'Het zijn óók vrouwen die naar doen over seksueel assertieve vrouwen. Niet alleen mannen' Dames, word clit-kundig Doe niet alsof Pijn is niet normaal verkrachte vrouwen vertegenwoordigden. Ik moest hen uitleggen dat een vochtige vagina inderdaad niet betekent dat de vrouw instemt met seks. De lichamelijke reactie die mensen in zulke omstandig heden vertonen, is geen seksuele respons, maar een genitale. Door doodsangst gaan alle bloedvaten open." Les 3 „Voor veel mensen is penetratie nog altijd een synoniem voor seks - 95 procent van de heteroseksuele mannen komt altijd klaar tijdens penis-vaginacontact. Bij vrouwen ligt dat percentage veel lager; slechts 30 tot 50 procent van de vrouwen bereikt een or gasme door coïtus. Toch wordt gemeen schap door veel mensen nog altijd gezien als de enige, echte vorm van seks, het hoogst haalbare. Zoals Freud in 1905 al zei: 'Het enige volwassen orgasme is het vagi nale orgasme'. Maar de vagina is een ba ringskanaal. Voor seksuele opwinding heb je de clitoris nodig. Vijftig jaar na de seksu ele revolutie weten mannen en vrouwen nog altijd heel weinig over de werking van de clitoris - te weinig. De clitoris moet van binnen echt goed opgezwollen zijn om klaar te kunnen komen tijden gemeen schap. Dat weten veel mensen niet, terwijl onder heteroseksuelen penetreren zo ongeveer het eerste is dat gebeurt in bed. Overigens kunnen die vrouwen die niet klaarkomen van penis-vaginacontact best klaarkomen; als ze masturberen lukt het bijna 70 procent van de vrouwen met ge mak; 10 procent van de vrouwen heeft in alle situaties echt moeite met klaarkomen." „Ze moeten de regie nemen in bed. Ze moeten zeggen wat ze lekker vinden en dat uitleggen aan hun partner. Ja, ook aan die onenightstand. Vrouwen moeten stoppen met nadenken over hoe ze eruitzien in bed ('ik ben niet mooi want ik ben niet slank genoeg!') en gewoon goed voelen wat ze lekker vinden, ze moeten hun bedpartner vertellen wat ze lekker vinden. Wat vrouwen ook moeten doen: stoppen met slutshamen, andere vrouwen slet of hoer noemen en aan de schandpaal nagelen omdat ze seks hebben. Want het zijn óók vrouwen die heel naar doen over seksueel assertieve vrouwen, niet alleen mannen." „Door hun anatomie krijgen mannen min of meer vanzelf in de gaten wat lekker is. Een jongetje leert vanaf zijn 2de staand plassen, hij ziet zijn penis elke dag, raakt 'm aan, maakt mee dat-ie stijf wordt en dan anders aanvoelt. Rond de puberteit heeft hij zichzelf zo al een behoorlijke seksuele op voeding gegeven. Tegen de tijd dat hij met een meisje vrijt, weet hij wat hij lekker vindt. Op datzelfde moment weten meisjes doorgaans een stuk minder over zichzelf. De anatomie van vrouwen zorgt ervoor dat zij minder goede waarnemers zijn van hun eigen opwinding. We moeten onze doch ters veel duidelijker uitleggen hoe ze ple zier aan seks kunnen beleven." Les 4 „Uit onderzoek blijkt dat veel vrouwen doen alsof ze klaarkomen, vooral jongere vrouwen. De belangrijkste reden die ze daarvoor hebben, is dat ze de man het ge voel willen geven dat hij een goede minnaar is. Dat is natuurlijk het paard achter de wa gen spannen - zo leert hij nooit wat zijn vrouw lekker vindt, en zijzelf ook niet. Vrouwen hebben de neiging te denken: als hij maar klaarkomt, voor mij is dat minder belangrijk. Een andere reden die vrouwen hebben om te faken, is dat de seks dan snel over is." „Nee hoor, mannen zijn over het algemeen heel erg bezig het hun bedpartner naar de zin de maken. Zij willen ook dat vrouwen opgewonden raken en seks lekker vinden. Dat vergeten vrouwen soms, dan denken ze dat mannen vooral penetratie willen en dat ze hen zullen verlaten als zij daar niet zo'n zin in hebben. Wat ik zeg is: vrouwen moe ten in bed doen wat past bij hun geslachts delen, in plaats van zich aanpassen aan de werking van de penis. Laatst las ik op de website van een goede voorlichtingsorganisatie nog dat een meisje 'glijmiddel kan gebruiken als het te lang duurt voordat ze opgewonden raakt'. Dat is echt het slechtste advies dat je kunt ge ven, want daarmee zeg je dat ze op moet schieten, dat penetratie het hoogste goed is, en dat zij zich volledig aan haar partner moet aanpassen." Les 5 „Er is veel leed onder Nederlandse vrou wen. Een op de tien vrouwen heeft altijd pijn tijdens het vrijen; dat mag je gerust een epidemie noemen. De helft van alle vrou wen onder de 25 jaar heeft weieens pijn bij het vrijen. En wat ik persoonlijk heel erg vind: de helft van hen zegt dat dat geen pro- 10 Wat kunnen ze doen? Waarom weten mannen beter wat ze lekker vinden? Kunnen mannen er zo weinig van? WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 98