Hazelaar (18) is los bij Oostkapelle Marlo Janisse verbijt zijn pijn op de reservebank Bij Smerdiek is het lange wachten over »m 4-2# Zeelandi 10 DERDE DIVISIE WEER SPEKTAKEL Een snelle achterstand wordt tegen Ajax nog omgebogen in een overwinning (4-2). De ploeg van Dennis de Nooijer staat nu vijfde in de derde divisie en heeft al 19 punten. Onder toeziend oog van zijn vader, Oostkapelle-trainer Harro Hazelaar, maakte de jonge telg in de tweede helft indruk. „Het gaat om de teamprestatie, maar het geeft er wel een speciaal tintje aan", aldus Hazelaar senior. Tussen de 53ste en 68ste minuut maakte zijn zoon Maarten (foto) een glaszuivere hattrick. „Ik scoorde de 2-2 met een kopbal. Wat ik voelde? Blijdschap. Ik zat er al een paar weken op te wachten en vanaf dat moment ging alles wat ik op doel schoot erin." In de 88ste minuut bepaalde Hazelaar met zijn vierde treffer de eind stand ook nog op 6-3. Met Oostkapelle behaalde Maarten Hazelaar, na de winst van vorige week bij Krabbendijke, te gen MZC'11 de tweede zege op rij. „Ik heb tot nu toe alles gespeeld. Tegen MZC speelde ik aan de rechterkant, maar ik kan ook op 'tien' spelen of in de spits. Ik heb elke wedstrijd wel een kans gehad om te scoren. In één wedstrijd zo vaak scoren is leuk, maar nu moet ik doorgaan." De jonge speler moet vooral nog wennen aan het fy sieke aspect van het seniorenvoet bal. „Zelf moet ik nog veel sterker worden in de duels." In de tweede klasse E bezet zijn Oostkapelle de negende plek op de ranglijst. Ha zelaar: „Zoals de standen van de afgelopen weken waren, daar ho ren we echt niet thuis." WESTKAPELLE Marlo Ja nisse scoorde namens De Noormannen tegen Kruinin- gen de 1-2 en deed dat met een gebroken rib. Het hielp zijn ploeg niet, want Kruiningen won in Westkapelle met 1-3. Janisse (29) maakte voor dit seizoen de overstap van RCS naar jeugdliefde De Noorman nen. In het derde competitie duel ging het mis. „Tegen Vlis- singen liep ik een gekneusde rib op. Tegen Walcheren kreeg ik een week later een duw op de verkeerde plek. Een foto wees uit dat er één rib gebro ken was en dat er een flinke zwelling zat." Tegen Zaamslag bleef hij daardoor aan de kant. „Ik heb een hoge pijngrens en zei tegen de trainer dat hij me voor Kruiningen maar gewoon op het wedstrijdformulier moest zetten." Lennard Kerkhove gaf gehoor aan zijn verzoek, maar nam Ja nisse met een plaats op de bank wel tegen zichzelf in be scherming. Janisse: „Het is niet leuk om op de bank te zitten, want ik wil altijd voetballen. Ik zat daar met veel frustratie en toen ik mocht invallen, dacht ik alleen maar: 'opvreten die handel'. Ik scoorde nog wel, uit een voorzet van Mark Minderhoud. Toen had ik het gevoel dat we de wedstrijd nog konden kantelen, maar door een persoonlijke fout werd het 1-3. Ik ga er alles aan doen om zo snel mogelijk weer in de ba sis te staan." Eindelijk, verzuchtte de doelpun tenmaker na afloop van het duel met ZSC'62 (2-2). „We begonnen gretig, allemaal. Mooi dat die sterke start met een doelpunt be loond werd. Ik ben blij dat de ban gebroken is.". Na ruim een halfuur kwam de ploeg uit Scharendijke langszij, met de snelle Nicky van der Vel den die in het centrum plots vrije doorgang kreeg: 1-1. Na de pauze pakte Smerdiek de draad weer op, met Vroegop die voorbereidend werk van opnieuw Bahlke af rondde: 2-1. Uit de ziedende dia gonale pegel sprak honger naar meer doelpunten. Bij de volgende aanval legde Vroegop de bal echter af op de meegekomen Leroy Pors. Het schot van Pors werd geblokkeerd. Misschien had hij voor zijn eigen kans moeten gaan, besefte Vroe gop. „Ik heb nu eenmaal niet het egoïstische van een echte spits." Drie minuten voor tijd maakte Van der Velde gelijk. Vroegop: „Zuur dat we het op het einde weggeven." B' oeiende slotfases in thuisduels, dat waren ze dit seizoen al ge- Iwend in Hoek. Zater dag werd daar ook een bijzonder zwakke openingsfase aan toegevoegd. Na vijf minuten spelen keek Hoek in het duel met Ajax al tegen een 2-0-achterstand aan. Opvallend was dat niemand daarvan in paniek leek te raken en dat met de veerkracht weer weinig mis was. Aan het eind van de mid dag stond er een 4-2-zege op het scorebord. Het publiek op sportpark Denoek was daarmee niet voor de eerste keer dit seizoen de grote winnaar. Hoek is nu zeven wedstrijden op rij ongeslagen en heeft pas één keer verloren, uit bij FC Lisse (3-2). Na tien competitieduels is de promo vendus de nummer vijf van de derde divisie zaterdag, met vijf punten minder dan de koplopers Noordwijk en Quick Boys. Het zorgt bij veel mensen die de club een warm hart toedragen voor tevredenheid en trots. Maar Hoek zou Hoek niet zijn als er niet ook gemord wordt. Over het aantal tegentref fers bijvoorbeeld, over de kwaliteit van het voetbal of over het feit dat publiekslieveling Thomas van Renterg- hem zo weinig speelt. Een beetje zeuren en commentaar leveren, dat hoort bij de voor velen belangrijkste bij- zaak in deze wereld. Maar bij Hoek lijken ze te zijn vergeten hoe ze er een jaar geleden voor stonden. Eind oktober had de ploeg in de hoofd klasse na negen duels tien punten minder dan koploper Noordwijk. Daarna volgde een nederlaag bij Achilles Veen. Hoe gaat het nu met die laatste ploeg? Achilles Veen staat elfde in de hoofdklasse. Destijds tekende zich een kleur loos seizoen af voor Hoek, maar na de winterstop was alles ineens an ders, met promotie naar de derde divisie als kers op de taart. Kleur loos kun je dit seizoen niet noe men. Zeker in thuiswedstrijden zorgt Hoek voor vermaak. „Kijk maar eens hoeveel goals we al in thuiswedstrijden hebben ge maakt", zei De Nooijer. „Op eigen veld hebben we nog niet verloren. De mensen gaan volgens mij met een tevreden gevoel naar huis. Ze hebben een leuke middag gehad. Daar gaat het toch ook om?" Gestuntel Om op de vraag van de trainer te rug te komen: Hoek scoorde tot nu toe 22 keer en 16 van die goals wer den op het eigen kunstgras gefabri ceerd. Op die ondergrond kenden de amateurs van Ajax een flitsende start. Eerst profiteerde Kenneth Misa-Danso na drie minuten van gestuntel achterin, nog geen twee minuten later zorgde Ricardo Fransberg al voor de 2-0. „Ik bleef rustig", zei De Nooijer, „omdat we nog 85 minuten hadden om het goed te maken. Waar ik me aan stoorde, was de manier waarop we druk zetten. Daar had ik meer moeite mee dan met die tegen doelpunten." Hij zag hoe zijn ploeg na de 0-2 meteen het initiatief nam. De Nooijer: „We gingen echt goed voetballen. Ajax stond met elf man op eigen helft. Ik heb geen moment getwijfeld of we deze wedstrijd zouden winnen, omdat we vrij snel de 1-2 maakten." Die kwam op naam van Kyle Doesburg, waarna Yves Nyemb Ben Sellam was zelf een (zaal)voet- baller die de bal het werk liet doen, over de grond en niet te veel door de maandag 29 oktober 2018 PM Met vier goals in de wedstrijd tegen MZC'11 bezorgde Maar ten Hazelaar zichzelf een plekje in de geschiedenisboe ken van VV Oostkapelle. „Ein delijk", verzuchtte de achttien jarige voetballer na zijn eerste doelpunten in 'het eerste'. Klaas Verspoor Oostkapelle Welgeteld 464 minuten moest er op de eerste goal gewacht worden door Smerdiek. En toen sloeg Sander Vroegop toe, na een mooie steekpass van Thijs Bahlke: 1-0. Ben van den Aarssen Sint-Maartensdijk Publiek in Hoek h< Barry van der Hooft Hoek 2 Hoek - Ajax 1 0-1 3. Misa-Danso 0-2 5. Fransberg 18. Doesburg 1-2 36. Nyemb 2-2 60. Doesburg 3-2 90. Tiebosch 4-2 Opstellingen De Jonghe Veenboer Wilson Wollgarten Vandepitte 78. Adneij Van Leiden Van Zoolingen Chergui Deken De Jager Burgzorg 83. Van Renterghem Spil Wijkhuijs Sterk 77. Tiebosch Van Moerkerk Impens 78. Pronk Constansia Fransberg Nyemb Misa-Danso 68. Ceesay Owusu Asare Doesburg 71. Winter Scheidsrechter: Gansner (Zandvoort) Toeschouwers: 725 Aannemersöedri'f Van dei Voel lemeuwn r A Gianni Tiebosch viert zijn eerste tref fer. 1 y, W -■ 1 IIIIIW11I I P - 7.- I -T - 'TOTPl- A Zeelandia Middelburg-spits Niels Luteijn (links) wint een duel van een verdediger van Madese Boys. foto ruben oreel Joost de Kubber heeft een fraaie pass in zijn rechtervoet. Net als Collin van den Berg, de andere centrale verdediger van Zeelandia Middelburg. Het twee tal gebruikt die traptechniek ook veelvuldig, met lange ballen richting het front. Het voetbal van de tweedeklasser doet daarmee een beetje Brits aan. „We kunnen vaak niet anders", zei trainer Salim Ben Sellam na de zege op Madese Boys (3-0). „Veel middenvelders bij ons zijn bang om de bal te vragen." Barry van der Hooft Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38