Studenten de straat op om loze beloftes 3 Bert Besselsen (55) uit Putten verricht heldendaad in Israël INVICTUS GAMES TROOST M Voor de studenten is de maat vol. Zij vinden het oneerlijk dat ze zich, sinds de afschaffing van de basisbeurs, in de schulden moe ten steken, terwijl de kwaliteit van het onderwijs dat ze krijgen, achteruitholt. De Landelijke Stu dentenvakbond ziet geen andere manier meer dan deze actie om bij de politiek door te dringen. Hoewel de studenten klein schaliger onderwijs was beloofd, zien ze daar in de praktijk weinig van terug. Bij colleges zitten ze soms noodgedwongen op de trap en als de studenten een essay te rugkrijgen, horen ze niet of nau welijks wat beter kan, zeggen ze. Met een protestmars door Den Haag willen de studenten de po litiek ervan bewust maken hoe hoog hun studieschuld is. Ze zul len het bedrag van hun lening op de rug dragen. Het ministerie van Onderwijs vindt dat de studenten te vroeg alarm slaan. „De verbetering van het onderwij s moet vanaf dit j aar gebeuren, zoals afgesproken", al dus een woordvoerder.P8 De 55-jarige Bert Besselsen was op het Metzitzim-strand bij Tel Aviv toen hij hoorde dat twee kinderen in zee om hulp schreeuwden. Ze waren gegrepen door de sterke stroming. Besselsen sprong samen met een reisgenoot het water in. De kinderen werden op tijd uit het wa ter gered, maar de Nederlander ver dronk zeifin de golven. Ook zijn reisgenoot, predikant van de hervormde kerk in Putten, kwam in de problemen. Hij sloeg tegen de rotsen en raakte gewond. Volgens de reddingsdienst waaide het hard tijdens de reddingsactie en waren de golven hoog. Het lukte al leen met waterscooters om de twee afgedreven mannen uit het water te halen, schrijft de Israëlische krant Maariv. Besselsen had toen al geen hart slag meer. Reddingsdiensten pro beerden hem op het strand nog te reanimeren. Hij werd nog naar het ziekenhuis gebracht, maar de me dische hulp bleek te laat. Het Minis terie van Buitenlandse Zaken be vestigt zijn dood. W Volgens de reddingsdienst waaide het hard tijdens reddingsactie Zijn reisgenoot had lichte verwon dingen en kon in het ziekenhuis worden behandeld, schrijft Maariv. Ouderling Haddo Hans zegt op een lokale nieuwssite dat het gaat om dominee Werner Gugler. „Helaas heeft zich tijdens de reis een onge val voorgedaan, waarbij ook domi nee Gugler betrokken was. We zijn blij dat hij op dit moment weer bij de groep is." Veel Puttenaren zijn enorm aangeslagen door het drama. In een bijna volledig gevulde An- dreaskerk in Putten werd gister avond een speciale dienst gehou den. Kerkgangers staken een kaarsje op. Tijdens de dienst zaten ze snikkend in de banken. De do minee zei mee te leven met de kin deren en overige familie van Bessel sen. Studiereis De koster van de kerk zegt dat be sloten is niet meer informatie te ge ven dan op dat moment al bekend was. Het kerkelijk bureau laat we ten dat de nabestaanden niet in staat zijn media te woord te staan. De Puttenaar was met een gezel schap van de Andreaskerk op stu diereis in Israël. Die reis wordt jaar lijks georganiseerd door de predi kant van de hervormde kerk in Put ten. De groep vliegt vandaag terug naar Nederland. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft laten weten dat er geen hulpverzoek bij de Nederlandse ambassade in Israël is binnengeko men. Daarom is het ministerie ver der niet bij de zaak betrokken. maandag 29 oktober 2018 Het was hét moment van de Invictus Games in het Australische Sydney, een sportevenement voor militai ren die tijdens hun diensttijd lichamelijk of psychisch gewond zijn geraakt. Tijdens een wedstrijd rolstoel- tennis schoot de Britse veteraan Paul Guest (I) in de stress bij het horen van een overvliegende helikopter. De oud-landmijnenspecialist herbeleefde de oorlog en kon geen bal meer serveren. Zijn Nederlandse dubbel- partner Edwin Vermetten omhelsde Guest en met de hoofden tegen elkaar aangedrukt zongen ze Letitgo, uit de Disney-film Frozen. Uit handen van de Britse prins Harry kreeg Vermetten afgelopen weekend de Above and Beyond Award, die symbool staat voor het boven jezelf uitstijgen. Toen hij zijn rolstoel de zaal weer inreed, was daar opnieuw Paul Guest (onder). Weer vielen de mannen elkaar om de nek. En weer was het publiek tot tranen geroerd. De Nederlandse Invic- tusploeg komt vandaag weer thuis, foto sjasperverolme,getty Studenten gaan 24 november de straat op om actie te voe ren tegen het leenstelsel. Ze stellen dat hun beter onder wijs met meer individuele aan dacht was beloofd, maar dat ze overvolle collegezalen zien, terwijl ze moeten knokken voor feedback van docenten. Ellen van Gaaien Hanneke Keultjes Den Haag/Utrecht Redder van twee kinderen verdwijnt zelf in de golven Terwijl hij heldhaftig twee kinde ren van de verdrinkingsdood redde, is een 55-jarige man uit Putten zelf verdronken. Het drama gebeurde tijdens een ker kelijke studiereis naar Israël. Paul Hartman Koen Voskuil Tel Aviv Het Metzitzim-strand bij Tel Aviv. IPUU^JHU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3