Goes rouwt om slachtoffers Leerlingen Regenboog zingen voor koningin 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Wat mij betreft was dit echt de laatste keer. Ik heb er zo ongelooflijk genoeg van. Klaar. Basta! behoorlijk onzinnig als je verder niks gepland hebt op zondag. Mijn maag rammelt, terwijl ik gister toch uitgebreid gekookt en gegeten heb. Ik grijp mopperend mijn ta blet en verdrijf mijn slapeloosheid en verveling met opzoeken hoe je nu eigenlijk peperkoekhuisjes moet maken, voor de kerst. Daarna hoe je kaarsen in een potje maakt en tenslotte wat je allemaal wel en niet kunt schoonmaken met ba king soda. Ik mopper hoorbaar. Meneer B. is inmiddels ook wak ker en stelt een kom yoghurt met honing, cacao en noten voor. 'Nee', mopper ik door: „Wacht, is het nou vijf of zes uur?" „Vijf uur", ant woordt hij, terwijl hij opstaat en DESTELLING naar de keuken loopt om een bakje lekkers voor me te maken. Hij be sluit dat het tijd is voor voedsel. Hij kent me al langer. Hij geeft me het bakje zuivel, een kopje thee en ad viseert me om daarna nog even lek ker te blijven liggen. Ik verdenk hem van een achterliggend motief Op deze manier kan hij ongestoord zijn twee zaterdagkranten door werken. ik dankbaar voor de zorgzaamheid. Ik val opnieuw in slaap en wordt pas om negen uur wakker. Of was het nou tien uur? Om elf uur heb ik weer honger als een bootwerker en dat gaat zo de hele dag door. Ik loop voortdurend te snacken. Ben te vroeg wakker, sta te laat op en ga te laat naar bed. En nog meer snacken, want ik kom slaap tekort. Na zes weken ben ik er eindelijk aan ge wend, maar in de tussentijd ook zes kilo zwaarder. Ik ben niet voor een dictatuur, maar ik stel voor dat we deze week besluiten om de wintertijd tot het einde der tijden te handhaven of in elk geval tot het einde van mijn tijd. We gaan niks onderzoeken, we gaan niet met de duvel en zijn ouwe moer overleggen en delibere ren. We schaffen het gedraai met de klok af. NU! Bente vroeg wakker, sta te laat op en ga te laat naar bed Vandaag: Ik heb zelden contact geld bij me Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VAAK SMOESJES BIJ BETALINGSPROBLEMEN Campinggast maakt amok KOUDEKERKE Vrouw gewond na kantelen auto DISHOEK Inbrekersduo op heterdaad betrapt Goes Rondom de lantaarnpaal die door het ongeval is beschadigd, liggen rond 16.30 uur vier boeketjes tussen de resten glas. Rond de bushalte ge tuigen gekleurde pijlen en strepen op het wegdek nog van het politie onderzoek naar de toedracht van het ongeval. Een vrouw is speciaal naar de bushalte gelopen om even stil te staan bij het drama. „Ik woon hier vlakbij, maar heb er vannacht niks van gehoord. Mijn zoon is vannacht ook uit geweest, maar niet naar de stad. Een vriend van hem wel, hij fietste er vlak achter. Hij zag dat de jongen en het meisje door lucht vlogen en op de grond vielen. Echt verschrikkelijk..." De vrouw steekt ook regelmatig bij Ockenburgh eerst het spoor en dan de drukke Van de Spiegel straat over. „Een gevaarlijk punt, 's nachts als de stoplichten oranje knipperen is het lastig om in te schatten hoe hard de auto's rijden." Op 26 december zijn ze te zien in het Kerstmuziekgala 2018 (20.30 uur, AVRO/Tros, NPOi). De kinde ren van groep 6,7 en 8 treden dan in de grootste schoolband van Neder land op voor koningin Maxima. De Regenboog won met een videoclip die is opgenomensamen met You- tuber Noah Zeeuw, die meer dan 500.000 volgers heeft. Zaterdag was te zien hoe zij het opnamen tegen De Klimop uit Dreischor, die Youtuber Jesper (van Youtubeka- naal Ponkers, bekend van hun paro dieën op bekende nummers) in de arm genomen had. De muziekact die zij op video vastlegden, ging weliswaar niet naar de finale door maar kreeg wel een Gouden Mu zieknoot. Zaterdagavond moesten de teams vijf spellen spelen, het team van De Klimop kreeg een voorsprong door de behaalde Gouden Muzieknoot. „De jury zei dat we heel leuk had den samengewerkt", vertelt Isabel Bouman, leerkracht van groep 6,7 en 8 van De Klimop. „We gebruik ten kleurpoeder, neonlicht, dans en rap en naast een heel goede drum mer ook bodyclaps en emmers. Ge wone keukenemmers. Heel origi neel en creatief vond de jury dat." Muzikale kennis Desondanks wist de scholieren van De Regenboog de meeste punten te scoren dankzij hun muzikale ken nis. Ze moesten onder meer num mers herkennen, songteksten af maken en feiten over muziekin strumenten weten. De stichting Méér Muziek in de Klas is medeorganisator van Het Kerst Muziekgala 2018 en de Lang Leve de Muziek Show. Alle Neder landse basisscholen kunnen eraan mee doen. Iedere week strijden twee scholen uit één provincie te gen elkaar. Ze maken een eigen mu ziekvideo, treden op en moeten muzikale quizvragen beantwoor den. De show is iedere zaterdag te zien om 17.15 uur bij AVROTROS op NPO Zapp. EXECUTIEVERKOOP 4 dagen 4*-Van der Valk hotel nabij modestad Arnhem maandag 29 oktober 2018 Basta Om vijf uur word ik wakker. Dat is Maar zodra ik het eten op heb, verdwijnt de kregeligheid en hen Reageer op pzc.nl Gisteren: Fijn, wintertijd 829 reacties SLUIS De politie kreeg gister ochtend rond 6.15 uur meldingen van overlast door een campinggast van een camping in de gemeente Sluis. Meer dere mensen zouden zijn lastiggevallen door een 45-jarige campinggast uit de gemeente Sluis. Deze man zou iemand mishan deld hebben en schade hebben aangericht aan het interieur van een ca ravan. Omdat de ver dachte zich agressief op stelde, werd hij aange houden en naar een poli tiecellencomplex ver voerd. De eigenaar van wiens caravan het interi eur is vernield, heeft aan gifte gedaan. Bij de Rondweg Koude- kerke (N288) tussen Kou- dekerke en Vlissingen is zaterdamiddag rond zes uur een auto over de kop geslagen. De bestuurster raakte ernstig gewond. De vrouw reed vanuit Vlis singen richting Koude- kerke. Volgens getuigen begon de auto te slinge ren, raakte deze in de berm en sloeg vervolgens over de kop. De brand weer heeft rondom de auto ruimte gemaakt in de berm. Het slachtoffer is met spoed naar het zie kenhuis gebracht. Twee inbrekers zijn za terdag in het holst van de nacht op heterdaad betrapt bij een inbraak in strandpaviljoen Kaap duin bij Dishoek. De twee verdachten, een 33-jarige man uit Vlis singen en een jongen van 16 uit Middelburg, zijn aangehouden en naar een politiecellen complex gebracht. Nog geen twaalf uur nadat een 33-jarige vrouw en haar 30-ja- rige vriend door een vreselijk ongeval om het leven zijn geko men, komen Goesenaren naar de plek des onheils om hun me deleven te betuigen. Joeri Wisse Basisschool De Regenboog uit Hoedekenskerke is als Zeeuwse winnaar uit de bus gekomen van de Lang Leve De Muziek Show van NPO Zapp. Ondine van der Vleuten Hoedekenskerke vcilingdcurwaardcr.nl WE HEBBEN HELAAS ALLEEN MET BE PIN EEN PINPAS BETALEN» KAN BIJ ONS» SEEN nni» CONTANT... Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst: kijk op www.veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Van der Valk Hotel Arnhem S 3 overnachtingen 3 x ontbijtbuffet t.w.v. 37,50 p.p. Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel Gratis gebruik wellnessfaciliteiten S Op 10 min. rijden van het centrum hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Bloemen bij de plaats van het ongeval, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2