Altijd dagen van slag Automobilist rijdt twee fietsers dood in Goes Max Verstappen wint in Mexico zijn vijfde GP. Hamilton zijn vijfde wereldtitel SPORT 6 en 7 Bettine Vriesekoop in Middelburg Ajax wint op halve kracht van Feyenoord: 3-0 Aantal contante betalingen voor het eerst onder de 40 procent Walcheren 'Je moet één worden met je batje' Snelle rode kaart St. Juste zorgt voor matige klassieker sportu/m 3 De klok ging afgelopen weekeinde een uur omscha keling dan de ander. terug. Gerdien Verboom-Janse uit Zierikzee moet daar altijd een paar dagen aan wennen. Maar ze geniet wel van het extra uurtje in bed op zondagochtend. Gelukkig houden haar dochters Liv en Jet (7) van uitslapen. De een heeft Het ongeluk gebeurde rond 04.15 uur bij de oversteekplaats op de kruising met de Voorstad en de Kloetingseweg, dichtbij spoor wegovergang 'Ockenburgh'. De auto kwam uit de richting van het station en reed richting Kloetinge. Bij de oversteekplaats reed de Peu geot de twee fieters aan, die de weg overstaken. Ambulanceteams en een trau mahelikopter werden opgeroepen, maar de hulp mocht niet meer ba ten. Beide slachtoffers overleden ter plekke aan hun verwondingen. Na het ongeluk is de automobi list met zijn zwaarbeschadigde auto verder gereden om uiteinde lijk te stoppen op de Patijnweg. Hij werd aangehouden en naar het po litiebureau vervoerd. Uit een ade manalyse bleek dat hij te veel had gedronken. De bestuurder is naar een politiecellencomplex overge bracht en wordt daar gehoord. De afdeling Verkeers Ongevalle nanalyse (VOA) van de politie heeft gisteren tot ongeveer 09.15 uur onderzoek gedaan. De gemeente Goes maakte het weg dek schoon en de auto is wegge haald door een bergingsbedrijf. De weg werd rond 11.00 uur vrijgege ven. »P2 Coen Voormeulen, directeur cash van De Nederlandsche Bank (DNB), vindt dat het betalen met contant geld mogelijk moet blijven. „Veel mensen hebben moeite met pinnen: een deel van de ouderen en visueel gehandicapten. Ook zijn er 2,5 miljoen laaggeletterden." Hij wijst verder op het gevaar van sto ringen en hackers. „Cashloos maakt je als samenleving kwetsbaar." De opmars van pinbetalen is af gelopen jaren versneld, mede dank zij contactloze bankpassen. Sinds mei betalen Nederlanders nog slechts in 39 procent van de geval len contant, aldus nieuwe cijfers van DNB en Betaalvereniging Ne derland. Daarmee is het in 2014 door de banken, verzekeraars en betaal dienstaanbieders gestelde doel ge haald om 60 procent van de Neder landers elektronisch te laten beta len. Destijds betaalden Nederlan ders in zes op de tien gevallen cash. Toezichthouder DNB wil dat banken, detailhandel, overheid en belangenclubs afspreken dat con tant geld algemeen geaccepteerd blijft. „Wij hopen op de polderma- Velen hebben moeite met pinnen: een deel van de ouderen en slechtzienden nier", zegt Voormeulen. „Lukt dat niet, dan kun je aan regels denken. Dat zie je in Scandinavië ook. Het is aan de politiek om dat te bepalen." Voormeulen waarschuwt de de tailhandel. „Zodra grote super marktconcerns of grote ketens geen contant geld meer zouden accepte ren, vinden wij dat een groot pro bleem." Paspoort Een waarschuwing gaat verder naar gemeenten. Onder meer Amers foort, Leiden en Tilburg eisen dat burgers een rijbewijs of paspoort met pin betalen. „Gemeenten moe ten cash gewoon accepteren, zo simpel is het." DNB suggereert verder dat een belangenclub als de Consumenten bond naar de rechter kan stappen als men ergens niet contant kan be talen. De Betaalvereniging Neder land zegt de uitgestoken hand te ac cepteren. „Wij hebben ons altijd re delijk opgesteld", zegt woordvoer der Berend Jan Beugel. Tegelijk zegt de vereniging te blijven streven naar minder cashgeld. De populariteit van elektronisch betalen verschilt sterk per sector en per leeftijdscategorie. Zo vinden straataankopen nog voor driekwart contant plaats. Maar pin wint overal terrein. In de horeca wordt voor het eerst vaker met pin afgerekend dan contant. Jongeren (19-24 jaar) betalen al voor driekwart met de pinpas. Ou deren (75+) rekenen nog voor 61 procent contant af. P17 Nieuwsmedia SPORT 14 5 /9 <U 5 6 7 8 9 10 ^6^1819 20 2122 2324 2* J De kink FOTO MARIEKE MANDEMAKER P16 Een 33-jarige vrouw uit Goes en haar 30-jarige vriend uit Ma cedonië zijn in de nacht van za terdag op zondag op de Van de Spiegelstraat in Goes om het leven gekomen toen ze fiet send werden geschept door een Peugeot 206. De 19-jarige bestuurder uit Kloetinge is aan gehouden. Hij bleek te veel te hebben gedronken. Hij heeft in middels een verklaring afge legd en zijn rijbewijs is ingeno men. Mirjam van den Broek Goes Het totaal vervormde wrak van de Peugeot, fotohvzeeland DNB: minder cashgeld zorgelijk De Nederlandsche Bank (DNB) is ernstig bezorgd over het snel dalende gebruik van contant geld. Voor het eerst doen Neder landers minder dan vier op de tien betalingen contant, blijkt vandaag uit nieuwe cijfers. David Bremmer Amsterdam —Coen Voormeulen, DNB maandag 29 oktober 2018 6°C Onstuimige dinsdag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1