Kloetinge schiet weinig op met een punt: 'We moeten gaan winnen' 13 Zoekend SSV'65 krijgt oorwassing in eigen huis: 2-8 Trad' PVOïY Tweede klasse E Carlos de Jonge stond na de wedstrijd naast zijn kleed kamer wat voor zich uit te staren. Zijn ploeg had net een flink pak slaag gekre gen en de oefenmeester van SSV'65 kon maar moei lijk bevatten wat er zo juist was gebeurd. Hij had na afloop dan ook iets gedaan wat hij normaal niet doet. „We doen altijd de nabespreking op dinsdag, maar nu heb ik het meteen na de wedstrijd in de kleedkamer gedaan. Ik heb mij heel kwetsbaar opgesteld en gevraagd waar het aan lag. Maar de jongens wisten het niet en ik weet het ook niet. Vaak zit je na zo'n wedstrijd in de emotie, maar die emotie heb ik vandaag compleet gemist bij ons." Wie zaterdagmiddag na de eerste helft uit verveling naar huis was ge gaan, kwam na negentig minuten voetballen in Goes bedrogen uit. Aanvoerder Schaier zette zijn ploeg binnen het halfuur vanaf de penal tystip op voorsprong, in een eerste helft waarin verder geen hoogte- punten of vlot lopende aanvallen genoteerd konden worden. Na rust was dat helemaal anders. Binnen het kwartier was de stand naar 1-5 getild in het voordeel van de bezoe kers. Eerst zorgde Schaier opnieuw vanaf de penaltystip voor 0-2, via Colin van Koeveringe, Ronaldo Meijer en Jordi van Koeveringe liep Arnemuiden uit naar vijf treffers. Invaller Van Sabben deed nog iets terug. Schaier was uitermate tevreden met het verloop van de wedstrijd. „Alle kansen die we de afgelopen weken niet hebben gecreëerd, cre ëerden we nu in één helft. Het was een kwestie van tijd voordat het ging lopen." Meijer zorgde met zijn tweede van de middag voor de 1-6, invaller Dos Santos bracht met twee treffers de stand naar 1-8. Perry Bek mocht namens de bezoe kers nog een klein beetje de eer red den vanaf de penaltystip: 2-8. Voor Arnemuiden kwam de overwinning als geroepen, vertelde Schaier. „We zijn zoekende geweest de laatste weken, ook door blessu res. Bepalende spelers hebben nog niet de juiste vorm, maar het ver trouwen is er altijd geweest. Nu moeten we hiermee verder." Moeizaam Vorig jaar draaiden beide ploegen bovenin de tweede klasse mee. SSV'65 mocht na een reeks over winningen zelfs nog ruiken aan promotie naar de eerste klasse, maar werd in de nacompetitie uit geschakeld. Arnemuiden greep net naast die verlenging van het seizoen. Dit jaar hebben beide ploegen een moeizame start, maar toch keek Roy de Smit met ver trouwen naar de komende weken. „Op trainingen is het niveau hoog en gaat iedereen er echt voor. In de wedstrijden kwam het er niet uit, dat was vandaag in de tweede helft wel het geval. Deze overwinning hadden we even nodig, nu moeten we het vol blijven houden." De Smit trainde deze week weer voluit en maakte tegen SSV'65 pas zijn tweede negentig minuten van het jaar vol. Dat was dan ook weer even wennen voor de middenvel der, die nog in de jeugd van FC Twente speelde. „We moesten veel duels aangaan, het was een beetje vechtvoetbal. Ik ben echt kapot." SSV'65-trainer De Jonge, die drie jaar werkzaam was bij Arnemui den, begon met zijn ploeg nog vol vertrouwen aan de krachtmeting, waardoor de klap na afloop dubbel zo hard aankwam. „We konden met onze sterkst mogelijke opstel ling spelen, maar de manier waarop we er vandaag afgingen, kan echt niet. Op een gegeven moment moet je dan de schade beperken." Ondanks de teleurstelling kon hij nog positief vooruitkijken. „We hebben de vorm nog niet, maar dat kan zo omslaan. Dat zag je vandaag bij Arnemuiden. Ik denk dat dit een goede wake-up call is, maar vol gende week zullen we echt met meer emotie en energie moeten spelen dan vandaag. Anders ga je in deze klasse weinig wedstrijden winnen." Die Haghe-Kloetinge 2-2: Kloe tinge wist na de eerste overwin ning van dit seizoen niet opnieuw te winnen. Vorige week mocht de ploeg van Marcel Lourens drie punten bijschrijven, ditmaal moesten ze opnieuw genoegen nemen met een punt. Dat punt dankte Kloetinge aan Roy Mulder, die de 2-2 maakte. De remise bij Die Haghe bete kende voor Kloetinge alweer de vierde puntendeling. De ploeg van Lourens verliest niet vaak, maar het voelt anders voor de trainer. „Dit voelt gewoon weer als een nederlaag. De eerste twintig mi nuten overlopen we ze, dan moe ten we veel vaker scoren." Kloetinge kende een droomstart in Den Haag. Na drie minuten zorgde Thijs van den Dries voor de 0-1, vlak daarvoor werd een doel punt van Ramon Janson nog onte recht afgekeurd. Het leek erop dat die 0-1-stand oop de ruststand zou worden, maar daar dacht Sebasti- aan van der Starre anders over: 1-1. Lourens probeerde zijn ploeg in de rust weer op de been te krijgen, maar zag het geloof bij de tegen stander helemaal terugkomen. „Zij veerden na de goal natuurlijk weer helemaal op. We gingen te veel mee in de strijd, terwijl we voetballend beter waren." Na op nieuw slecht ingrijpen keek Kloe tinge na een uur zelfs tegen een 2- i-achterstand aan, maar Roy Mul der zorgde uit een hoekschop als nog voor de gelijkmaker. Hij redde een punt, maar zijn trainer was daar niet helemaal te vreden mee. „We verliezen niet, maar zullen echt overwinningen moeten gaan pakken." Na twee gelijke spelen op rij, moest De Meeuwen zaterdag de vierde nederlaag van het seizoen slikken. Op bezoek bij Honselers dijk speelde de ploeg van Daan Ei kenhout goed, maar werd er uit eindelijk toch met 4-1 verloren. Na de goede resultaten van de afgelopen weken ging de ploeg uit Zoutelande met vertrouwen op zoek naar de eerste overwinning van het seizoen. De Meeuwen be gon ook goed aan de wedstrijd, creëerde een aantal mogelijkhe den, maar keek na een kwartier toch tegen een achterstand aan. Brian Valstar zorgde uit een hoek schop voor de openingstreffer. Ei kenhout zag vanaf dat moment het spelbeeld veranderen. „Na de tegentreffer waren we twintig mi nuten de kluts kwijt, toen hadden we het erg lastig." In die lastige fase viel ook de 2-0 uit een knal van afstand. De Meeuwen kwam na die moeizame periode weer terug in de wedstrijd, helemaal toen aan voerder Lorello binnen vijf minu ten na rust de aansluitingstreffer maakte. Het geloof in een goed re sultaat was vanaf dat moment te rug, voelde ook zijn trainer. „We speelden na rust echt heel sterk en het was eigenlijk wachten op de gelijkmaker." Maar die kwam er niet. Het werd uiteindelijk nog 4-1. maandag 29 oktober 2018 PM Arnemuiden vult de tank SSV'65 Arnemuiden 26. Schaier (pen.) 0-1 47. Schaier (pen.) 0-2 49. C. Van Koeveringe 0-3 54. Meijer 0-4 59. Van Sabben 1-4 60. J. Van Koeveringe 1-5 69. Meijer 1-6 73. Dos Santos 1-7 85. Dos Santos 1-8 87. Bek (pen.) 2-8 Twee ploegen die allebei nog op zoek zijn naar de juiste vorm stonden zater dag tegenover elkaar in de tweede klasse E. SSV'65 kreeg bezoek van Arnemuiden. In de eerste helft gebeurde er weinig, maar na negentig minuten voet bal had het publiek toch tien doelpunten gezien. De bezoe kers bleken veel te sterk, het werd liefst 2-8. n'na hyp j*'e*p Daniël Wissel Goes Jordy van Koeveringe (Arnemuiden, links) in duel met Tom Kuitems. Waar de productie bij SSV'65- Arnemuiden voor rust mager was (één goal), werd er na de pauze veel gescoord. Er vielen in de tweede helft liefst negen goals. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Zaterdag-eersteklassers Kloe tinge en De Meeuwen kwamen zaterdag allebei niet tot een zege. Kloetinge speelde met 2-2 gelijk bij Die Haghe, De Meeuwen verloor met 4-1 van Honselersdijk. Daniël Wissel Vlissingen Honselersdijk-De Meeuwen 4-1:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41