Kampioenspoule niet meer reëel voor Oemoemenoe thuis op Dordtse velden Wel record, maar net geen derde titel op rij voor Visser Eén-tweetje van Belgische dressuuramazones in Axel 15 Swift en Ondo zitten op rozen, Togo is in de wolken Ascrum nam direct het initiatief en het overwicht resulteerde al in de vijfde minuut in de eerste try: 0-5. Oemoemenoe kwam amper aan de bal en de Middelburgers moesten lijdzaam toezien hoe de gasten zonder problemen uitlie pen naar 0-15. Op slag van rust miste Joey Luitwieler een pe nalty-kick, maar na vijf minuten in de tweede helft schoot hij van een meter of veertig wel raak: 3-15. Met het inbrengen van Yedney America, een week eerder nog twee keer scorend tegen Water land, hoopte coach Reweti Montgomery het tij te keren, maar het was juist Ascrum dat het duel direct daarna definitief be sliste. Binnen zes minuten snel den de Amsterdamse studenten drie keer door de Oemoemenoe- defensie heen en met nog een kwart van het duel te spelen stond de eindstand al op het sco rebord. i Ereklasser Oemoemenoe maakt ook tegen Ascrum geen kans AXEL De Belgische dressuur amazones Julie de Baerdemae- ker en Henriëtte Canisius (foto) voerden zaterdag in Axel de boventoon in de klasse La. De voor RSV Axel uitko mende dierenarts De Baerde- maeker liep met de merrie Joie D'Amour twee keer op rij naar de zege. Haar scores waren 65,00 en 66,33 procent. 1 Ze was goed te spre- ken over de Chippendale- dochter: „We hebben Joie zelf gefokt en opgeleid. Het is een paard met veel aanleg. Ze heeft drie fantastische basisgangen, met de drafin het bijzonder. Ze kan geweldig bewegen en heeft een fijn karakter. Ze is pas vier en je merkt dat ze alles gemakkelijk oppakt. Het is een paard waar ik hoge verwach tingen van heb." De voor de Biervlietse Ha- ringruiters rijdende Canisius eiste met de ruin Jinx T in beide proeven de tweede plaats op, met 62,33 en 63,50 procent. „Jinx is een fijn paard om mee te werken. Leergierig en hij kan super bewe gen. Voor het wijken scoorden we achten, vertelde Canisius. „Jinx is pas vier en dit was zijn tweede wedstrijd en liep ontspannen door de proef. Het kan allemaal nog beter. Een kwestie van kilometers maken. Ik ben tevreden." De korfballers van Swift en Ondo zijn zaterdag glansrijk 'Herbstmeister' worden. Beide ploegen kunnen in april met een riante voorsprong aan de tweede helft van de veldcompetitie be ginnen. Overgangsklasser Swift won in Gorinchem met 18-20 van GKV. Aïsja Zuidweg en Gijs Gillissen zorgden ervoor dat het kwartje net de goede kant op viel. Het beste nieuws van de middag kwam daarna nog: titelconcur- rent Nieuwerkerk had verloren en dus leidt de Middelburgse ploeg nu met vier punten ver schil. Ondo overtreft dat nog in de eer ste klasse: de club uit Sint Lau- rens was de sterkste in de topper tegen KCR (16-19) en staat nu liefst vijf punten voor op die Ridderkerkse nummer twee. In de derde klasse verraste Togo. De Goese formatie was in eigen huis met 18-15 te sterk voor kop loper Keep Fit. Daardoor slonk het gat tussen de Brabantse nummer één en de Zeeuwse nummer twee tot slechts één punt. De titelstrijd blijft daar door spannend. Er zijn nog zes speelrondes. Aanvankelijk zag het er nog niet zo goed uit voor Togo. Pas na de 3-8 begon het te lopen. Bij rust (9-11) was de achterstand al bijna ingelopen. Visser zegevierde bij vorige NJK's twee keer op deze afstand. Dit jaar ging hij ook voor de winst bij de junioren 4. „Het ging al snel rede lijk moeizaam en eigenlijk heb ik op karakter nog een tweede plek kunnen pakken", vertelde hij. Lucas Binnekamp (De Dinkel) tikte als eerste aan in een tijd van 16.59,78. Ook Visser had de ambitie om onder de 17 minuten te duiken. „Mijn tijd valt op zich wat tegen, maar ik ben niet ontevreden. Ik heb dit seizoen voor een andere opbouw gekozen. Ik wilde wat meer variatie door ook andere sporten te beoefenen, waaronder wielrennen." loop uit. „Je hebt je hele lichaam nodig om het balletje terug te slaan. En als je bij voorbeeld op een bepaalde manier gaat staan - te dicht bij de tafel of niet goed ingedraaid - sluit je al een heel aantal moge lijkheden uit. Ik vind het altijd in teressant om te speuren naar waar de bottleneck zit, waarom lukt een bepaalde slag bij iemand niet. Soms is dat heel duidelijk en dan is het ook relatief makkelijk te veran deren. Andere keren moet je echt heel goed analyseren waar het 'm in zit. Je wilt niet dat het een structureel probleem wordt." Toen Vriesekoop aan het begin van haar carrière stond, keek ze tij dens toernooien urenlang naar an deren. Hoe pakten zij iets aan? „Ik moest wel", zei ze tegen de jeugd van TTC Middelburg. „Er was toen nog geen YouTube. Jullie kunnen op internet naar beelden zoeken." Vriesekoop wees op de Zweed Jan-Over Waldner, één van de be ste spelers aller tijden. „Ook niet van gehoord? Echt niet? Hij is de Mozart van het tafeltennis. Zoek maar eens op." maandag 29 oktober 2018 PM en met je batje' Na de eerste seizoenszege van Oemoemenoe tegen Waterland gloorde er weer hoop in de Mid delburgse harten. Een zege op Ascrum zou zelfs de kam pioenspoule weer binnen be reik brengen, maar de Amster damse studentenploeg bleek veel te sterk voor de geplaagde formatie van Reweti Montgo- mery. Bij rust keken de Middel burgers tegen een 0-15-achter- stand aan en in de tweede helft bleef Ascrum veruit de beste ploeg. De eindstand was 3-34. Hans Markusse Middelburg Zwemmer Yorick Visser van De Zeeuwse Kust uit Vlissingen is tijdens het Nederlands kampi oenschap voor junioren (korte baan) als tweede geëindigd op de 1500 meter vrije slag. De Goesenaar noteerde na 60 baantjes een tijd van 17.03,50 minuten, een Zeeuws record voor vijftienjarigen. Joram Lawalata Amsterdam Bettine Vriesekoop vertelt hoe je je batje moet vasthouden, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43