelnemers zijn welkom van 19.30 tot 21.30 uur in De Zeeuwse Hemel aan de Melk markt. Om mee te doen heb je niets nodig, behalve pen en papier. Het thema is 'natuur'. Korte schrijfop drachten, soms in dichtvorm, helpen bij het opdoen van inspiratie. Aanmel den kan via studio- onbekommerd.nl of 06-23863388. ZIERIKZEE Stichting Filmthea ter Zierikzee houdt vandaag een extra voorstelling van de theatershow Mamma Mia! Here We Go Again. De musical is geba seerd op de film en de liedjes van ABBA. Kaarten zijn ver krijgbaar via fizi.nl/programma. De kosten bedra gen 8,50 euro. De uitverkochte zaal van de Vanger in Bruinisse ging afge lopen zaterdag helemaal uit zijn dak voor The Animals. Voor de tweede keer dit jaar stond de legendarische Britse pop groep op het podium op Schouwen-Duiveland. Oorspronke lijke bandleden Mick Gallagher (73) en John Steel (78) brachten samen met de rest van The Animals het publiek twee uur lang in vervoering. Hun wereldbekende nummers House of the Rising Sun en Don't let me be Misunderstood konden daarbij niet ontbreken, foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Ar- temis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; Pelgrimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziek vereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badmin ton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; SEROOSKERKE Dorpshuis, 9.00 uur en 19.15 uur: Yoga les; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uit spanning. THE ANIMALS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57