Herdenkingen voor zeevarenden WO II EN 19 en andere griezels niet op het terrein aandeVlissingse Buitenhaven. Maar in het donker voelen ze zich toch niet allemaal op hun gemak. THE MELTDOWN GRIEZELEN Eng vinden de kinderen de zombies, heksen Het is fijn dat er zaklan taarns zijn. En dat papa of mama in de buurt is. De kinderen kregen gis termiddag de kans om iets van 'de hel van Vlissingen' mee te krijgen. De acteurs van Halloween-evene- ment The Meltdown kunnen het daglicht niet goed verdragen, maar lieten zich voor deze ene keer zien. In het waterige zonnetje zagen veel kinderen er nog enger uit dan de overlevenden van een kern ramp, die de zombies en mutanten volgens het Meltdownscript zijn. Zombies en heksen Eljero (8), Elvera (7) en Demy (6) vinden het fantastisch om met de zombies en heksen te dansen. Ze zien er zelf minstens even eng uit als hun danspartners, die zich van hun voorkomendste en vriende lijkste kant laten zien. „Laat je va der en moeder vanavond maar te rugkomen. Dan piepen wij én zij wel anders", grijnst een van de mutanten vrolijk en dreigend te gelijk. Een meesteres die 's avonds het binnenterrein van het trai ningscentrum terroriseert, blijkt voor kinderen een uiterst aima bele heks. Ze doet graag een wed strijdje bezemvliegen, en geen kind verliest. Ook Thijs (7) en Ma- risa (8) uit Middelburg genieten van hun overwinning. Net als Kayleigh (8), Jayda (9) en Joyce (12) We willen de kinderen niet laten schrikken. Ze moeten natuurlijk geen trauma oplopen uit Oost-Souburg laten ze zich ook bij de enge dokters in de trein niet kennen. Niet zo gek, vinden de arts en verpleegsters in met 'bloed' besmeurde jassen. „We willen de kinderen niet laten schrikken. Die moeten natuurlijk geen trauma oplopen. Als je ons echt aan het werk wil zien, moet je vanavond maar komen." Mij niet gezien, denkt vader Dennis. Hij laat dochter Evi (9) rustig rondkijken, want dan hoeft hij zelf's avonds het terrein niet op. „Het is mede op poten gezet door mijn vroegere collega Mau- rice. Ik weet dat er niets kan ge beuren, maar zo'n horrormanifes tatie is aan mij niet besteed." Aan vele honderden anderen wel, constateert Maurice Hartman gistermiddag al tevreden. Zo'n 750 mensen bezochten de eerste twee avonden van The Meltdown. sen en tal van anderen. De zeevaren den werden voor het tweede jaar of ficieel herdacht. Het Koopvaardijmo- nument is er al veel langer, maar de officiële herdenking kwam er pas vo rig jaar, door de inzet van een oud- loods. Uncle Beach De plechtigheden voor de zeevaren den gingen vooraf aan de herdenking op Uncle Beach aan de Oranjedijk. Daar gedachten vele tientallen mensen de gevallen mili tairen tijdens de Slag om de Schelde. Ook hier waren veel sprekers en wer den kransen en bloemen gelegd. De herdenking op Uncle Beach begon in de miezerregen, maar gedurende de ceremonies brak de zon door het wolkendek. De organisatoren van de herdenking zijn al druk bezig met voorbereidingen voor een speciale manifestatie volgend jaar als het 75 jaar geleden is dat de Slag om de Schelde werd gestreden en Walche ren werd bevrijd. Een van hen was Lieven Huiszoon, bemanningslid van bewakingsvaar tuig BV 34. Huiszoon, 27 en vader van drie jonge kinderen, kwam op 14 mei 2940 om het leven toen de BV 34, de voormalige sleepboot Noordzee, op een mijn voer vlak voor de kust. Nazaten van Huiszoon legden een krans in de Piet Vijnzaal in de voor malige zeevaartschool. De vele kran sen en bloemen werden vanwege de mindere weersomstandigheden daar gelegd, en niet bij het Koopvaardij- monument. En het waren er veel: kransen en bloemen van de ge meente Vlissingen, de provincie, de zeevaartschool, reders, vissers, lood- maandag 29 oktober 2018 Kinderen niet bang voor zombies René Hoonhorst Vlissingen Kinderen gaan los met door The Meltdown getekende monsters op het terrein van het Veiligheidscentrum Zeeland, foto ruben oreel - Artsen en verpleegsters Twee na bestaanden van Lieven Huiszoon leggen een krans in de voormalige zeevaart school. FOTO RUBEN OREEL Vlissingen Een kranslegging vanaf een loodstender in zee voor de Vlis- singse boulevard was zaterdag het mooiste eerbewijs voor tij dens de Tweede Wereldoorlog omgekomen zeevarenden. René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19