niS! Super Sunday krijgt geen bekroning 'Drie van onze beste dames zijn zwanger' Harmes is z'n stramme spieren alweer kwijt i' 17 De handballers van tweededivisionist Delta Sport/EOC verliezen aan het einde van een dag vol thuisoverwinningen. „Heel zuur." Terwijl het voetbalpubliek giste ren uitkeek naar 'De Klassieker' en 'El Clasico' mocht handbalmin- nend Zeeland zich opmaken voor een heuse 'Super Sunday' in Zie rikzee. In het Laco Sportcentrum leken zowaar superkrachten los te komen bij de thuis spelende teams, die bijna allemaal wonnen. Alleen de ultieme bekroning bleef uit. Winst was er voor de drie jeugd- ploegen van Delta Sport en ook voor de tweede teams van zowel HC Zeeland (vrouwen) als Delta Sport/EOC (mannen). Het inspi reerde het eerste vrouwenteam tot een Houdini-act, waardoor ook hun vierde wedstrijd van dit sei zoen in een nipte zege eindigde. De ploeg van Jan Verkerke stond halverwege een punt achter tegen Camelot en die achterstand groeide in de tweede helft naar vier punten. Waar de Zeeuwse vrou wen vorig seizoen in de slotfase vaak nog instortten, werd nu op wilskracht in extremis de over winning (19-18) over de meet ge trokken. „In de tweede helft viel het net allemaal even verkeerd, maar als je dan zo blijft knokken is dat bewon derenswaardig. Ik heb in de kleed kamer alleen maar staan klappen voor die meiden", zei Verkerke. „Fysiek en conditioneel zijn we aanzienlijk sterker dan vorig sei zoen. Toen zakten we aan het einde van de wedstrijd vaak in elkaar, nu maken we juist het verschil in ons voordeel in de slotfase." Hoofdgerecht Als hoofdgerecht van de Super Sunday mochten de mannen van tweededivisionist Delta Sport/ EOC de ring in tegen het nog on geslagen Oliveo. De thuisploeg begon ijzersterk en slaagde de kampioenskandidaat uit Pijnacker erin bij vlagen zijn wil op te leg gen. Halverwege stond het zelfs 17-14 in het voordeel van de Zierikzeeë- naars. Die voorsprong verdween na de thee, waarna zich een gelijk opgaande slotfase ontvouwde. Het was een rommelige periode met enkele dubieuze arbitrale be slissingen, die coach John Jansen langs de kant deden ontploffen. Koen de Bruijn liet het publiek een minuut voor tijd nog juichen door de 34-34 tegen de touwen te schieten. In de slotseconden kon de thuisploeg echter niet voorko men dat Oliveo-sterspeler Emiel van de Coevering de winnende treffer binnen werkte. „Je scoort 34 keer, dus aanval lend doe je het goed", conclu deerde De Bruijn. „Alleen verde digend was het de tweede helft minder en de scheidsrechters hadden we zeker niet mee. In die laatste minuut moeten wij eigen lijk nog een pingel krijgen. En die laatste treffer van hun mag er natuurlijk nooit in. Desnoods trek je aan de noodrem en moet er iemand uit, maar die mag nooit schieten. We hadden wel een puntje verdiend. Heel zuur, maar we mogen best tevreden zijn." Topscorer Brendan Meul- meester, deze middag goed voor negen treffers, keek terug op een goede wedstrijd van zijn team. „Zij waren vandaag zwaar favo riet. We hebben het echt goed ge daan, alleen jammer dat zij net die winnend treffer maken. Wij ko men in de breedte van de selectie nogal wat tekort, waardoor we een beroep moeten doen op jongens van het tweede team. Veel jongens moeten elke wedstrijd minimaal 55 minuten spelen. Dat is behoor lijk intensief in de tweede divisie. Ik heb een paar break-outs gerend en dan moet je vervolgens even op adem komen, waardoor je verde digend niet je taak kunt uitvoeren zoals dat eigenlijk zou moeten. Een gelijkspelletje was een leuke bekroning van de Super Sunday geweest, maar helaas." Het laatste woordL. „Nee, absoluut niet. Afgelopen weekend wist ik dat we het weer erg moeilijk zouden krij gen. Toch weiger ik me op voor hand al neer te leggen bij een nederlaag. Helaas verloren we wederom, nu met 19-9. We heb ben jammergenoeg al onze wedstrijden verloren tot nu toe. De voornaamste reden is dat drie van onze beste dames zwanger zijn. Een kleine club als de onze kan dat maar moei lijk opvangen. De vervangsters komen uit de jeugd en het tweede team. Ze moeten nog wennen aan het hogere niveau, maar dat is logisch." Eerlijk gezegd ben ik blij dat we de winterstop van het veldkorf bal in gaan „Jahoor, dat valt gelukkig reuze mee. Natuurlijk is het sportief gezien best lastig, maar we blij ven de moed erin houden met z'n allen. We werken keihard om beter te worden en zijn reëel over wat we wel en niet kunnen. Aan steun ook geen gebrek trouwens. Alle andere teams blijven ons trouw aanmoedigen na hun eigen wedstrijden. Na de wedstrijd blijft iedereen ook hangen in de kantine, dus met de sfeer zit het gelukkig nog goed." „Eerlijk gezegd ben ik blij dat we de winterstop van het veld- korfbal in gaan. Binnenkort start het zaalseizoen en daarin spelen we een klasse lager. Het zal echt niet ineens volledig omdraaien, maar dat niveau past momenteel beter bij ons. We hopen natuurlijk dat de zwan gere speelsters straks weer mee gaan doen, maar we zullen so wieso vast beter gaan spelen door het zaalseizoen." „Natuurlijk. We gaan echt wel een keer winnen hoor, daar ben ik van overtuigd. Ik kan als aan voerder ook moeilijk iets anders zeggen he, haha. Het is mijn taak om iedereen gemotiveerd te houden. Maar even serieus, wij gaan sowieso niet puntloos laatste eindigen." Tijdens de Singelloop had Erwin Harmes nog te maken met stramme spieren van de Kustmarathon. In de Stelleplascross voelde de Middel burgse atleet na tientallen kilome ters training dat zijn spieren weer op orde waren. Hij won de wed strijd over ruim 5 kilometer. Harmes werd in Heinkenszand op gepaste afstand gevolgd door Martijn de Kok. „Ik kom weer terug van een blessure en train hooguit 40 kilometer per week", zei hij. Achter De Kok kon Terneuzenaar Sander Post zich redelijk handhaven. Harmes ramde lekker door en no teerde een knappe eindtijd van 26.55 minuten. De Kok gaf ruim een mi nuut toe en Post kwam een mi nuutje na Harmes over de meet. De nummer drie van de Kustma rathon staat komende week aan de start van de Moerschanscross in Hulst, samen met een flinke groep andere kanshebbers. Ook Tim Pleijte, Tim van den Broeke, Job de Feijter, Martijn de Kok en mogelijk Sander Post zijn er aanwezig. Bij de vrouwen was er weinig te genstand voor de Goese Paola van Gilst, die na diverse marathons wat gas terug neemt. Na 22.07 minuten was de beker voor haar. Esther de Koning en Lisa Kapteijn maakten het vrouwenpodium vol. maandag 29 oktober 2018 PM Ardian Ajdar van Delta Sport/EOC breekt door de defensie van Oliveo heen. foto marieke mandemaker Menno Kole Zierikzee Gerwin Zegers (23) is al veer tien jaar lid bij korfbalvereni ging Zaamslag. Sinds een aantal jaar speelt hij in het eerste team, waar hij momen teel aanvoerder van is. Het huidige seizoen kan nu al me morabel genoemd worden, maar niet in positieve zin. Het eerste team staat voorlopig volledig puntloos laatste in de derde klasse. Bas Dingenouts Zaamslag Verliezen, went het ooit? —Gerwin Zegers Blijft de sfeer nog wel een beetje goed? Gerwin Zegers. Hoe gaan jullie het tij eigenlijk keren? En na de 'winterstop', komt er dan eindelijk een overwin ning? Sjaak Sinke Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45