'Colijn' slaagt ruim voor de eerste test 1 Middelburg wint met een Britse speelwijze II DwO'15 'korfbalt' zich naar de eerste overwinning 11 B 2018 is tot nu toe een jaar van ui tersten voor de formatie van trai ner Niek van den Houten. Na de winterstop van het vorige seizoen eindigden bijna alle wedstrijden in een nederlaag. „Het zat toen wel even tegen. Colijnsplaat is een klein dorpje en de eerste selectie is niet al te groot. In december stonden we derde, maar daarna ging het bergafwaarts", aldus de oefenmester. „We hadden te maken met bles sures en we verloren vaak na een 2-0-achterstand. Gelukkig is het nu helemaal anders. Oké, er zijn blessures, alleen nu zit het wel mee. Het spel is goed en doordat we compact spelen, geven we heel weinig weg. We kunnen goed voetballen en dat laten we tot nu toe ook zien", vervolgde Van den Houten. Met Wemeldinge trof Colijn splaatse Boys voor het eerste een ploeg uit het linkerrijtje. „We hadden tot nu toe veel ploegen uit het rechterrijtje gehad. Wemel dinge was een test en die hebben we goed doorstaan. Onze kracht is dat wij heel effectief met onze kansen omgaan en we hebben snelle mensen, die makkelijk een doelpunt maken." Vooral Raymond Rovers is op schot. „Hij maakte alweer zijn ze vende treffer van het seizoen", wist Van den Houten. Hoever we precies zijn, is lastig te zeggen. Maar tot nu toe ben ik tevreden. We hebben weinig te klagen." met zijn eerste van het seizoen na 36 minuten voor 2-2 zorgde. Ajax De mensen gaan met een tevreden gevoel naar huis. Daar gaat het toch ook om? raakte voor die treffer de paal en na de gelijkmaker ook de lat, maar Hoek liep geen verdere schade op. Dat gebeurde wel na rust, toen Doesburg geel kreeg. Weinig aan de hand Het was zij n vijfde van het seizoen, waardoor hij zaterdag geschorst is voor het uitduel met DVS'33. „Er was weinig aan de hand", zei de topscorer. „Toch gaf die scheids me geel. Hij wist dat hij fout zat, want toen ik hem ernaar vroeg durfde hij me niet aan te kijken." Vier minuten later was Doesburg alweer belangrijk voor Hoek, toen hij net als bij zijn eerste goal werd bediend door vormgever Rik Im pens. Doesburg draaide snel weg bij zijn tegenstander en schoot de 3-2 binnen. Doelpunt nummer zeven voor de spits, die de laatste weken op dreef is. „Ik voel me goed, zit lekker in m'n vel en ben scherper voor het doel", wist Doesburg, die invaller Gianni Tiebosch nog een vrije trap prachtig binnen zag krullen (4-2). Daarmee was het duel definitief beslist. Natuurlijk pas in de laatste minuut, want dat past bij dit Hoek. OVEZANDE In de vierde klasse B heeft DwO'15 na zes wedstrijden eindelijk de eerste zege van het seizoen te pak ken. De formatie van Marvin Paauwe was met 9-4 te sterk voor hekkensluiter Vosmeer. Waar DwO'15 vorig jaar tot het einde meedeed voor promotie, wil het dit seizoen nog niet zo lukken. Paauwe (foto) miste negen spelers door blessures en dat hielp niet echt mee. „We za ten in de hoek waar de klap pen vielen. De ene na de an dere spelers liep een blessure op. Iemand brak zijn teen en iemand anders scheurde zijn enkelbanden af. Pech, maar je moet roeien met die riemen die je hebt", zei de trainer. Hij vervolgde: „We zijn overgeschakeld naar een an dere formatie en sommige spelers spelen op een andere positie. Voor mij persoonlijk is deze situatie een goede leer school." DwO'15 heeft nu ein delijk zijn eerste zege te pakken. „Het was een knotsgekke wed strijd, we hebben er een korfbalwedstrijd van gemaakt. Ik denk ook dat het de beste eerste helft was van DwO'15 sinds ik aan het roer sta van het vlaggenschip." Toch had Paauwe iets aan te merken op zijn ploeg. „Met de vier tegendoelpunten ben ik minder bij." lucht. Gistermiddag had hij het niet alleen koud aan de zijlijn - door de snijdende wind die nooit ontbreekt op sportpark De Veerse Poort - maar moet hij ook wat last van zijn nek hebben gekregen. Want Zee- Veel middenvelders bij ons zijn bang om de bal te vragen landia Middelburg en Madese Boys maakten er geen hoogstaande wed strijd van, maar een duel met lange ballen, veel duels en pas na rust wat momenten van opwinding. Twee spelers vielen bij de thuis ploeg net iets meer op dan de rest. De eerste was Thomas de Rijke, de snelle buitenspeler en zoon van Middelburg-icoon Jan. De Rijke heeft een actie in huis en kan daar mee het verschil maken. Hij opende na 54 minuten van dichtbij de score en zette Zeelandia Middelburg daarmee op het juiste spoor. Kort daarvoor was Ruben van Winkel hof al dicht bij de openingstreffer geweest, maar het had ook zomaar 0-1 kunnen staan. Na een slippertje van De Kubber dook Björn de Bruijn op voor Matthew Lentink, maar de doelman redde knap. Met Lentink is de tweede speler genoemd die zich gisteren positief onderscheidde. De international van Aruba zorgde voor rust ach terin, coachte op de juiste momen ten, hield de nul en werd tot man of Tweede klasse E the match gekozen. Vanuit zijn doel zag hij hoe Zeelandia Middelburg de voorsprong verder uitbreidde. Nadat Niels Luteijn had verzuimd er 2-0 van te maken, schoot Van den Berg tien minuten voor het einde wel de tweede Middelburgse treffer binnen. Invaller Samet Dogan be paalde de eindstand op 3-0. Thomas de Rijke stond bij de laatste twee treffers niet meer op het veld. Hij werd na 72 minuten vervangen door voormalig Vlissin- gen-speler Geraldi Geerman. „Ik heb wat last van mijn enkel", ver telde hij. „Tegen Zundert is een bandje opgerekt. Daardoor heb ik laatst een hele week niet getraind, maar ik kan nu alles doen. Alleen kreeg ik er weer wat last van, na een hard duel in de eerste helft." Linkerrijtje Ben Sellam heeft bij Zeelandia Mid delburg een aardige mix van spelers tot zijn beschikking, waarmee hij in het linkerrijtje mee moet kunnen draaien. Als er meer voetbal in komt, kan Zeelandia Middelburg in de tweede klasse misschien wel bo venin mee gaan doen. „We hebben vandaag al meer gevoetbald dan in voorgaande wedstrijden", zei Joost de Kubber. „Het was niet heel goed, maar we hebben wel verdiend ge wonnen." Het was pas de derde zege op Ma dese Boys, in elf ontmoetingen. Daardoor staat de ploeg nu op de vierde plaats, kort achter de koplo pers. „We moeten zorgen dat de We hebben vandaag al meer gevoetbald dan in voorgaande wedstrijden angst eruit gaat", zei Ben Sellam. „Ik wil dat de jongens met lef spelen. Als middenvelder dus gewoon een bal durven vragen en van daaruit voetballen. Dan hebben we die lange bal ook niet zo vaak nodig." maandag 29 oktober 2018 Voor Colijnsplaatse Boys is het tot nu toe een goed seizoen. Werd er in de eerste wedstrijd nog gelijkgespeeld tegen Goes, de volgende vier duels werden allemaal winnend afge sloten. Daar werd zaterdag een nette 5-1-zege op nummer vier Wemeldinge aan toegevoegd. Robin Hamelink Colijnsplaat ïeft niks te klagen Aangever Rik Impens (10) viert zijn feestje na de 3-2, doelpuntenmaker Kyle Doesburg (rechts) weet dat hij zijn zevende van het seizoen heeft gemaakt, fotos peter nicolai -Dennis de Nooijer -Salim Ben Sellam, trainer 54. De Rijke 1-0 81. Van den Berg 2-0 86. Dogan 3-0 -Joost de Kubber

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39