Lekker licht 's morgens 3-daagse minicruise naar York of Leeds Weer even nadenken... Zomertijd handhaven 17 PbOX „Ik heb gelukkig twee klokken die uit zichzelf verspringen. Dat is mijn houvast. Maar ik heb er ook die ik handmatig moet instellen. Dat zijn er nogal wat. Het gas fornuis. De auto. De wekkerradio. De horlo ges, een paar van mezelf en die van mijn overle den ouders, als herin nering. Zeven horloges in totaal! Gelukkig is er één die meer een arm band is dan een horloge, die draag ik alleen in de zomer, dus die blijft al tijd op zomertijd staan." „En dan is er nog mijn hond Doerak, die snapt sowieso niets van wintertijd. Om vijf uur geef ik hem altijd eten. Dus die staat morgen om vier uur te kijken van: 'waar blijft het?' En 's morgens staat hij weer een uur eerder klaar om te wandelen. De avond voor ik ga sla pen, zet ik de klok al een uurtje terug. Dan is er niks aan de hand." „Ik ben blij met de wintertijd, is het weer lekker licht 's morgens!" „Ik ben toch altijd een paar dagen in de war. Nu moet ik weer naden ken.... Morgenavond is het eerder donker. Zo was het, ja." „Vroeger keek ik altijd op Tele tekst als ik het niet meer wist. Op de smartphone na moeten we alle klokken in huis verzetten. Ik heb een jaar gehad dat ik het klokje in de auto maar gewoon op de zomer tijd liet staan, omdat ik geen naaldje in de buurt had om de au toradio in te stellen." „Van ons allemaal heb ik meeste moeite met de omslag. René, mijn man, is echt een vroege vogel. Die heeft er totaal geen moeite mee. Maar mij moet je het liefst zo lang mogelijk laten liggen. De kinderen houden gelukkig ook van uitslapen. Dat uurtje langer liggen in de win ter is natuurlijk wel fijn. Maar het is „Ik ben niet zo'n georganiseerd mens. Een beetje slordig, eigenlijk. Nu heb ik het voordeel dat mijn echtgenote punctueel is, maar die klokken zijn mijn taak. Dat is tech niek, hè. Vroeger was ik bedrijfs leider bij een installatiebedrijf. Dan moet je erop toezien dat ie dereen op tijd is, toen maakte het wel uit als de klok voor- of achter uit ging. Maar nu - ik ben 76, we zijn gepensioneerd. We staan rus tig op en nemen de dag zoals hij komt. Na een dag of twee, drie ben je wel gewend dat de tijd ver sprongen is. Ik heb bewust geen smartphone. Ik draag een horloge dat met de hand moet worden bij gesteld. Datzelfde geldt voor de elektrische klok boven, die op de magnetron en de autoklok." „Ik gebruik mijn Nokia als wek- ker. Da's een ouwetje, wel twaalf jaar, die moet ik ook zelf verzetten. Persoonlijk vind ik de zomertijd een groot voordeel. Ik ben motor rijder, voor mij is het ook prettig, want ik rij niet graag in het don ker. Nee, van mij mogen ze het handhaven." toch wel weer wennen aan het eind van de dag, alles stopt opeens eer der. In het voorjaar, als de klok een uur vooruit gaat, moet je eerder op staan en krijg je de kinderen bijna niet naar bed. 'Het is toch nog licht?', zeggen ze dan." Vanaf voor 2 personen Prachtige historische steden in Noord-Engeland! FERRIES Boek nu op pzc.nl/minicruise maandag 29 oktober 2018 weer even wennen' Doerak, de hond van Annelies Verstelle, heeft de meeste moeite met het verspringen van zomer en wintertijd, foto johan van der heijden Annelies Verstelle, Kloetinge: Gerdien Verboom-Janse, Zierikzee: Gerrit Roelse, Hulst Gerrit Roelse verzet de klok van zijn magnetron, foto peter nicolai Gerdien Verboom-Janse en haar dochters Liv (6) en Jet (7) slapen graag uit. foto MARIEKE MANDEMAKER Wandel in York door de prachtige tuinen of breng een bezoek aan de grootste middeleeuwse kerk van Noord-Europa: York Minster. Het Levendige Leeds staat daarnaast bekend als één van de beste shopbestemmingen van Europa. Hier kan je heerlijk eten drinken en een kijkje nemen op het prachtige culturele erfgoed. JOUW TRIP. JOUW SCHIP. "Prijzen zijn excl. 1,50 transactiekosten. Bekijk de actievoorwaarden online.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17