I DE SMAAOAiUMN 18 WALC tl - WW I«t WWta B Bridgen met de Lionsclubvoor het goede doel Sesam b cnmMg volkoren WeebU' Chipolata Snith Kaiser broodjes ■v sküp Het pleidooi van het Middelburgse raadslid Petroesjka Sterk (SP) niet alleen feest te vieren tijdens de N8vdN8, maar ook bewust te wor den van (onnodig) energiegebruik, is niet aan dovemansoren gericht. Toch willen mensen er zaterdag avond in de 'feestelijk verduisterde' binnenstad niet te lang bij stilstaan: „Ik ben hier vanavond vooral voor een gezellige avond met mijn ge zin", zegt een Souburger, die liever naamloos blijft. „Thuis is er nu al leen een lampje aan voor de hond. Anders zit die zo in het donker." De moeders van de Middelburgse kinderen Rico (9), Jaslene (9) en Ti- ago (10) zijn zeer energiebewust. Of misschien wel 'Zeeuws zuunig', lacht één van de twee. „In ruimtes waar niemand is, zijn bij ons geen lichten aan. Apparaten blijven niet op standby, en ik trek alle stekkers eruit als we weggaan." De drie kinderen proberen de pleidooien van hun moeders wat af te zwakken; zo streng zijn hun ou ders nou ook weer niet. Dat hoeft ook niet, want ze doen de lampen thuis uit zichzelf uit. Zijn moeder dreigde een huisge noot wel altijd dat hij 'een euro moest betalen' als hij het licht of een apparaat aan liet', bevestigt Rico. Pikdonker De twee grootste centrale pleinen van de stad laten zaterdagavond een heel verschillend beeld zien. De Markt is pikdonker. Aan de randen van het plein komt wat lichtschijn sel uit horecazaken, en de felste lamp verlicht een geldautomaat. Maar de Markt zelf moeten mensen soms zelfs schuifelend oversteken. Enkele oudere toeristen kijken wat ongemakkelijk. Toch kunnen ze er wel om lachen. „We vallen hier on verwachts in, maar het is wel gezel lig. Vanaf het stadhuis vinden we ons hotel wel weer terug." Een vuurspuwer en een dans groep in witte, oplichtende gewa den zorgen af en toe voor licht in de duisternis. Overvloedig licht Op het Abdijplein is het minder donker. De pleinverlichting is uit, maar uit een handvol circustentjes stroomt overvloedig licht. In de kleinste tentjes treden singersong- writers op en presenteren sterren van onder meer het Zeeuws Mu seum zich. In de grootste tent kun nen kinderen een lampion knutse len en zich laten schminken. Met een sterlampion in de hand en glow-in-the-darkschmink op, stelen de artiestjes vervolgens de show in de feeëriek uitgelichte kloostergangen. VLISSINGEN De opbrengst van de bridgedrive van Lionsclub Vlissingen gaat dit jaar naar nood hulp voor slachtoffers van de aardbevingen en tsunami op het Indonesische eiland Sulawesi. De bridgewedstrijd is zaterdag 10 november vanaf 13.30 uur in het atrium van de HZ University of Applied Sciences aan de Edison- weg in Vlissingen. De Haring party, de Eendjesrace en het Len tefeest zijn bekender, maar de ko mende bridgedrive is al de 38e die de Lionsclub op poten zet. Geïnteresseerde bridgeparen kunnen zich Inschrijven via www.vlissingen.lions.nl/. €2.68 €1,99 Dinsdag: €1,75 - ambachtelijk «&- puur Div. smaken £i-,Sö €0,99 €6,99 4 voor €1,99 De Smaak van Toen Langeviele 67 Middelburg www.desmaakvantoen.i Vanaf 5 november ook op maandag open! 67 Middelburg IN DE REGIO De Grote Veerse Quiz Queer in de stad Dit is autisme MIJN DORP, MIJN STAD maandag 29 oktober 2018 Een vuurspuwer brengt licht op de bijna duistere Markt tijdens de N8vdN8. foto ruben oreel Het donker is leuk maar onhandig Thuis verantwoord met energie omgaan, doen veel bezoekers van de Nacht van de Nacht in Middelburg wel. Maar als de duisternis 'ongezellig, onhandig of onveilig' wordt, moet er toch wel een lichtje aan. René Hoonhorst Middelburg VEERE Museum Veere houdt morgen de Grote Veerse Quiz. Om 19.45 uur wor den de teams (van vier personen) ont vangen in de beel denzaal van de Schotse Huizen met koffie en thee. Om 20.00 krijgen ze een anderhalf uur durend vragen- vuur over Veere en de geschiedenis van de stad. Lief hebbers kunnen zich tot vandaag aanmelden bij Mu seum Veere of via evenementen@ museumveere.nl. MIDDELBURG In Middelburg wordt woensdag het event 'Queer in de stad' gehouden. Op deze avond zal er met elkaar gespro ken worden over coming- out en fa milie. Vier families zullen hun ervarin gen delen over het moment dat een fa milielid uit de kast is gekomen. Het gratis evenement vindt tussen 16.00 en 20.00 uur plaats in Het Koffiepand. Er wordt gezorgd voor een lekker hapje. Aanmelden kan via queerindestad@ gmail.com. MIDDELBURG 'Geef me de 5' komt woensdag naar Middelburg met de lezing 'Dit is autisme'. In de le zing, naar het ge lijknamige boek, worden bezoekers meegenomen op een reis door het brein. Zo wordt dui delijk hoe iemand met autisme infor matie verwerkt en wat het gevolg daarvan is. Aanmel den is noodzakelijk en kan via geefmede5.nl. De kosten bedragen 15 euro. OOSTKAPELLE Nu de herfst echt doorbreekt, is het weer tijd voor een stiltewandeling door De Manteling. Marjan Schot neemt het initiatief. Een wandeling van ongeveer een uur redelijk doorstappen, op zondag 4 november. Meelopers voor de Mantelingroute worden om 10.00 uur verwacht voor het bruggetje bij Kasteel Westhove. De wandeling is voor mensen 'die willen ervaren wat een uur stilzijn met je doet, of die zich afvragen wat in stilte lopen in een groep je brengt'. Meer informatie: www.marjanschot.nl. foto mechteldjansen DOMBURG Strandhotel Duin heuvel, 12.00-17.00 uur: Expo sitie Peter van Berkel, Diaz Marrero, Sheila van Berkel, Marius Weststrate en Daniël Steenbergen; KOUDEKERKE Sporthal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Acti viteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal; MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Adelaars traat 26,13.30-14.30 uur: Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezel- schapspellen; MIDDELBURG ZB, 13.00- 20.00 uur: Tentoonstelling 'At Home, samen bouwen, samen wonen'; Vergulde Baars, 13.30- 15.00 uur: Volksdansen; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Sir'; OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuter- dans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek; VEERE Gymzaal Frans Naere- boutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+; VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, Pablo Picassop- lein 120-126, 09.00 uur: Gym nastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Wijkcentrum De Burgerij, 09.30-11.00 uur: Taai huis Walcheren organiseert workshop 'Geldzaken, begrijp jij het?'; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3,19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night in teams van maximaal 5 perso nen; WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00-17.00 uur: Expositie Duitse fotograaf Wil Albertz. STILTEWANDELING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18