II I0-3t» Vlissingen kan op solide defensie leunen u O O) CD O 9 OJC Rosmalen wordt met 0-3 verslagen HfcaaaasagiEga /os? i Kroon, maar jongeling Hiep Nguyen die na afloop op de schouders ging. De invaller schoot vlak voor tijd op aange ven van Ruben Besuyen - een andere invaller - de 0-3 binnen. „Eindelijk een goaltje", jubelde de middenvelder. Nguyen, voormalig jeugdinternational, moet momenteel genoegen nemen met een plek op de bank. „Mentaal is het moeilijk als je niet speelt. De jon gens motiveren me. Ik doe m'n best op Mijn pleegvader zei tegen me: 'Jij past precies bij Goes' trainingen en blijf wachten op meer speeltijd. Ik ben blij met mijn minuten en m'n doelpunt." De middenvelder vertrok vorig seizoen tussentijds bij Sparta. „Uiteindelijk lag het ook aan mezelf. Ik heb er veel mee gemaakt en was de motivatie kwijt." Al voor de zomer trainde hij mee met de Goese formatie. „Mijn pleegvader zei tegen me: 'Jij past precies bij Goes'. Naar zijn advies luister ik altijd, dat zal ik al tijd blijven doen. Ik heb lange tijd niet gespeeld en hoop mezelf te laten zien. Ik weet zeker dat Rogier me die kans geeft. Ik wil weer de oude worden." Goes staat nu tweede. Toch verliep niet alles voorspoedig aan Zeeuwse zijde. Tim de Winter werd in de rust gewis seld vanwege knieklachten. Zijn ver vanger, Mart de Kroo, ging in de 70ste minuut naar de kant. Enkele minuten eerder was hij in botsing gekomen met een tegenstander. De Kroo heeft ver moedelijk een lichte hersenschudding. Schuit Wat was het mooiste doelpunt van de middag? Het komt niet heel vaak voor dat we Vlissin- gen-trainer John Karelse deze vraag kunnen voorschotelen. Gistermiddag deed de kans zich voor. „Die van Raymond WolfF', antwoordde Karelse. Wat er aan de treffer vooraf- den we het heel moeilijk", ana lyseerde Karelse. „Het eerste halfuur werden we een beetje overlopen." RKAVV wist echter niet veel te creëren. Dat was voor een groot deel toe te schrijven aan de Vlissingse defensie, oor deelde Karelse. „De verdedi ging heeft echt fantastisch ge speeld", zei de trainer. „Het centrum was uitstekend, de backs ook." Renzo Roemartoe en Dennis Tukker waren de backs, het centrum werd be mand door Milton Roemera- toe en Shannon Braafhart jr. Na een systeemomzetting - Karelse ruilde 4-3-3 in voor 4-4-2 - kregen de bezoekers meer grip op het duel. In de veertigste minuut zette Me- nancio Weeda de 0-1 op het scorebord. Hij tikte een corner binnen, waardoor Vlissingen met een voorsprong ging rus ten. Samarony Goossens bleef met een gele prent op zak ach ter in de kleedkamer en werd vervangen door Wolff (foto). Clubtopscorer De routinier verdubbelde in de 61ste minuut dus de marge na een vlot lopende aanval. Het slotakkoord was voor clubtop scorer Abdoe Abdenbi, die met zijn negende competitiegoal de eindstand op 0-3 bepaalde. Karelse was uiteraard zeer te vreden met de zege. „Een goede opsteker", vond hij. „Volgende week gaan we weer proberen te winnen." Van Hecke Hoofdklasse B Met een tevreden gevoel keek Ray Kroon terug op het duel tussen OJC Rosmalen en Goes. De vervanger van de zwaar geblesseerde Daniël Wissel was in de twaalfde minuut betrokken bij de 0-1. De buitenspeler ontfermde zich over een hoekschop, die door She- rief Tawfik ongehinderd binnengekopt werd. De bezoekers dicteerden in de eerste helft zonder heel veel kansen te krijgen. De thuisploeg schoot regelmatig de bal ideeënloos naar voren en was nauwe lijks gevaarlijk. „Wij waren heer en meester", vond Kroon. „Zij hadden geen antwoord op ons spel." Goes had het in de beginfase van de tweede helft lastig. Trainer Rogier Veenstra liet tijdens de wedstrijd mer ken dat hij het optreden te statisch vond. OJC Rosmalen kreeg kansen. De grootste was voor Zain Moghal. De aan valler werd bereikt na een combinatie dwars door het centrum. Doelman Brian Meulmeester tikte de inzet uit de korte hoek. Een uitbraak van Goes besliste het tref fen vervolgens in de 58ste minuut. Kroon ontving de bal op de punt van het strafschopgebied en krulde die in de bovenhoek. De rechtspoot is content dat hij zijn steentje kon bijdragen. „Ik heb nog niet laten zien wat ik kan." Kroon, die de laatste jaren werd om schreven als 'supersub', moest wennen aan zijn plek in de basiself. „Ik moet mijn krachten leren verdelen. Ik merk dat ik een stijgende lijn te pakken heb." De ervaren linksbuiten werd na zijn treffer uitgebreid gefeliciteerd door zijn teamgenoten. Het was echter niet ging, daar genoot de oefen- meester van. „Een bal naar de zijkant, die door Etienne Mal- lie goed voorgegeven werd. Jo- simar Pattinama legde 'm goed terug op Wolff, die dreigde, kapte en de bal binnenschoot." Heel moeilijk Een prachtige aanval dus, al leen moesten de bezoekers bij RKAVV-Vlissingen daar lang op wachten. „In het begin had- De verdediging heeft echt fantastisch gespeeld maandag 29 oktober 2018 A Erwin Franse (links) probeert OJC Rosmalen-speler Joeri Theu- nisse af te schudden, fotojorisver- WIJST/ORANGE PICTURES - Hiep Nguyen 0-1 12. Tawfik 0-2 58. Kroon 0-3 84. Nguyen Opstellingen Sanstra Meulmeester 77. Van Boxtel Dekker Van Gestel Manuhuwa Schapendonk Tawfik Van Doremalen James Theunisse De Winter 80. Van Ooijen 46. De Kroo Van de Sande 70. Nguyen Habraken Hollemans Meerveld De Vlieger Moghal Franse Van den Boogaard Schalkwijk 46. Van Kempen Kroon Meeuwsen 78. Besuyen Scheidsrechter: B. Huizinga (Leeuwarden) Toeschouwers: 150 PM Goes maakt op het juiste moment het verschil Hoofdklasser VC Vlissingen wist weer eens een uitwed strijd in winst omgezet. RKAVV, dat voorafgaand aan het duel ook zeven pun ten had verzameld, werd gisteren na een tactische omzetting ruim verslagen: 0-3. Stefan Maas Vlissingen Mark Schuit was als invaller be langrijk voor hoofdklasser Baronie. De oud-speler van Kloetinge ver zorgde in het duel met Al- phense Boys in de 86ste minuut de assist op Moustafa Mo- hammad (1-0). Het Halsteren van Ruud Pen- nings kwam tegen Groene Ster niet verder dan 1-1. N Jan Paul van Hecke (foto) de buteerde zater dagavond in de wedstrijdselec tie van NAC Breda. De ver dediger, deze zomer overge komen van Goes, speelt in de A1 van de Brabantse club en werd doorge schoven door de blessure van de uit Wissen- kerke afkom stige Daan Klomp. Van Hecke bleef tegen ADO (1-1) 90 minuten op de bank. Goes poetst de nederlaag van een week eerder tegen Quick'20 zorg vuldig weg. Het elftal van Rogier Veenstra verslaat OJC Rosmalen op vreemde bodem met 0-3 en klimt naar de tweede plek in de derde di visie zondag. 40. Weeda 0-1 61. Wolff 0-2 75. Abdenbi 0-3 Len Wolters Rosmalen -John Karelse a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37