Beste zangers krijgt vervolg 22 MEDIA 4 ANGELA KIJKT BOEREN Robert Jensen is morgen terug met zijn eigen personalityshow, die als vanouds geschoeid is op de Amerikaanse leest. Het grootste verschil met voorheen: „Het wordt politieker. Dit is een passieproject." Ik weet niet hoe het met u is, maar ik mis iets bij Boer zoekt Vrouw dit seizoen. En ik baal dat ik er niet de vinger op kan leggen. De boeren zijn sympathiek. Het stikt van de mooie Hol landse plaatjes tussen de overvliegende vlieg tuigen en drukke snelwegen door. Je kunt je als kijker door het zinderende zomerweer lekker ergeren aan onflatteuze t-shirts, lelijke over hemden zonder mouwen en ronduit monster lijke werkmanshorts (echt Wim, dump dat on- sexy ding). En de deelnemers doen eigenlijk precies wat ze moeten doen. Neem nou gisteravond. Als er een Boer zoekt Vrouw-bingokaart zou bestaan, had ik hem moeiteloos vol gestempeld. Stoeien met de wa terslang - check. Zwemmen in de sloot - check. Lekker ongemakkelijk in een kring barbecueën met de aanstaande schoonfamilie (wat een jonge ouders heeft Michelle). Met een arm om elke vrouw geslagen een dvd'tje kijken (Jaap waant zich een sultan). En de zelfverzonnen te geltjeswijsheden ('als je blij bent met jezelf, ben je de leukste versie') vlogen in het rond. Bingo! En dan werden we als bonus ook nog getrak teerd op een lesje eiwitten-en-dooiers-schei- den-met-behulp-van-een-lege-colafles door Roel en kwamen de liefhebbers van het betere agrarische handwerk aan hun trekken met het spermavangen van hengst Hennessy, het dikbil- lenscheren bij Marnix en een lek in het water bassin bij Jaap. De mannen van Michelle doen inmiddels hun stinkende best in de keuken. Harrold liet zien dat zijn grapjesstroom zowaar kan opdrogen als hij onzeker wordt. Wim werd nog eens tot de orde geroepen door zijn vrien den dat hij Paula en Marit de aandacht moet ge ven waar ze naar hunkeren. En dan was er ook nog de exit van Willemijn bij Marnix. Toch de burnout die haar de das om deed. Geen verras sing, wel extra sneu. Als ze daardoor maar geen terugval heeft gekregen. Echt alle ingrediënten zijn aanwezig. Maar waarom voelt het dan zo moeizaam dit seizoen? Omdat we alles al een keer gezien hebben? Om dat er niet echt een spraakmakende boer tussen zit a la Geert, Bertie of bijvoorbeeld de Lim burgse aardappelteler Marcel die zich een paar jaar geleden onsterfelijk maakte door in zijn on derbroek zijn dames nog een nachtkus te geven? Omdat de boeren zich uit angst voor het mee dogenloze Twitter, anonieme reaguurders en kritische columnistes op de vlakte houden? Omdat het nog niet wil vonken en spetteren? In tegenstelling tot voorgaande jaren durf ik bij geen van de boeren te voorspellen wie ze gaan kiezen. Zelfs Marnix niet. Want het mag er dan duimendik bovenop liggen dat hij en Jan- neke voor elkaar zijn gemaakt, het koele myste rieuze en daardoor spannende van Bertine kan hem zomaar tot rare keuzes verleiden. En gaat Jaap voor de rustige, zorgzame Marian of de zin nelijke Petra? Wie past er nou beter bij Michelle, Ruud of Maarten? Ik weet het niet. Net als Har rold ga ik inmiddels twijfelen of Roel niet de be tere kaarten heeft bij Steffi. En ik vraag me af of het bij Wim überhaupt wat wordt. En zo beheersen al die boeren al weken mijn gedachten en snap ik niet waarom ik deson danks met een onbevredigd gevoel achterblijf. Een ding weet ik wél zeker: volgende week ga ik toch weer kijken. 'Brekebeen' Rob de Nijs Weinig kijkers SBS nettergek' werd Robert Jen sen (45), zegt hij, toen hij begin vorig jaar een docu- serie maakte over de aan- oop naar de Amerikaanse verkiezingen. „Ik had constant het gevoel dat Donald Trump ging win nen. We toonden dat ook aan, maar werden door vrijwel alle media vol ledig genegeerd. Tot en met de avond van de verkiezingen zat alles en ie dereen op het spoor van Hillary Clin- ton. Trump had geen schijn van kans, zo was de algehele tendens." Het leidt anderhalfjaar later tot de personalityshow Jensen, met de poli tiek als hoofdgerecht. „Het wordt een talkshow, zoals ik altijd heb gedaan, in Amerikaanse setting, maar nu veel politieker", verduidelijkt de presen tator. „Ik wil een geluid laten horen dat je niet hoort op NPO1 of in an dere programma's. Het is allemaal veel te eenzijdig." „In mijn eerste show heb ik Nigel Farage, de Britse politicus die niet ge loofde in de EU en van de brexit zijn levenswerk maakte. Hij werd uitgela chen, maar het lukte hem wel. Dit is een groot ding in Europa, en ook voor ons Nederlanders. Maar het gekke is: je hoort er niets van in Nederland. We doen net alsof het niet gebeurt. Hier hangt een sfeertje van: die En gelsen zijn dom met die brexit." Zingende YouTubers wordt ge vraagd een nummer te vertolken dat tijdens het laatste, gisteren afgesloten elfde seizoen is ge zongen door Lee Towers, Trijntje Oosterhuis, Alain Clark, Tino Martin, Glen Faria, Maria Fiselier of Davina Michelle. Een filmpje kan per direct naar de omroep worden gestuurd. De twintig leukste en beste co vers krijgen een plek op het ei gen YouTübe-kanaal van de om roep. „De zeven optredens die daar de meeste likes scoren, mo gen mee naar Ibiza, waar samen met Jan Smit en de Marcel Fis- serband een speciale aflevering van Beste Zangers zal worden op genomen", aldus een woord voerster. „Feitelijk gaan we dus op zoek naar de beste Neder landse YouTube-coverartiest." Er zijn wel een paar voorwaar den aan deelname. Zo moeten inzenders al een eigen YouTube- kanaal hebben waar ze met ze kere regelmaat covers op zetten. Daarnaast mag de video alleen naar de redactie van het pro gramma worden gestuurd. „En de uiterlijk inzendtermijn is 31 december." De 22-jarige Davina Michelle, die eigenlijk Michelle Hoogen- doorn heet, wordt door de om roep gebruikt als boegbeeld van de nieuwe talentenjacht. Michelle deed in 2016 mee aan Idols, maar schopte het niet tot de finale. Vervolgens richtte ze haar eigen YouTube-kanaal op waar ze covers van Engelstalige nummers op zet. Eén daarvan, het nummer What About Us van de Amerikaanse zangeres Pink, werd een internationaal succes. Haar versie werd miljoenen ke ren gezien en Pink gaf haar zelfs nog een groot compliment. „Dit is beter dan ik ooit zal klinken", reageerde de ster. Angela de Jong is al jaren fan van Boer zoekt Vrouw en schrijft elke week een column over de aflevering van zondagavond. Gemis maandag 29 oktober 2018 GO ZANGER Rob de Nijs (75) is lelijk gevallen tijdens een op treden in België. Het resultaat: een gebroken vinger, een breuk in de kop van zijn kuit been en een ge broken enkel. De Nijs heeft een aantal shows moeten afzeggen. TELEVISIE Dance As One van SBS6 kende een voor zichtige start met 314.000 kij kers. De door Kees Tol gepre senteerde trouwshow In de ban van de trouwring, ook van SBS6, wist slechts 198.000 belangstellen den te trekken. KWIL ANDER GELUID LATEN HOREN Dennis Jansen Zoals? Breng je alleen verhalen over de grens? Omroep AvroTros komt onder de noemer 'de nieuwe Davina Michelle' met een spin-off van het populaire programma Beste Zangers. De laatste uit zending daarvan trok zaterdag bijna 1,3 miljoen kijkers. Tom Tates Hilversum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22